The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

رابطۀ جنسی در دوران بارداری برای بعضی از آقایان بسیار جذاب است و بعضی ها اصلا به این موضوع فکر هم نمی‌کنند. در حقیقت رفتار هر دو گروه کاملا طبیعی محسوب می‌شود. این موضوع که شما در کدام گروه قرار دارید، با عوامل  بسیاری  مرتبط خواهد بود. این واقعیت وجود دارد، زمانی که همسرتان باردار است روابط جنسی شما تغییر خواهد کرد. در این مطلب با تغییرات میل جنسی آقایان و تاثیر رابطه جنسی بر مادر و جنین در طول بارداری بانوان آشنا می شوید.

رابطه جنسی بدون خطر برای مادر و جنین در دوران بارداری

فرزند شما به خوبی توسط کیسه آب، ماهیچه‌های ضخیم دیواره رحم و مخاط واژن محافظت می‌شود. بنابراین درصورتی‌که شدت نزدیکی جنسی زیاد نباشد به هیچ‌کس آسیبی نمی‌رسد. اگرچه بهتر است بعضی موارد را برای پیشگیری از هر نوع مشکل در دوران بارداری همسرتان رعایت کنید. برای مثال درصورتی‌که بهداشت شخصی نداشته باشید، می توانید باعث انتقال عفونت به مادر و جنین شوید. برخی از روش‌های نزدیکی  مثل رابطه جنسی دهانی گاهی می تواند خطرناک باشد مثلاً اگر شما مبتلا به تبخال دهانی هستید، تماس جنسی دهانی با همسرتان ممکن است باعث انتقال عفونت به او شود. همچنین درصورتی‌که همسرتان دارای جفت پایین بوده یا بواسیر داشته باشد، نزدیکی از طریق مقعد می‌تواند برای او مشکلاتی ایجاد کند.

حقیقت این است که احتمالا شما در طول دوره بارداری به اندازه گذشته رابطه جنسی نخواهید داشت. شاید ترس از آسیب زدن و صدمه‌ به جنین مهم‌ترین علت کنار گذاشتن رابطه جنسی در دوران بارداری باشد. اما تا زمانی که پزشک متخصص، رابطه جنسی را برای همسرتان ممنوع نکرده است، لازم نیست نگران باشید.

 

تغییرات در میل جنسی زوجین در طول دوران بارداری

تغییرات شدیدی که در طول دوران بارداری در بانوان ایجاد می‌شود، تغییر میل جنسی در زوجین را به دنبال دارد. ممکن است در سه ماهه اول بارداری، همسرتان موجب تحریک جنسی بیشتری در شما شود. بسیاری از آقایانی که در آستانه پدر شدن هستند، نسبت به قبل احساس نزدیکی بیشتری با همسرشان پیدا می‌کنند و در بعضی مواقع این احساس نزدیکی خود را در قالب حس شهوت نشان می‌دهند. برای بعضی دیگر سه ماهه اول یا احتمالا کل دوران بارداری زمان کاهش میل جنسی است.

احساس‌های متضاد در مورد مسئولیت‌های جدید، نگرانی‌های مالی یا حسادت نسبت به توجه زیاد همسرتان به فرزندی که هنوز به دنیا نیامده است، از دلایل دیگر کاهش میل جنسی است. بسیاری از آقایان احساس می‌کنند که بدن در حال رشد همسرشان جذاب‌تر شده است و برای بعضی از آقایان هم به این شکل نیست.

 همسرتان نیز ممکن است نظرات مختلفی در مورد رابطه جنسی در دوران بارداری داشته باشد. او شاید حالا احساس نزدیکی بیشتری به شما و اصرار کمتری برای استفاده از وسایل پیشگیری بارداری داشته باشد. شاید شرایط جدید بوجود آمده در زندگی با شما برایش شهوت ‌انگیز بوده و بزرگ شدن شکمش بسیار هم برای او خوشایند باشد. از طرف دیگر، ممکن است او مدت زیادی از سه ماهه اول را با حالت تهوع ناشی از  بارداری طی کند و رابطه جنسی برای او سخت باشد. همچنین ممکن است نگران این باشد که با بزرگ شدن شکمش و چاق شدن، دیگر در نظر شما شهوت‌انگیز یا جذاب نیست. سعی کنید تا جایی که می‌توانید این احساس را از او دور کنید. زمانی که بحث رابطه جنسی مطرح است، تغییرات بدن مادر که به دلیل بارداری اتفاق می‌افتد، شاید خود باعث وجود یک سری تضادها، فکرهای بی‌اساس و سردرگمی‌هایی در بسیاری از زوج‌ها باشد.

 

اقدامات لازم برای بهبود رابطه جنسی در دروان بارداری

بهترین راه  این است که در مورد احساسات، خواسته‌ها و نیازهایتان با یکدیگر صحبت کنید. لازم است در طول چند ماه آخر بارداری که حالت قرارگیری شما هنگام رابطه جنسی روی بدن همسرتان سخت یا غیرممکن است، حالت‌های دیگر را با یکدیگر ترکیب کنید و حالتی را انتخاب کنید که برای او راحت‌تر باشد.

 برای مثال حالتی که کنار یکدیگر دراز کشیده‌اید یا حالتی که او بالا و روی بدن شما باشد. اگر درد حاصل از نزدیکی جنسی برای همسر شما از لذت آن بیشتر است، راه‌های دیگری نیز برای لذت بردن وجود دارد که اکنون زمان مناسبی برای شناسایی آنهاست. به زمانی فکر کنید که شما هر نوع رابطه جنسی را به ‌جز نزدیکی کامل انجام می‌دادید و هیجان‌آور بود. اکنون نیز می‌تواند به همان اندازه جذاب باشد. لذت عمیق و پایدار جنسی در گرو میزان علاقه شما دو نفر به یکدیگر است. یادتان باشد که شما فرزندی در راه دارید که حاصل همین احساس شماست.

 

مطالعه بیشتر:

1- 5 مزیت رابطه جنسی در دوران بارداری

2- 7 خاصیت درمانی رابطه جنسی یا نزدیکی کردن

3- 3 نکته برای برقراری رابطه جنسی پس از زایمان

4- با چهار دلیل برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری آشنا شوید!