The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فواید خوردن فلفل در دوران بارداری

 آیا می‌توان گفت که در دوران بارداری اصلا نباید غذاهای تند و پرادویه مصرف کرد؟! اما نمی‌توان آن‌ها را به طور کلی از رژیم غذایی روزانه حذف کرد زیرا بیشترمان آن‌ها را دوست داریم و نمی‌توانیم غذا را بدون فلفل و ادویه تصور کنیم.

گرچه مطالعات انجام شده در مورد تاثیر مصرف فلفل ها ازجمله فلفل سیاه، قرمز و سفید در دوران بارداری کم است، اما بیشتر نتایج حاصل از آنها نشان می دهد که بانوان باردار باید از مصرف بیش از حد این مواد اجتناب کنند.

8 فایده شگفت انگیز فلفل در دوران بارداری

فواید مصرف فلفل در دوران بارداری عبارتند از :

1- بهبود عملکرد سیستم گوارش

عملکرد سیستم گوارش در دوران بارداری تغییراتی می کند که می تواند به عوارضی همچون یبوست و نفخ منجر شود. مصرف متعادل فلفل می تواند در بهبود نفخ و دردهای شکمی ناشی از آن موثر باشد.

2- جلوگیری از بروز سرطان

متابولیسم بدن مادران در دوران بارداری دچار تغییرات فراوانی می شود، یکی از عوارض این تغییرات آسیب های اکسیداتیو سلولی است که می تواند به سرطان منجر شود. فلفل حاوی کاروتنوئید است، کاروتنوئید یک آنتی اکسیدان قوی بوده که می تواند از آسیب دیدن DNA در برابر عوامل سرطان زا جلوگیری کند.

3- مقابله با آکنه 

ابتلا به آکنه و سایر مشکلات پوستی یکی دیگر از عوارض بارداری است. فلفل ها حاوی عناصری هستند که به لطافت و شفافیت پوست کمک می کنند.

4- درمان سرفه و سرما خوردگی

ابتلا به سرما خوردگی در دوران بارداری می تواند به یک دردسر بزرگ تبدیل شود. فلفل می تواند برای رهایی از این دردسر به شما کمک کند، هیچ پشتوانه علمی برای این ادعا وجود ندارد اما در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر دنیا از فلفل برای درمان سرماخوردگی و سرفه استفاده می کنند.

5- یک ماده ضد افسردگی طبیعی

ابتلا به افسردگی و کج خلقی در دوران بارداری متداول است، افزودن مقداری فلفل به رژیم غذایی می تواند در کنترل این عارضه موثر باشد.

6- غنی از فولات

شما در دوران بارداری به فولات یا اسید فولیک برای جلوگیری از ابتلای جنین به نقایص دستگاه عصبی نیازمند هستید. فلفل از جمله مواد غذایی است که حاوی مقادیر قابل توجهی فولات است.

7- تقویت سیستم ایمنی

در دوران بارداری قدرت سیستم ایمنی کاهش می یابد، فلفل ها با داشتن ویتامین C می توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کرده و مانع از ابتلای مادر به بیشتر بیماری ها شوند.

8- کنترل فشار خون

افزایش فشار خون امری است که در دوران بارداری به کرات مشاهده می شود. فلفل ها که حاوی پتاسیم هستند می توانند با کاهش فشار خون مادر، از عوارض جنینی و مادری ناشی از فشار خون مضمن جلوگیری کنند.

  

مطالعه بیشتر:

1- باید ها و نبایدهای مصرف غذاهای تند و پر ادویه در بارداری

2- آیا خوردن انواع فلفل دلمه ای برای زنان باردار مضر است؟

3- عوارض خوردن غذاهای تند در بارداری

4- مصرف فلفل سیاه در دوران بارداری

5- نشانه های حساسیت نوزاد به غذاهای تند و پر ادویه