The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

اهمیت سونوگرافی در دوران بارداری

در دوران بارداری سونوگرافی های زیادی وجود دارد که برخی اجباری و بعضی دیگر اختیاری هستند. البته انجام سونوگرافی ‌های اختیاری، بستگی به این مسئله دارند که در چه مرحله ‌ای از بارداری باشید. ولی انجام سونوگرافی تشخیص ناهنجاری جنین که بین هفته ۱۸ و ۲۳ انجام می‌ شود، ضروری است. این سونوگرافی بسیار کامل بوده و به پزشک این امکان را می ‌دهد که هر قسمت از بدن جنین را به صورت دقیق بررسی کند. این سونوگرافی بر مغز، قلب، شکم، روده‌ها، کلیه‌ ها و ماهیچه‌ های دست و پا تمرکز دارد. دکتر آیشه پاتل استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ژوهانسبورگ می‌گوید:" در این سونوگرافی مسائل گوناگونی مثل رشد جنین، میزان مایع آمنیوتیک پیرامون جنین، محل قرار گیری جفت و ظاهر آن بررسی می‌ شود. اساس این سونوگرافی بررسی و تشخیص هر گونه ساختار غیر عادی اعضاء و ماهیچه ‌های بدن جنین یا مشخصه‌ای برای اختلالات کروموزومی است. "

سونوگرافی در دوران بارداری چه اهمیتی دارد؟

با انجام این آزمایش در دوران بارداری، برای حل مشکلات احتمالی آمادگی و اطلاعات مناسبی کسب می‌ کنید.

دکتر پاتل تشریح می‌کند که این تصویربرداری در زمان ویژه‌ ای (پنج ماهگی) انجام می‌شود، زیرا این بهترین زمان برای آزمایش جنین است. تصویربرداری ‌های دوران بارداری را می‌ توان زودتر از پنج ماهگی جنین نیز اجرا کرد، اما به این دلیل که برخی از اعضاء بدنی، مثل قلب، در اوایل بارداری نسبتا کوچک هستند و ممکن است بررسی کامل آنها مشکل باشد، این تصویربرداری‌ ها دیرتر انجام می‌ شوند.

برای گرفتن بهترین نتیجه، تصویر برداری باید به وسیله پزشک زنان و زایمان اجرا شود. زمانی ‌که تصویربرداری شما به اتمام رسید، ضروری است که از پزشک درخواست کنید یافته‌ هایش را به صورت قابل فهم برای شما بیان کند. بسیاری از بانوان این تصویر برداری را اجرا نمی‌ کنند، زیرا ممکن است متوجه وجود مشکلی شوند که راه‌ حلی برای آن وجود ندارد. برای مثال، اگر پزشک‌ تان در این مرحله از بارداری متوجه شکافی در لب جنین شود، راهی برای درمان آن وجود ندارد.

با انجام این آزمایش در دوران بارداری، برای حل مشکلات احتمالی آمادگی و اطلاعات مناسبی کسب می‌کنید. اگر به وسیله این تصویربرداری مشخص شود که فرزندتان دچار شکاف لب است، می‌توانید این مسئله را با پزشک تان در میان بگذارید، در مورد این مشکل اطلاعات کسب کنید و با پزشک متخصصی که توانایی جراحی نوزادان را دارد، مشورت کنید.

اما سونوگرافی تشخیص ناهنجاری جنین نمی‌ تواند تمامی مشکلات را تشخیص دهد و ممکن است قدرت تشخیص بعضی از مشکلات مهم را نداشته باشد. یکی از معمول ‌ترین ناهنجاری های مادرزادی، اختلالات قلبی‌ است که در ۴۰ تا ۵۰ درصد موارد با تصویر برداری تشخیصی مشخص نمی ‌شود. ممکن است اختلال کوچکی در جداره قلب جنین مشخص نشود، اما نگران نباشید زیرا این مشکل جان فرزند تان را تهدید نمی‌ کند. گاهی وجود شکاف در کام نیز از این طریق قابل تشخیص نیست.

 

منبع: webmd