The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بی بی چک کی جواب میده و چقدر دقیق است؟

برای زوجینی که چندین ماه برای باردار شدن تلاش کرده اند، فاصله زمانی بین تخمک گذاری تا انجام تست بارداری بسیار سخت و طولانی می گذرد. به همین دلیل می پرسند که بی بی چک کی جواب میده؟ بیبی چک منفی و حاملگی چگونه رخ می دهد؟ بیبی چک چقدر دقیق است؟ و ... اگر می خواهید تمامی جرئیات لازم درمورد استفاده از بیبی چک را بدانید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تست های بارداری خانگی (بی بی چک) چطور کار می‌کنند؟

بسیاری از بانوان به محض یک روز عقب افتادن عادت ماهانه و یا حتی قبل از آن اقدام به استفاده از بی بی چک می کنند، بدون این که بدانند بی بی چک کی جواب درست میده، این افراد با احتمال بسیار زیاد با در یافت پاسخ منفی ناامید خواهند شد اما درعین حال ممکن است چند روز بعد پاسخ مثبت تست بارداری را دریافت کنند. باتوجه به شیوع این مورد و عدم آگاهی کافی بانوان درمورد این که بیبی چک چگونه کار میکند، در این مطلب قصد داریم ضمن شرح نحوه عملکرد بی بی چک، توضیح دهیم که بی بی چک کی جواب میده و درهنگام استفاده از آن چه نکاتی را باید رعایت کنید.

تست های بارداری خانگی از زمانی که اولین بار در سال ۱۹۷۸ به بازار آمدند راه درازی را پیموده‌اند. امروز در مقایسه با مدل اولیه که شبیه دستگاه‌های شیمیایی بود و دو ساعت برای اعلام نتیجه وقت لازم بود، آزمایش بارداری ساده و راحت است و تنها دو دقیقه طول می‌کشد.

اما با همه سادگی این تست های بارداری، آیا می‌دانید چطور کار می‌کنند؟ دقیقا چه چیزی باعث می‌شود آن خط ظاهر شود؟ پاسخ در هورمون کوچکی است به نام کوریونیک گونادوتروپین یا hCGβ (اچ ‌سی ‌جی‌).

جفت جنین شما hCGβ را به منظور تغذیه رویان تولید می‌کند. هرچه بیشتر بارداری پیش می‌رود، بدن شما اچ سی جی بیشتری تولید می‌کند و میزان آن را می‌توان در خون یا ادرار مادر اندازه‌گیری کرد.

تست های بارداری طوری ساخته شده‌اند که وقتی ادرار با آن‌ها تماس پیدا می‌کند وجود یا عدم وجود اچ سی جی را اعلام می‌کنند. اگر hCGβ تشخیص داده نشود، رنگی روی خط تست ظاهر نمی‌شود. اما اگر وجود داشته باشد، رنگ خط تست تغییر می‌کند و به جای یک خط، دو خط روی روزنه نوار آزمایش ظاهر می‌شود. اگر تست بارداری را پیش از عقب افتادن عادت ماهانه گرفته‌اید و یک خط کمرنگ ظاهر شده یا حتی نتیجه منفی بوده است، ناراحت نشوید. همه تست های بارداری یک جور ساخته نشده‌اند و برخی برای نشان‌دادن نتیجه مثبت به مقدار هورمون بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند.

 

بی بی چک چه زمانی جواب میدهد (بی بی چک کی جواب میده)؟

بهترین زمان برای استفاده از بی بی چک همانی زمانی است که انتظار می رود مقدار هورمون hCGβ در ادرار شما به سطح قابل تشخیص رسیده باشد. اگر احتمالات مربوط به دیرتر انجام شدن تخمک گذاری، لقاح و به دنبال ان لازه گزینی را نیز درنظر بگیریم، بهترین زمان استفاده از بی بی چک یک هفته بعد از موعد مقرر قاعدگی است. 

بنابراین وقتی می پرسید که بی بی چک کی جواب میده، در پاسخ به شما می گوییم وقتی قاعدگیتان عقب افتاد بلافاصله اقدام به استفاده از بی بی چک نکنید، حداقل یک هفته صبر کرده و با رعایت نکات و دستورالعمل های دقیق، این تست بارداری خانگی را استفاده کنید. 

استفاده زودهنگام از بی بی چک سبب می شود که به دلیل نبودن مقدار کافی از هورمون مذکور در درون ادرار، پاسخ منفی دریافت کنید، درصورتی که باردار هستید. که به آن جواب منفی کاذب می گویند.

اغلب گفته می‌شود برای بهترین نتیجه تست بارداری از اولین ادرار صبحگاهی استفاده کنید، اما آیا واقعا این مهم است؟ پاسخ این است که بله، کمی مهم است.

توصیه می‌شود تست بارداری هنگام صبح انجام شود، چراکه ادرار از هر وقت دیگر غلیظ تر است. هرچه ادرار غلیظ‌تر باشد، غلظت اچ سی جی هم بیشتر است.

اگر شب است و نمی‌توانید برای انجام تست صبر کنید، درک‌تان می‌کنیم. اما باید چند نکته را به خاطر داشته باشید:

  • پیش از انجام تست به مدت چهار ساعت ادرار خود را نگه دارید: با نگه داشتن چهارساعته ادرار، به بدن فرصت می‌دهید تا مقدار اچ سی جی را غلظت بخشد. هرچه ادرار خود را بیشتر نگه دارید، غلظت هورمون بیشتر می‌شود.
  • مایعات ننوشید: یادتان باشد که می‌خواهید ادرار شما تا حد ممکن غلیظ باشد. هرچه بیشتر مایعات بنوشید، ادرار شما رقیق‌تر می‌شود.
  • اگر تست شما مثبت است، به احتمال خیلی زیاد درست است: اگر هنگام شب که ادرار شما رقیق است تست گرفته‌اید و نتیجه مثبت گرفته‌اید، به احتمال زیاد باردار هستید. اگر دوباره هنگام صبح تست بگیرید احتمالا خط مثبت شما پررنگ‌تر هم خواهد بود.
  • اگر تست شما منفی بود، امیدتان را از دست ندهید: نتیجه منفی تست می‌تواند به معنای آن باشد که میزان اچ سی جی شما به اندازه کافی غلظت نیافته است. دوباره هنگام صبح آزمایش کنید و ممکن است نتیجه دلخواه خود را ببینید. اکنون که می دانید بی بی چک کی جواب میده و در هنگام استفاده از آن چه نکاتی را باید رعایت کنید، با رعایت دستورالعمل ها صحیح ترین نتیجه را بدست خواهید آورد.

 مطالعه بیشتر:

1- بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

2- سریعترین زمان تشخیص بارداری با بی بی چک و روش های سنتی

3- اولین اقدامات بعد از مثبت شدن بی بی چک