The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

از بین بردن جوش در دوران بارداری با درمان خانگی

حتی با داشتن پوستی صاف و بدون جوش این امکان وجود دارد که در دوران بارداری جوش هایی روی صورت خود مشاهده کنید. به احتمال زیاد هورمون های بارداری عامل بروز این مشکل هستند. برای مراقبت از خود باید به نکات ذکر شده در این زمینه توجه کنید. اگر تصمیم به استفاده از داروهای ضد آکنه گرفته اید، قبل از هر کاری ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. برخی از این داروها در دوران بارداری منع مصرف دارند، با این حال محلول هایی نیز موجود است که ممکن است پزشکتان بهره گیری از آنها را در دوران بارداری برای شما مجاز بداند.

درمان خانگی جوش صورت در بارداری

اگر جزء آن دسته از مادران بسیار محتاط هستید و نمی خواهید از هیچ گونه دارویی در دوران بارداری خود استفاده کنید، بهترین گزینه برای شما استفاده از روش های خانگی برای درمان جوش است.

پزشکان توصیه می‌کنند که سعی کنید پوست تان را با پیروی از یک رژیم غیر دارویی در خانه درمان کنید.

 • در شستن و پاک کردن صورت تان زیاده روی نکنید. شستشو بیشتر از دو یا سه بار در روز می‌تواند پوست را تحریک کند.
 • بطور مرتب موهای تان را بشوئید، خصوصا اگر موی چرب دارید.
 • موهای تان را در پشت سرتان جمع کنید، تا سبب تحریک پوست صورت نشود.
 • جوش ها و سر سیاه ها را فشار ندهید، زیرا باعث ایجاد جای زخم می‌شود.
 • استفاده از کمپرس گرم می تواند سبب کشته شدن بسیاری از باکتری های پوستی و از بین رفتن جوش ها شود. یک قاشق چایخوری نمک را با آب گرم مخلوط کرده و سپس یک حوله گرم را به آن آغشته کرده و بر روی پوست صورت خود بگذارید.
 • ژل آلوئورا خاصیت ضد باکتریایی دارد، اگر به آلوئورا حساسیت ندارید بخش ژله مانند را از برگ های گیاه تازه جدا کرده و و آن را بر روی جوش ها بمالید.
 • روزانه 2 بار عسل طبیعی را بر روی جوش ها بمالید.
 • یک توپ پنبه ای را به آب لیموی تازه آغشته کرده و به صورت ضربه ای و خیلی ملایم بر روی جوش ها قرار دهید.

 

ماسک صورت برای جوش در بارداری

جوش ها و آکنه های پوستی از عوارض شایع دوران بارداری هستند که گاها می توانند بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده شوند. همان طور که اشاره شد این عوارض ناشی از تغییرات هورمونی بارداری هستند. روش های خانگی وجود دارند که شما می توانید به کمک آنها این جوش ها را کمتر کرده و یا به طور کامل از شر آنها خلاص شوید.

با توجه به محدودیت استفاده از انواع داروها در بارداری، شاید بهترین گزینه استفاده از ماسک های ضد جوش در این دوران حساس باشد.

می توانید با استفاده از موادی که در منزل و در دسترس شما هستند از شدت این عارضه بارداری کم کنید. از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پالپ گوجه فرنگی تازه و رسیده
 • برگ های توت فرنگی
 • آبلیمو تازه
 • گلاب تازه
 • عصاره نعناع
 • ژل تازه برگ های آلوئورا
 • خیار و ...

ماسک موز برای درمان جوش های صورت در بارداری

برای تهیه این ماسک یک قاشق چایخوری آبلیموی تازه، یک قاشق چایخوری عسل طبیعی و یک عدد موز رسیده را با هم کاملا مخلوط کنید. ابتدا پوست خود را با آب ولرم به نرمی شسته و سپس یک لایه نازک از این ماسک را بر روی آن مالیده و صبر کنید تا خشک شود. سپس آن را با آب ولرم کاملا بشویید.

این ماسک را در هفته دو مرتبه می توانید استفاده کنید. 

ماسک آووکادو برای درمان جوش های صورت در بارداری

برای تهیه  این ماسک یک قاشق چایخوری آبلیموی تاره، یک قاشق غذاخوری ماست و یک آووکادوی رسیده را مخلوط کرده و بر روی پوست تمیز خود بمالید، بعد از خشک شدن می توانید آن را بشویید.

ماسک خیار و هندوانه برای درمان جوش های صورت در بارداری

آب خیار و هندوانه و ماست ساده را با هم مخلوط کرده و سه بار در هفته آن را به پوست خود بمالید. این ماسک برای درمان آکنه های شدید کاربرد فراوانی دارد.

 

مطالعه بیشتر: 

1- تاثیر داروی ضد آکنه ایزوترتینوین (روآکوتان) بر سقط جنین و بارداری

2- علت بروز و درمان خانگی آکنه در دوران بارداری

3- بهترین ماسک های صورت برای دوران بارداری

4- آیا استفاده از ماسک صورت در بارداری ضرر دارد؟

5- 7 مشکل پوستی در دوران بارداری