The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

حساسیت حس بویایی در دوران بارداری

افزایش حس بویایی یکی از اولین نشانه های بارداری است. برای حس تیز و برنده بویایی باید افزایش میزان هورمون ها را مقصر شناخت. این مقصر خاص که هر رایحه‌ای را شدت می‌بخشد، استروژن است. به گفته دکتر پیتر کول، متخصص زنان و زایمان، بوهای مختلف معمولاً موجب آغاز حالت تهوع می شوند و بوی پخت‌وپز عموماً از آغازگرهای اولیه است.

حس بویایی تیز باعث می‌شود که بیشتر متوجه بوی ناخوشایند بدنتان شوید. البته جای نگرانی نیست، مطمئن باشید که افراد دیگر متوجه رایحه شما نمی‌شوند.

اگر نمی‌توانید درباره این موضوع از ماما یا پزشک زنان و زایمان سوال کنید، نگران نشوید. برای آگاهی از نواحی بودار معمول و راه حل های ایمن آن مطالب زیر به شما کمک می‌کند.

در دوران بارداری چه چیز های باعث تحریک حس بویایی در بارداری

 

گاز شکم (نفخ شکم) در دوران بارداری

مادران باید شاهد این حقیقت باشند که گاز اضافه‌ نهایت شرمندگی آنهاست. بله، درباره تورم، آروغ زدن و خروج گاز از بدن می‌گوییم که یکی از ناخوشایندترین نشانه های بارداری است.

به گفته‌ی دکتر کول، به علت هورمون پروژسترون بانوان باردار گاز شکم زیادی دارند. این هورمون حرکات روده را آهسته می‌سازد تا افزایش جذب مواد مغذی برای تغذیه بچه را تضمین کند. ازطرفی رحم در حال رشد مانع حرکات بیشتر روده‌ها می‌شود. این عوامل رفلاکس و مایعات معده در مری را فزونی می‌بخشد.

راه حل های کارساز: وعده‌های غذایی کوچک و منظم داشته باشید. البته اثر خوراکی‌ها مختلف بر هر بانوی بارداری متفاوت است. بنابراین، دادن فهرستی از خوراکی‌های ممنوعه به بارداران دشوار است. توصیه می‌شود که با روش آزمون و خطا خوراکی‌ها را از رده خارج کنید.  

 

بوی بد دهان در دروان بارداری

تنفس بد بو بله‌، نگران‌کننده است، پس برای اطمینان از نبود بیماری لثه به دندانپزشک مراجعه کنید. این عارضه بسیار خطرناک است، زیرا می‌تواند با زایمان زودرس مرتبط باشد.

افزایش حجم خون سبب تورم غشای مخاطی می‌شود که تورم بینی، سینوس و پاها و نیز دفع بیشتر ادرار را به همراه خواهد داشت. از هر پنج خانم، یکی به گرفتگی مزمن بینی دچار است (که با نام ورم غشای مخاط بینی نیز شناخته می‌شود). ورم غشای مخاط بینی به تنفس از دهان می‌انجامد که آب دهان را خشک می‌کند و موجب تجمع باکتری های بودار می‌شود.

راه حل های کارساز: حداقل یک مرتبه در دوران بارداری نزد دندانپزشک بروید. بهداشت دهان را رعایت کنید. با خمیردندان مناسبی دو بار در روز و هر بار دو دقیقه مسواک بزنید. از نخ دندان استفاده کنید. دهان شویه ضدباکتری (بدون الکل) در دوران بارداری ایمن است و علاوه بر اینکه با بیماری لثه مقابله می‌کند، احتمالاً تنفس شما را بهبود نیز بهبود می‌بخشد. با نوشیدن آب زیاد (حداقل هشت لیوان در روز) دهان را مطبوع و سرشار از اکسیژن نگه دارید.

 

تعرق شدید

به گفته دکتر کول، بی شک افزایش دمای بدن و تعرق از عوارض دیگر بارداری است که علت اصلی آن رهایی مادر از گرمای بدن بچه است – که از طریق پوست فرزندتان بیرون می‌آید. افزایش ‌سوخت و ساز بدن و جریان خون شما دمای بدن را فزونی می‌بخشد و باعث تعرق بیشتر می‌شود – حتی در آب و هوای خنک‌تر. این موضوع باعث می‌شود که احساس کنید بوی بدن شما دیگران را آزار می‌دهد. بهتر است بدانید که اطرافیان به این موضوع پی نمی‌برند، چون انواع متفاوتی از غدد برای تولید عرق وجود دارد و خوشبختانه غدد فعال در دوران بارداری، از انواعی نیستند که عرق بودار تولید کنند.

راه حل های کارساز: اغلب زیر دوش بروید (اما نه برای مدت طولانی و نه با آب داغ). عطر خوشبویی بخرید.

 

ترشحات بودار واژن

دکتر کول می‌گوید: افزایش ترشحات نیز کاملاً معمولند، زیرا در دوران بارداری دهانه رحم با مواد مخاطی پوشیده شده است. به علاوه، واژنی بودار (خصوصاً نزدیک به اواخر بارداری) غیرمعمول نیست. افزایش مواد مخاطی با رایحه شیرین کاملاً طبیعی است. این را بدانید که رایحه بدن شما قوی‌تر نشده است، فقط حس بویایی شماست که بهبود یافته است.

دکتر کول هشدار می‌دهد: اما اگر با خارش، سوزش یا بوهای ناخوشایند همراه است، به پزشک مراجعه کنید. اگر نگرانید یا اگر سرخی، درد یا تکه‌های بزرگ در ترشح دیدید، شاید دچار عفونت قارچی شده‌اید. بوی ماهی‌گونه و شبیه آمونیوم نشان دهنده باکتری های واژن است که می‌تواند منجر به زایمان زودرس شود. در دوران بارداری هر دوی این عوارض به سادگی و ایمنی درمان می‌شوند.

راه حل های کارساز: فقط با آب ولرم بشویید یا در آب نمک شستشو دهید. از صابون و دئودرانت های رایحه دار دوری کنید. به جای آن اگر واقعاً نیاز به پاکیزگی دارید، از دستمال‌های مرطوب استفاده کنید. البته مکرراً از این دستمال‌ها مصرف نکنید، زیرا باکتری های مفید را از بین می‌برند و احتمال عفونت را بیشتر می‌کنند. به طور منظم زیرجامه خود را عوض کنید یا برای پاکیزگی بیشتر از پد بهداشتی استفاده کنید. در دوران بارداری از کرم های ضدقارچ بدون نسخه نیز می‌توان بهره برد.

 

مطالعه بیشتر:

1- بی حسی و مور مور شدن انگشتان دست در بارداری یا سندرم تونل کارپال

2- شناخت نشانه های خطرناک دوران بارداری

3- نشانه هایی زایمان زودرس چیست و چه دلایلی دارد؟

4- علائم و نشانه های اولیه بارداری