The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دستور پخت فیله ماهی مدیترانه ای منبعی سرشار از ویتامین C و پروتئین

ماهی سالمون و قزل آلا ؛ منبعی عالی برای پروتئین بوده و سرشار از ویتامین‌ های B و اسیدهای چرب امگا 3 است. با مصرف ماهی در بارداری اسیدهای چرب امگا 3 از طریق بدن مادر به زنجیره چربی‌هایی به نام DHA تبدیل می‌گردند. این چربی‌ها برای رشد مغز و شبکیه چشم فرزندتان از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. رشد مغز و شبکیه چشم نزدیک به هفته 21 بارداری رخ می‌دهد و تا مدت‌ها پس از زایمان نوزاد به گسترش خود ادامه می‌دهند. امروزه امگاها را خوراک اصلی مغز می نامند، ماده ای که به طرز شگفت آوری شما و جنینتان را در این دوران حساس پشتیبانی می کند.

 

دستور پخت فیله ماهی مدیترانه ای منبعی سرشار از ویتامین C و پروتئین برای سه ماهه سوم بارداری:

مواد لازم برای چهار نفر:

  • روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری
  • سیر 1 حبه، خرد شده
  • زیتون سیاه 1 پیمانه، خرد شده
  • گوجه فرنگی گیلاسی 400 گرم
  • جعفری تازه 1 پیمانه، خرد شده
  • ریحان تازه 1 پیمانه، خرد شده (به دلخواه)
  • آب لیمو تازه 2 قاشق غذا‌خوری
  • نمک و فلفل سیاه برای مزه دار کردن
  • فیله ماهی قزل آلا 500 گرم 

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در تابه نچسب روی حرارت ملایم قرار دهید. سیر را اضافه کرده و به مدت 30 ثانیه تفت دهید. زیتون، گوجه فرنگی گیلاسی، جعفری، ریحان و آب لیمو تازه را اضافه کرده و به مدت 2 دقیقه حرارت دهید تا زمانیکه گوجه فرنگی‌ها کاملاً نرم و پوست آنها چروک شود. مخلوط را مزه‌ دار کرده و به یک ظرف مناسب منتقل کرده و کنار بگذارید. (تابه را برای مراحل بعد نشویید.) باقیمانده روغن زیتون را در تابه روی حرارت ملایم قرار دهید. فیله های ماهی را با نمک و فلفل سیاه مزه دار کرده و نیمی از آنها را به تابه اضافه کرده و به مدت 4 دقیقه هر طرف را حرارت دهید تا زمانیکه فیله‌ها کاملاً پخته شوند (یک بار آن را برگردانید). ماهی را در بشقاب مخصوص سرو قرار داده و این کار را با باقیمانده فیله‌ها نیز تکرار کنید، تابه را قبل از اضافه کردن باقیمانده فیله‌ها دوباره حرارت دهید. سسی را که از قبل آماده کردید را روی فیله‌ها بریزید و بلافاصله سرو کنید. این ماهی را می‌توانید با برنج، پاستا، سالاد و سبزیجات تازه سرو کنید.

این غذای مدیترانه‌ ای منبعی سرشار از ویتامین C و پروتئین برای دوران بارداری به خصوص سه ماهه سوم بارداری می باشد.

 

مطالعه بیشتر:

1- فواید و مضرات مصرف ماهی در بارداری

2- مهمترین ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز دوران بارداری

3- منبع ویتامین C در سه ماه سوم بارداری (نوشیدنی توت فرنگی و تمشک)

 

منبع: ماهنامه نی نی +