The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا استفاده از روان کننده ها در بارداری بی ضرر است؟

در دوران بارداری آنچه که بیش از هر چیز ذهن مادر را به خود مشغول می کند، اطمینان از سلامت جنین در تمامی شرایط است. همه کارهایی که در گذشته به صورت روزمره و بدون نگرانی انجام می دادید، حالا یک به یک ذهن شما را به خود مشغول می کنند که آیا خطری برای جنین دارند و یا خیر؟

یکی از این مسائل بحث برانگیز در دوران بارداری مطالب مربوط به رابطه جنسی است. با درنظر گرفتن این موضوع که بارداری شما با صحت و سلامت کامل پیش می رود و پزشک شما داشتن هر گونه رابطه ای را در دوران بارداری برای شما مجاز دانسته است، ممکن است برای انجام این کار سوال ها و نگرانی هایی برای شما بوجود آمده باشد.

آیا استفاده از روان کننده ها در بارداری خطرناک است؟

تغییرات هورمونی ناشی از بارداری بدن برخی بانوان را دچار دگرگونی هایی می کند، یکی از این موارد ابتلا به خشکی واژن در این دوران است. خشکی واژن عارضه ای است که سبب دردناک شدن مقاربت می شود. یکی از راه های حل این عارضه استفاده از کرم های روان کننده و به اصطلاح لوبریکاسیون ها در هنگام رابطه است.

در این مورد باید بگوییم که ترکیب بیشتر این روان کننده ها بر پایه آب بوده و مصرف آنها در دوران بارداری نه تنها هیچ اشکالی ندارد، بلکه توصیه نیز می شود.

در مورد سایر روان کننده ها از جمله روان کننده هایی با ترکیب اصلی روغن و مدل هایی که خاصیت گرم کنندگی نواحی تناسلی را دارند، معمولاً خطری برای جنین ایجاد نمی کند اما به علت حساس شدن پوست و مخاطات در دوران بارداری، ممکن است بدن شما نسبت به گرم کننده ها حساسیت پوستی نشان دهد. بنابراین قبل از مصرف لازم است که مقدار کمی از آنها را بر روی پوست بخش کوچکی از بدن که فاقد مو است امتحان کنید، سپس درصورت نداشتن حساسیت می توانید از آن ها استفاده کنید.

لازم به ذکر است که جهت کسب اطمینان هرچه بیشتر از سلامت جنین بهتر است قبل از مصرف هر چیزی ابتدا با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

 

بهترین روان کننده برای بارداری

با توجه به مناسب نبودن روان کننده های شمیایی و گیاهی برای زنده ماندن اسپرم، توصیه می شود که اگر زوجی قصد اقدام به بارداری دارند، از این مواد در حین مقاربت استفاده نکنند.

بهترین روان کننده برای اقدام به بارداری، معاشقه است. برقراری رابطه جنسی پس از یک معاشقه طولانی نیاز به هیچ گونه روان کننده نخواهد داشت.

برای استفاده در حین بارداری، توصیه می شود که از ژل های لوبریکانت که بر پایه آب هستند استفاده کنید تا علاوه بر رفع خشکی واژن و جلوگیری از ایجاد درد در هنگام نزدیکی، سلامت بارداری را نیز به خطر نیندازند. لازم به ذکر است که این گونه ژل ها هیچ خطری برای سلامت جنین در حال رشد ندارند.

 

آیا استفاده از ژل روان کننده (ژل لوبریکانت) مانع بارداری می شود؟

گرچه هنوز اطلاعات دقیقی در این باره در دسترس نیست، اما برخی مطالعات نشان می دهد که این ژل ها به اسپرم آسیب زده و مانع از رسیدن آن به تخمک می شوند. بسیاری از روان کننده های شمیایی و حتی گیاهی نظیر روغن زیتون شامل این قاعده می شوند.

PH ترشحات واژن، قبل و در طی تخمک گذاری برای زنده ماند اسپرم مناسب است. اما بیشتر این روان کننده ها PH محیط واژن را به گونه ای تغییر می دهند که شریط را برای زنده ماند اسپرم نامناسب خواهد کرد.

 

روان کننده های گیاهی واژن

اگر شما به مواد شیمیایی موجود در روان کننده رابطه جنسی حساسیت دارید یا اینکه ترجیح می دهید از مواد طبیعی استفاده کنید ما در ادامه برای شما دوستان روان کننده رابطه جنسی طبیعی که آن را در هر منزلی یافت می شود را معرفی می کنیم.

 آلوئه ورا  (Aloe Vera)

ژل گیاه آلوئه ورا برای کسانی که تاکید دارند از مواد طبیعی استفاده کنند مناسب می باشد زیرا باعث مرطوب و نرم شدن پوست می شود همچنین میتوان آنرا به عنوان ژل لیز کننده بدن نیز استفاده کرد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل جدا از خواص فراوانش میتواند به عنوان روان کننده رابطه جنسی نیز استفاده شود و برای کسانی که پوستی حساس دارند مناسب می باشد اما به این نکته توجه کنید که در خارج از شرایط بارداری، در هنگام استفاده روغن نارگیل از کاندوم استفاده نکنید.

روغن زیتون

روغن زیتون نیز مانند روغن نارگیل روان کننده رابطه جنسی مناسبی برای کسانی که پوست حساس دارند است زیرا از به وجو آمدن قارچ های پوستی جلوگیری میکند و همانند روغن نارگیل نباید بر روی کاندوم استفاده شود زیرا ممکن است باعث بروز پارگی در کاندوم شود.

  

مطالعه بیشتر:

1- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

2- 5 مزیت رابطه جنسی در دوران بارداری

3- 7 خاصیت درمانی رابطه جنسی یا نزدیکی کردن

4- تاثیر رابطه جنسی بر سیستم ایمنی بدن