The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آنچه درباره حرکات جنین در شکم مادر باید بدانید

کارشناسان به سوالات رایج شما درباره حرکات جنین در شکم پاسخ می دهند. جنین از چه زمانی شروع به لگد زدن می کند؟ و اینکه چند بار در روز شما این حرکات را حس خواهید کرد؟

مادر می تواند حرکات لرزشی جنین در شکم مادر را که به آن لگد زدن گفته می شود، از حدود هفته 19 تا 22 به بعد احساس کند، آماده باشد مامان جان، این یکی از جادویی ترین لحظات بارداری است.

اولین حرکات جنین از چه زمانی آغاز می شود؟

جنین از همان ابتدا حرکت می کند. با ظهور و پیشرفت سونوگرافی، می توانیم برخی حرکات جنین را از حدود هفته شش تا هشت هفته بارداری مشاهده کنیم. اما مادر تا چندین هفته قادر به احساس این حرکات نخواهد بود، زیرا قدرت این ضربات به دلیل کوچکی جنین به اندازه ای نیست که قابل حس کردن باشد.

لگدهای جنین چه موقع احساس می شود؟

بسیاری از مادران در بارداری اول، ضربات جنین را در حدود هفته بیستم احساس می کنند. اما اگر از این مقطع نیز گذشت جای نگرانی وجود ندارد. یک پزشک متخصص زنان و زایمان می گوید:" فکر می کردم بتوانم حرکات جنین را قبل از هفته 20 احساس کنم، اما تا هفته 22 متوجه هیچ حرکتی نشدم". اگر قبلا سابقه بارداری داشته باشید یا در محیطی آرام و ساکت زندگی کنید، ممکن است در حدود هفته 17 یا 18 بارداری متوجه ضربات او بشوید. بعلاوه احساس ضربات و حرکات جنین در جفت قدامی نسبت به جفت خلفی، دشوارتر است. جفت در جفت قدامی در دیواره جلوی رحم و در جفت خلفی در قسمت پشت رحم قرار دارد.

حرکات جنین چه حسی به مادر می دهد؟

مادران باردار اغلب این حرکات را به صورت "لرزشهای خفیف" و ظریف توصیف می کنند. در ابتدا ضربات جنین، همانند بال زدن پروانه و بعدها شبیه به لگد زدن است. بین هفته 24 تا 28 بارداری، حرکات به اندازه ای قوی می شوند که دیگران هم با قرار دادن دست روی شکم مادر آن را احساس می کنند. در نهایت، شدت این حرکات به اندازه ای می شود که شکل زانو یا کف پا را به خوبی می توان مشاهده کرد.

وقتی مادر حرکات جنین را احساس می کند، او در حال چه کاری است؟

جنین ابتدا حرکات بزرگ بدن را انجام می دهد مثل خم شدن و یا تکان دادن دستها و پاها، سکسکه نیز از حدود هفته 11 همزمان با رشد سیستم عصبی، آغاز می شود اما شما حرکات ریتمیک و تکراری را تا مدت ها بعد، احساس نخواهید کرد. برخی مادران باردار می توانند حرکت های بزرگ مثل تغییر وضعیت جنین از حالتی به حالت دیگر را حس کنند. اگر در ناحیه قفسه سینه احساس درد می کنید و ناگهان این درد از بین می رود، احتمالا جنین در وضعیت بریچ (سر به طرف بالا و پا به طرف پائین) قرار داشته و سرش را به سینه شما چسبانده است، ناگهان 180 درجه می چرخد تا برای تولد آماده شود.

آیا ممکن است حین حرکت جنین به مادر آسیب برسد؟

بله امکان دارد. متاسفانه، گاهی حرکات جنین به ویژه وقتی پاها و دستهای او به قفسه سینه و شکم مادر فشار وارد می کند، می تواند به او آسیب بزند و این پدیده غیر طبیعی نیست. درد ناشی از این فشار ممکن است قوی باشد و یا اصلا احساس نشود و یا احساس بی حسی به مادر باردار دست بدهد. بهتر است هر گونه درد در ناحیه شکم و سینه در دوران بارداری به پزشک گزارش شود زیرا از آنجا که آمبولی ریه یا دکولمان (کنده شدن) جفت نیز با درد همراه هستند، نمی توان به سادگی در مورد علت دردها قضاوت کرد.

حرکات جنین چند بار در روز احساس می شوند؟

در ابتدا، نظم مشخصی برای این حرکات وجود ندارد و حتی بعضی وقتها از یاد می برید که موجود کوچکی در شکم شما مشغول جنب و جوش است. تقریبا در اوایل سه ماهه سوم، حرکات جنین نظم بیشتری یافته و پزشک به نوعی به شما خواهد گفت مراقب کاهش دفعات حرکت او باشید. برخی پزشکان تعداد این حرکات را 10 بار در روز و برخی دیگر سه یا چهار حرکت در طول یک ساعت مشخص، در نظر می گیرند. اگر مورد غیر طبیعی مشاهده کردید بهتر است از پزشک کمک بخواهید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

اغلب جنین ها الگوی حرکتی مشخص و قابل پیش بینی دارند. حرکات برخی از آنها در ساعات صبح و برخی دیگر در ساعات شب بیشتر است. اگر متوجه تغییر وضعیت حرکت جنین شدید، به یک محیط ساکت بروید، به پهلوی چپ دراز بکشید، دست را روی معده قرار دهید و حرکات جنین را با تمرکز زیر نظر بگیرید. اگر طی نیم ساعت، دوبار حرکت کرد، مشکلی وجود ندارد در غیر اینصورت به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید در روزهای آخر بارداری، حرکات جنین کند می شود زیرا اندازه او بزرگ تر شده و فضای زیادی برای حرکت ندارد.

به چه دلایلی امکان دارد حرکت جنین، کاهش می یابد؟

اگر انتقال اکسیژن و مواد مغذی از طریق جفت به جنین به میزان کافی صورت نگیرد، رشد او رشد ضعیف شده و حتی ممکن است از دست برود. لذا پزشکان به مادران باردار توصیه می کنند، کاهش حرکات جنین را به دقت و با جدیت زیر نظر بگیرند.

اگر حرکات جنین کمتر از میزان مورد انتظار باشد، پزشک چه اقدامی خواهد کرد؟

در اغلب مواقع از مادر باردار خواسته می شود که به بیمارستان مراجعه کرده و تست مونیتور بدون استرس معروف به ان اس تی را انجام دهد. در این روش، پرستار یا ماما مانتیور را به کمک تسمه به شکم مادر متصل کرده و میزان ضربان قلب جنین را پایش می کند. همچنین برای حصول اطمینان از عملکرد جفت و سلامت جنین، سونوگرافی تجویز می گردد.

 

 

مطالعه بیشتر:

1- اولین سونوگرافی بارداری چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد؟

2- چه زمانی تکان های جنین را احساس می کنید؟

3- جنین در چند هفتگی تکان می خورد؟

4- بررسی خطرات و عوارض سونوگرافی در دوران بارداری

5- با سه لحظه شگفت انگیز دوران بارداری آشنا شوید