The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مصرف فلفل سیاه در دوران بارداری

معمولا بیشتر بانوان باردار به نوع خاصی از طعم ها از جمله، شیرینی، ترشی، شوری و یا حتی تندی گرایش ویژه ای دارند. اما گاها برای آنها درمورد مصرف بیش از اندازه غذاهای تند و تاثیری که بر روی جنین دارد، نگرانی هایی ایجاد می شود.

آیا خوردن فلفل در دوران بارداری ضرر دارد؟

گرچه مطالعات انجام شده در مورد تاثیر مصرف فلفل ها ازجمله فلفل سیاه، قرمز و سفید در دوران بارداری کم است، اما بیشتر نتایج حاصل از آنها نشان می دهد که بانوان باردار باید از مصرف بیش از حد این مواد اجتناب کنند. زیرا گرچه مقدار متعادل از این ماده معمولا مشکلی ایجاد نمی کند، اما این فلفل ها به عنوان یک محرک برای رحم شناخته شده است و ممکن است که سبب القای زودتر از موعد انقباضات زایمانی و ابتلا به زایمان زودرس شود.

از سایر مشکلات احتمالی در مورد مصرف بیش از اندازه فلفل و غذاهای تند می توان به تحریک مخاط دستگاه گوارش اشاره کرد. یکی از عوارض ناشی از بارداری سوزش سردل و ابتلای مادر به معده درد است، مصرف بیش از حد انواع فلفل با تحریک لایه مخاطی می تواند این شرایط را بدتر کند.

بنابراین لازم است از فلفل ها به صورت متعادل در غذاها استفاده کرده و تا حدامکان از مصرف انواع روغن ها و محصولات پوستی حاوی آنها اجتناب کنید.

 

آیا مصرف فلفل سیاه در دوران بارداری مجاز است؟

مصرف این نوع فلفل نیز همانند سایر انواع آن در بارداری بلامانع است، البته به شرطی که در مصرف آن اعتدال رعایت شود تا موجب سوزش و تحریک بیش از اندازه دستگاه گوارش خصوصا معده نگردد. می توانید آن را به تنهایی و یا همراه با کمی پودر زیره سبز در انواع سالاد ها و غذاها به کار ببرید.

فلفل سیاه منبع غنی از ویتامین ها همچون ویتامین C و K است. بعلاوه این ماده غذایی سرشار از آهن، منیزیم و کلسیم بوده و خواص آنتی اکسیدانی فراوانی دارد.

 

تاثیرات مصرف غذاهای تند بر جنین و بارداری

تغییر در ذائقه در دوران بارداری یک امر متداول بوده و ممکن است که تا حالا به هیچ وجه غذای تند نمی خوردید اما هم اکنون دوست داشته باشید در تمامی غذاها و سالاد های خود فلفل بریزید.

به یاد داشته باشید که مصرف بیش از اندازه فلفل در دوران بارداری می تواند منجر به القای انقباضات زایمانی و تحریک مخاط دستگاه گوارش شود، بنابراین از آنها به مقدار متعادل استفاده کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- باید ها و نبایدهای مصرف غذاهای تند و پر ادویه در بارداری

2- آیا خوردن انواع فلفل دلمه ای برای زنان باردار مضر است؟

3- عوارض خوردن غذاهای تند در بارداری

4- فواید خوردن فلفل در دوران بارداری

5- نشانه های حساسیت نوزاد به غذاهای تند و پر ادویه