The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آزمایش ادرار، آزمایش خون و سونوگرافی در دوران بارداری

آزمایش های دوران بارداری هر روز به پیشرفت خود ادامه می‌ دهند و دقیق‌ تر و کم‌ خطر تر از گذشته می‌ شوند. آزمایش ادرار، آزمایش خون و سونوگرافی سه روش کم خطر آزمایش های دوران بارداری می باشند.

آزمایش ادرار در دوران بارداری

حالا که آزمایش بارداری تان منفی است و خیال تان آسوده شده، بد نیست علت آبی شدن خطوط (baby check) را بدانید. در لحظه لقاح جنین، زمانی‌که تخمک، اسپرم را در بر می گیرد، واکنش هایی در بدن تان انجام می شود که یکی از آنها رها شدن ترکیبی از هورمون‌ها است که بدن‌تان را برای بارداری آماده می‌کند. زمانی‌که تخمک بارور شده خود را به رحم می‌چسباند، رحم هورمون‌HCG  را تولید و ترشح کرده که باعث متوقف شدن عادت ماهیانه می شود. این هورمون در ادرار نیز وجود دارد و ماده‌ای است که (baby check) آن را تشخیص می‌دهد. البته آزمایش ادرار تنها به دنبال هورمون HCG است، یعنی پیش از این‌که بتوان بارداری را از طریق آزمایش ادراری تشخیص داد، باید لانه‌گزینی تخمک اتفاق افتاده باشد و نتیجه آزمایشی که پیش از این رخداد انجام شده باشد نادرست است.

 

آزمایش خون در دوران بارداری

هر دو آزمایش ادرار و خون از طریق تشخیص هورمون HCG عمل می‌کند. اما دو خط آبی آزمایش ادرار صرفا حضور هورمون HCG را تائید می‌کند، این مسئله بارداری شما را تائید خواهد کرد، اما آزمایش خون با اندازه‌گیری میزان HCG موجود در خون تان نتیجه کلی‌تری در اختیارتان قرار خواهد داد. این هورمون با IU/L (اندازه بین المللی روی لیتر) اندازه‌گیری می‌شود و هر میزانی بیش از 25 IU/L پاسخ مثبت بارداری است.

از آنجایی که میزان HCG به طور میانگین هر 48 ساعت دو برابر می‌شود، تا زمانی‌که به اندازه 6500 IU/L برسد، اندازه‌گیری میزان HCG خون می‌تواند تاریخ دقیق‌تر بارداری را مشخص کند. همچنین با بررسی میزان HCG هورمونمی‌توان بارداری چند قلویی را نیز تشخیص داد. کاهش شدید میزان هورمون HCG خون مادر می‌تواند نشانه بروز عارضه ای خطرناک (بارداری مولار) باشد. در بارداری مولار، بافتی مثل جنین به صورت غیر طبیعی در رحم رشد می‌کند. اگر چه این بافت، جنین نیست، اما رشد آن علائم بارداری را نشان می‌دهد. این بارداری در اثر وجود اشکال در اطلاعات ژنتیکی تخمک و اسپرم به وجود می‌آید.

 

تصویربرداری اولتراساند یا سونوگرافی در دوران بارداری

سونوگرافی از طریق ارسال امواج صدا به میان توده بدنی و ثبت انعکاس آن به شکل تصویر کار می‌کند. این کار بدون درد بوده و خطری برای جنین ندارد. اسکنی که زودتر از پنج هفتگی انجام می‌شود، چیزی را نشان می‌دهد که در نگاه فردی عادی مثل گلوله‌ای خاکستری است، اما در حقیقت این گلوله، کیسه بارداری فرزندتان است. اگر مشکلی وجود داشته باشد (بارداری خارج از رحم یا بارداری مولار) که آزمایش ادرار و آزمایش خون مشخص نکنند، تصویربرداری اولتراساند آنرا مشخص خواهد کرد.

دکتر اروین جکوب، متخصص اندام تولید مثل دانشگاه ممفیس می‌گوید:" HCG هورمونی است که با آغاز بارداری ترشح می‌شود و پس از جایگزینی تخمک در آزمایش خون تشخیص داده می‌شود. ولی نمی توان صرفا با اندازه گیری میزان  HCG سن بارداری را تشخیص داد، زیرا ممکن است، میزان آن از شخصی تا شخص دیگر متفاوت باشد. البته به عنوان  یک راهنمای نسبی، برای خانمی که دوره عادت ماهیانه 28 روزه دارد و روز 14 تخمک‌گذاری می‌کند، میزان‌های زیر به عنوان وضعیتی طبیعی تلقی می‌شود:

  • در هفته چهارم 5 میزان 430 IU
  • در پنج هفتگی180 میزان 7400 IU
  • در شش هفتگی 1100 میزان 56500 IU   

منبع: ترجمه: پرستو اسدی