The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا میگو برای زنان باردار مضر است؟

تمامی مادران باردار دوست دارند که در دوران بارداری تغذیه مناسبی داشته باشند. این سوال همیشه مطرح است که مصرف چه ماده غذایی در طول بارداری مفید است؟

 اکثر بانوان به غذاهای مشخصی علاقه داشته و دوست دارند که همچنان در هنگام بارداری نیز به مصرف آنها ادامه دهند. غذاهایی که مجاز بودن مصرف آنها در طول بارداری همیشه مورد سوال قرار می گیرد، خوردن میگو در دوران بارداری، سوشی ها، صدف ها و سایر غذاهای لذیذ دریایی است.

خوردن میگو در دوران بارداری

خوردن میگو در دوران بارداری چه به صورت آب پز، سرخ شده و چه به صورت اسنک همیشه مورد پسند بسیاری از مادران است. برخی تحقیقات نشان می دهد که غذاهای دریایی حاوی مقادیر بالای جیوه هستند که مصرف آنها می تواند باعث بروز تأثیرات مخربی در جنین شود. به همین دلیل برخی مادران باردار نیز تمایلی به خوردن غذاهای دریایی ندارند. در حالی که بهتر است مراقب رژیم غذایی خود باشید، این نکته را در نظر داشته باشید که مصرف برخی غذاهای دریایی مانند میگوها خطری را برای مادر و جنین به دنبال نخواهد داشت.

میگو دارای مقدار بسیار اندکی جیوه و همچنین چربی است و به علت این که سرشار از پروتئین بوده، یک انتخاب بسیار سالم برای مادران باردار محسوب می شود.

تحقیقات مختلف پیشنهاد می کند که بانوان باردار در طول هفته تنها ۲ الی ۳ وعده ماهی به وزن ۲۲۰ گرم تا ۳۵۰ گرم مصرف کنند. خیلی مهم است که میگو نیز مانند ماهی کاملا پخته شود و از مصرف میگوی خام مانند آن چیزی که در سوشی و یا ساشیمی است، خودداری شود.

همچنین بهتر است بدانید که میگو در کدام نقطه صید شده است. میزان جیوه موجود در میگوهای مختلف، بسته به منطقه‌ای که در آن صید شده‌اند، متفاوت است. در مراکزی که محصولات دریایی مانند میگو و یا صدف پرورش می دهند و یا در نقاطی که در آنجا به صید محصولات دریایی می پردازند، می توانید اطلاعاتی در مورد میزان جیوه موجود در این محصولات به دست بیاورید. مهمترین اصل در مورد مصرف محصولات دریایی مانند میگو این است که آنها را کاملاً پخته و سپس از خوردن آنها لذت ببرید.

 فواید خوردن میگو در دوران بارداری

میگو سرشار از پروتئین بوده در حالی که کالری بسیار پایینی دارد این ویژگی ها از جمله سلامت ترین و بهترین ویژگی هایی است که خوراکی های رژیم غذایی شما در دوران بارداری می تواند داشته باشد. چنانچه پخت میگو به صورت سوخاری و یا سرخ شده نباشد، دارای چربی بسیار پایینی نیز خواهد بود. میگو همچنین دارای اسیدهای چرب امگا ۳ بوده که برای سلامت قلب بسیار مفید است. این درحالیست که برخی از میزان کلسترول موجود در میگو احساس نگرانی می کنند.

کلسترول ماده ای است که بدن انسان برای کارکرد درست و مناسب به آن نیاز دارد. اما اگر بدن انسان میزان زیادی کلسترول تولید کند، احتمال بروز بیماری‌های قلبی افزایش خواهد یافت. کلسترول با تولید پلاک می تواند باعث تنگ شدن و بسته شدن رگ ها و شریان های اصلی بدن شده که این امر باعث بروز مشکلات بسیاری در سیستم قلبی عروقی و گردش خون می شود.

بنابراین آیا میزان کلسترول موجود در غذا باعث افزایش بیش از حد کلسترول خون خواهد شد؟ محققان نمی توانند به صورت قطعی مشخص کنند که کلسترول موجود در غذاها آیا باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی خواهد شد یا خیر.

بر اساس تحقیقات انجمن قلب آمریکا، کبد انسان در صورت داشتن رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب اشباع شده و ترانس، میزان کلسترول بیشتری تولید خواهد کرد. در این میان مصرف زیاد گوشتهای چرب، گوشت مرغ، محصولات لبنی پرچرب، غذاهای فرآوری شده که شامل روغن هیدروژنه هستند، خطر اصلی را برای بدن انسان به دنبال خواهند داشت.

میگو دارای مقادیر بسیار کمی کلسترول، چربی و چربی های اشباع شده است. در سال ۲۰۱۵ کارشناسان تغذیه که دستورالعمل های رژیم غذایی را تعیین می کنند، محدوده مشخص شده جهت مصرف کلسترول را حذف کردند. ولی همچنان توصیه می‌کنند که غذاهایی که دارای کلسترول کمتری هستند، را مصرف کنید.

کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند که میزان مصرف اسیدهای چرب و چربی های ترانس خود را کاهش داده و به کمتر از ۱۰ درصد از کل کالری دریافتی روزانه خود برسانید.

اسید های چرب امگا 3 در میگو به وفور یافت می شوند که در تکامل بافت عصبی و بینایی جنین تاثیرات مثبت فراوانی دارد.

مصرف میگو در دوران بارداری باعث می شود کلسیم موجود در میگو به رشد هرچه بهتر استخوان ها و دندان های جنین کمک می کند. همچنین آهن موجود درآن مانع از کم خونی مادر درنتیجه کاهش اکسیژن رسانی به جنین می شود.

این غذای دریایی حاوی مقادیر قابل توجهی منیزیم، سلنیم، فسفر، ویتامین های A، D، E و B12 است.

 مطالعه بیشتر:

1- فواید و عوارض جانبی قرص های روغن ماهی در بارداری

2- خطرات مصرف زیاد ماهی در دوران بارداری

3- فواید و مضرات مصرف ماهی در بارداری