The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

باید ها و نبایدهای مصرف غذاهای تند و پر ادویه در بارداری

 آیا می‌توان گفت که در دوران بارداری اصلا نباید غذاهای تند و پرادویه را مصرف کرد؟! اما نمی‌توان آن‌ها را به طور کلی از رژیم غذایی روزانه حذف کرد. به سادگی به این خاطر که بیشترمان آن‌ها را دوست داریم و نمی‌توانیم غذا را بدون فلفل و ادویه تصور کنیم.

اما غذاهای پرادویه در دوران بارداری چقدر بی‌ضرر است؟ آیا به جنین در حال رشد آسیب می‌رساند؟ در این مقاله درباره غذاهای پرادویه و بارداری خواهید خواند.

نکات مهم برای مصرف غذاهای تند و پر ادویه در بارداری

برای اطمینان از اینکه از خطرات غذاهای تند و پر ادویه دور هستید باید به شیوه مناسبی آن‌ها را مصرف کنید.

  • اگر ادویه های جدیدی را امتحان می‌کنید یا از همان‌هایی که با آن‌ها آشنایی دارید استفاده می‌کنید، در مصرف خود اعتدال به‌خرج بدهید. ادویه های تازه بخرید و خودتان در خانه آن‌ها را آسیاب کنید.
  • از ادویه های بدون بسته‌بندی مناسب استفاده نکنید چراکه ممکن است خالص نباشد.
  • ادویه هایی را خریداری کنید که ثبت شده است و سازمان‌های بهداشت آن‌ها را تایید کرده‌اند.
  • به بسته‌بندی و تاریخ مصرف توجه کنید.

 

غذاهای تند و پر ادویه غیرمجاز در بارداری

غذاهای تند و پر ادویه خوشمزه‌ای وجود دارد اما باید در مصرف آن‌ها در دوران بارداری احتیاط کرد. بیایید آن‌ها را بشناسیم و در مورد گنجاندن این غذاها در رژیم غذای خود بیشتر بخوانید.

سس کاری: مخلوطی از پیاز تازه، سیر، رب چیلی و تمام ادویه های معمول است. بیشتر در آشپزی هندی استفاده می‌شود و مصرف آن در دوران بارداری بی‌خطر است. استفاده بیش از حد از آن می‌تواند منجر به دل‌درد یا سوزش معده شود اما به جنین شما آسیبی نمی‌رساند.

واسابی: نخودهای تند و تردی است که می‌تواند اعتیادآور باشد. خوردن آن بی‌خطر است و ضرری ایجاد نمی‌کند.

کیمچی: یک غذای کره‌ای است که با کلم شور درست می‌شود و با نودل و گوشت باربکیوشده سرو می‌شود. خوردن آن تا زمانی‌که غذای دریایی خام در آن نباشد بی‌خطر است.

سوپ تام یوم: یک سوپ شفاف تند و ترش است که با برگ لیمو، آب لیمو، کفیر، علف لیمو، سس ماهی و فلفل چیلی درست می‌شود. خوردن آن به شرط عدم افراط در یک وعده بی‌خطر است.

سس های خاورمیانه ای: سس‌های شیرینی از گوجه‌فرنگی، گشنیز، دانه پیاز سیاه و چیلی سبز است. مصرف همراه با اعتدال آن اشکالی ندارد.

سس پیری‌ـ‌پیری: مخلوطی از پیاز، سیر، سیب‌زمینی، لیمو و ادویه است بعلاوه یک ماده کلیدی که فلفل بسیار تند پیری‌ـ‌پیری آفریقایی است. اگر مقدار زیادی از آن را در غذا نریزید مصرف آن اشکالی ندارد.

از آنجا که هر بارداری و سیستم بدنی متفاوت است، سطح تحمل غذاهای تند و پر ادویه هر فرد هم با فرد دیگر فرق دارد. این به آن معنی است که خودتان بهتر می‌توانید بفهمید چقدر ادویه دلتان می‌خواهد مصرف کنید. می‌توانید در این باره با پزشک خود هم مشورت کنید.

همان‌طور که گفتیم خوردن غذاهای تند و پر ادویه اگر در مصرف آن‌ها اعتدال به‌خرج بدهید در دوران بارداری بی‌خطر است. همچنین، خودداری از پرخوری روند هضم را تسریع می‌کند. کلید ماجرا در این است که رژیم غذایی سالم و متنوعی را دنبال کنید و از غذاهایی که شما و جنین‌تان را ناراحت می‌کند دوری کنید.

آیا خوردن چیلی ها (نوعی ادویه تند) در دوران بارداری مجاز است؟

کپسایسین که ماده ای شیمیایی در چیلی است از تشکیل سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند. اگر بعد از مصرف غذاهای حاوی چیلی احساس ناراحتی نمی‌کنید استفاده از آن‌ها خوب است و می‌توانید به میزان محدود به مصرف آن‌ها ادامه بدهید.

استفاده بیش از حد می‌تواند منجر به زخم و سوزش معده شود. همچنین چیلی مقدار فیبرین خون را کم می‌کند و تمایل خون به لخته شدن را کاهش می‌دهد. این می‌تواند منجر به خونریزی بیشتر در زمان زایمان شود.

آیا خوردن ترشی تند در بارداری مجاز است؟

درمورد تمامی افراد از خانم های باردار گرفته تا افرادی که باردار نیستند، اگر فرد به انواع ناراحتی های معده مبتلا است، توصیه می شود که از مصرف ترشی های تند پرهیز کند. رعایت این نکته در دوران بارداری که مسائلی همانند سوزش سر دل، معده درد و ... مادر را آزار می دهد، بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. درصورت مصرف لازم است حتما همراه با غذا میل شود تا احتمال بروز درد و ناراحتی در معده کاهش یابد.

 

مطالعه بیشتر:

1- مصرف فلفل سیاه در دوران بارداری

2- آیا خوردن انواع فلفل دلمه ای برای زنان باردار مضر است؟

3- عوارض خوردن غذاهای تند در بارداری

4- فواید خوردن فلفل در دوران بارداری

5- نشانه های حساسیت نوزاد به غذاهای تند و پر ادویه