The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراحل لقاح و بارداری

گاهی به دنیا آوردن یک بچه به سادگی یک، دو، سه است. اما اغلب این ‌چنین نیست. در این نوشتار با مراحل لقاح و بارداری آشنا خواهید شد.

مرحله اول برای لقاح و بارداری

با شریک زندگی تان گفت‌ و گو کنید.

بچه ‌دار شدن یک تصمیم مشترک است. اگر برای بچه ‌دار شدن برنامه‌ ریزی کرده‌اید، باید درباره‌ توانایی مالی، زمان‌ بندی و فواصل بین بچه‌های بعدی، نحوه مراقبت از بچه و شغل تان با هم صحبت کنید. اگر این اولین بچه‌ شماست، باید درباره‌ اعتقادات خود پیرامون وظایف والد و احتمال کمک گرفتن از کسی با هم به نتیجه برسید. هر دوی شما باید معاینه‌ پزشکی شوید تا به دور از هر تنشی، مشکلات جسمانی‌تان مشخص و درمان شودبرای به حداکثر رساندن احتمال لقاح، چند روز نزدیک به تخمک گذاری و نیز در همان روز هم ‌آغوشی کنید. بهترین کار مراجعه به متخصص مشاور است.  

 

مرحله دوم برای لقاح و بارداری

بدن تان را آماده کنید.

باروری به سن، سلامت، وضعیت احساسی، چرخه‌ عادت ماهیانه، نوع ضد بارداری مصرف شده و مدت استفاده از آن بستگی دارد.

بانوان جوان اغلب به سادگی باردار می‌شوند، زیرا تخمک‌های آنان جوان‌تر است و دهانه‌ رحم آنان طی تخمک گذاری (روزهای بارور در چرخه) مدت طولانی‌تری باز می‌ماند. احتمال دارد بانوان سنگین وزن، دچار نامتوازنی هورمونی باشند، زیرا جریان خروشان ذخیره‌ استروژن و قند سلول‌های چربی تنظیم انسولین را مختل می‌سازد. از سوی دیگر، لاغری بیش از حد نیز مشکل‌ساز است، زیرا تخمک گذاری در بانوان کم وزن اغلب متوقف می‌شود. هر چه سریع‌تر رژیم غذایی خود و همسرتان را تصحیح کنید، احتمالاً زودتر باردار خواهید شد و در پی آن احساسی عالی به سراغتان خواهد آمد.

زمانی‌که برای بچه ‌دار شدن تصمیم گرفتید، باید انواع متفاوتی از غذاهای کم چرب و سرشار از مواد مغذی تمامی گروه‌ های خوراکی را میل کنید. مصرف روزانه‌ میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل (سبوس‌دار)، گوشت بدون چربی و محصولات لبنی تضمین می‌کند که تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی مجاز ضروری برای عملکرد حداکثری اندام تولید مثلی را روزانه دریافت می‌کنید.

تلاش برای لقاح جنین می ‌تواند تنش‌زا باشد. در آغاز برای چند آزمون اولیه، فقط لذت ببرید و درباره آمیزش جنسی هنگام تخمک‌ گذاری تفکری موشکافانه نداشته باشید. این موضوع از لذت هم‌ آغوشی می‌ کاهد. اگر زمان تخمک ‌گذاری را محاسبه کرده‌ اید، نگرانی کمتری خواهید داشت.

بانوانی که به شدت مضطربند، دچار تاخیر در تخمک‌ گذاری نیز می ‌شوند (گاهی برای ماه‌ها) که این به معنای وجود چرخه‌ ای طولانی ‌تر و فرصت‌ هایی معدود برای لقاح جنین است. وقتی چرخه‌ عادت ماهیانه آشفته است، لقاح جنین طبیعی را با مشکل مواجه می‌ سازد.

 

مرحله سوم برای لقاح و بارداری

زمان‌ بندی صحیح

باروری یک خانم شکننده است و به شبکه‌ هورمونی بستگی دارد که غده‌ هیپوفیز در مغز او را به تخمدان‌ها، رحم، دهانه‌ رحم و پستان‌هایش مرتبط می‌سازد. این اعضای بدنی، سلول‌های دریافت‌کننده‌ای دارد که به تمرکز هورمون‌ها در خون شما حساس است. این نوسان تمرکز روزانه بستگی دارد به اینکه آیا بارور، نابارور، باردار، شیرده و یائسه هستید.

احتمال دارد مردان بیست و چهار ساعت و هفت روز در هفته بارور باشند، اما یک خانم فقط برای حدود پنج روز در چرخه‌ خود (یک چرخه از اولین روز آخرین عادت ماهیانه تا اولین روز عادت بعدی است) بارور است. طی این مدت محدوده‌ زمانی بیست و چهارساعته‌ای‌ برای لقاح جنین دارید. میانه‌ چرخه معمولاً مدت باروری شماست و این زمان وقت تخمک گذاری نام دارد. این زمانی است که یک تخمک برای لقاح جنین آماده و از تخمدان به داخل لوله‌ فالوپ رها شده است. بارورسازی (که در آن تخمک و اسپرم ملاقات می‌کنند) باید طی بیست و چهار ساعت رخ دهد. شناسایی این دوره بیست و چهار ساعته‌ لقاح جنین، کلیدی برای آفرینش بچه است.

برای باردار شدن، یک زوج باید زمانی هم‌ آغوشی کنند که بدن خانم برای دریافت اسپرم آماده است. در زمان تخمک‌ گذاری واژن دوستدار اسپرم می‌شود، و با تشکر از مواد مخاطی ویژه که دهانه‌ رحم آن را می‌سازد. این ماده‌ مخاطی لیز به داخل فرج رها می‌شود که در آن به اسپرم برای شنا کردن کمک می‌کند. وقتی اسپرم به ناحیه‌ ایمن دهانه‌ رحم رسید، در حالی‌که برای تخمک انتظار می‌کشد، این ماده‌ مخاطی می‌تواند آنان را تا پنج روز تغذیه کند. مردان نیز باید بتوانند یک قاشق‌ چای‌خوری پُر از مایع مَنی مردانه حاوی سیصد تا پانصد میلیون اسپرم تولید کنند. در نهایت، اکثر این اسپرم‌ها در واژن گم می‌شوند و کمتر از یک سوم آنها به دهانه‌ رحم می‌رسد. در اینجا اسپرم‌های ناکامل به بیرون روانه می‌شوند و فقط اسپرم‌های کامل در ایمنی جایگاه دهانه‌ رحم پرورش می‌یابند.

اسپرم می ‌تواند تا شش روز در بدنتان زندگی کند، اما تخمک شما فقط دوازده تا بیست و چهار ساعت زنده می‌ماند. به این علت است که هم‌آغوشی پیش‌ از تخمک ‌گذاری یا در همان هنگام پیشنهاد می‌ شود تا اسپرم و تخمک بیشترین شانس ملاقات را داشته باشند.

نشانه‌های باروری

  • لبه‌ های متورم ( لبه‌ های پوشش ‌‌دهنده‌ واژن)
  • مواد مخاطی لیز
  • کاهش دمای بدن
  • میل جنسی

 

مرحله چهارم برای لقاح و بارداری

حال بیایید وارد عمل شویم. اما به خاطر داشته باشید که تدارک این مسیر به زمان، صبر و محاسبه نیاز دارد.

1- در دوران عادت ماهیانه‌ تان از آمیزش جنسی بپرهیزید.

2- چهار روز پس از آن، یک شب در میان آمیزش داشته باشید. گر چه در این مرحله اسپرم نمی‌ تواند وارد رحم شود (زیرا دهانه‌ رحم راه آنان را مسدود می‌ سازد)، اما دفعات بیشتر آمیزش، سبب تولید مداوم و تازه‌ی اسپرم می‌ شود.

3- وقتی تخمدان فعال می ‌شود، در آغاز دهانه‌ رحم ماده‌ی‌ مخاطی چسبناکی را تولید می‌ کند. بهتر است که برای چند روزی آمیزش جنسی نداشته باشید، زیرا به افزایش شمارش اسپرم و تحرک آنان کمک خواهد شد.

4- وقتی ماده‌ مخاطی خروجی از واژن‌ مثل سفیده‌ تخم مرغ خام لیز شد و لبه‌ های مهبل حساس و متورم احساس شد، دیگر در آمیزش جنسی آزادید.

5- پس از این مرحله، شاید از نظر جنسی فعال باشید، اما پنجره‌ زمانی برای لقاح جنین متاسفانه بسته شده است.

6- پیش از خریدن ابزار آزمایش خانگی بارداری، صبر کنید تا یک هفته از زمانی که معمولا عادت ماهیانه می‌ شوید، بگذرد. اگر لقاح جنین رخ داد، برای تخمک بارورشده حدود ده روز زمان می ‌برد تا مسیر خود را از میان لوله‌ها به سمت رحم بپیماید. طی این زمان توده‌ ای از سلول‌ های در حال تکثیر به نام " بلاستوسیست " خواهید داشت.

این ‌ها خود را به لایه‌های رحمی متصل می‌کند (این لایه‌ها معمولا هنگام عادت ماهیانه از دیواره‌ رحم جدا شده و سبب عادت ماهیانه می‌شود).

این روند هورمونی به نام HCG تولید می‌کند که با ادرار دفع می‌شود و نتیجه آزمایش بارداری را مثبت می‌کند.

منبع: پیروز پالیزی