The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن تخم کدو در دوران بارداری

بارداری زمان فوق‌العاده‌ای است که می‌باید از خودتان بهترین مراقبت را بعمل آورید. باید غذاهای مفید بخورید و هر چقدر می‌توانید استراحت کنید. خوردن غذاهای سالم برای شما و جنین‌تان ضروری است و یکی از آن‌ها مغزها و تخمه ‌هاست. تخمه ‌هایی مانند تخم کدو برای بانوان باردار فواید مختلف دارد. در این مقاله در مورد مزایا و عوارش خوردن تخم کدو در دوران بارداری با شما گفت و گو خواهیم کرد.

فواید خوردن تخم کدو در دوران بارداری

دانه ها و تخم ها اگر به مقدار متعادل مصرف شوند، می توانند سرشار از مواد مغذی برای شما و جنین در حال رشدتان باشند. در زیر فواید تخم کدو در دوران بارداری را می‌خوانید:

1- منبع خوبی از روی است

مصرف روی برای مادران باردار بسیار مفید است و تخم کدو منبع خوبی از روی محسوب می‌شود. آن‌ها نه تنها حال و هوای شما را بهبود می‌بخشند بلکه به تقویت سیستم ایمنی شما نیز یاری می‌رسانند.

2- سلامت قلب شما را حفظ می‌کند

تخم کدو برای سلامت قلب بسیار موثر است. باعث می‌شود قلب شما به شکلی مناسب خون را پمپاژ کند. علاوه بر این، همچنین برای تشکیل استخوان‌ها و دندان‌های جنین مفید است.

3- به خواب خوب کمک می‌کند

بارداری می تواند باعث اخلال خواب مادر باردار شود. مصرف تخم کدو چند ساعت پیش از خواب می‌تواند کیفیت خواب شما را بهبود بخشد. تریپتوفان، یک اسید آمینه موجود در تخم کدو به ملاتونین یعنی هورمون خواب تبدیل می‌شود و به این ترتیب به بهتر شدن وضعیت خواب شما کمک می‌کند.

4- از دیابت جلوگیری می‌کند

تخم کدو برای تنظیم میزان انسولین بدن مفید است و به این ترتیب از ابتلا به دیابت بارداری جلوگیری می‌کند. اگر دچار دیابت هستید یا در معرض خطر ابتلا به آن قرار دارید، مصرف تخم کدو می‌تواند به شما کمک کند.

5- منبع سالمی از چربی ها است

تخم کدو منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ و چربی‌های غیراشباع‌شده است. این می‌تواند به رشد مغزی جنین کمک کند.

تخم کدو را می‌تواند به تنهایی به عنوان میان‌وعده استفاده کرد یا به عنوان یک افزودنی به‌خاطر طعم و بافت ترد آن‌ها به غذاهای دیگر اضافه کرد.

 

نکات بسیار مهم برای تخم کدو در دوران بارداری

تخم کدو چربی زیادی دارد، از این رو مستعد ترشیدگی است. تخم‌های کدو را در جای خنک، تاریک و خشک قرار دهید تا ماندگاری بیشتری پیدا کند.

اگر مبتلا به چربی خون هستید لازم است که در مصرف این تخم ها اعتدال داشته باشید.

اگر تخم‌های کدو را به شکل مناسبی نگهداری کنید ۳ تا ۴ ماه دوام پیدا می‌کنند.

به کودکان باید خوردن درست تخم‌‌ها یا مغزها را یاد داد چراکه ممکن است باعث خفگی آن‌ها شود.

رژیم کلی و الگوی مناسب برای تغذیه بیش از همه‌چیز در جلوگیری از بیماری و دستیابی به سلامت اهمیت دارد. بهتر است به جای تمرکز بر یک غذا به عنوان کلید سلامتی، رژیم غذایی متنوعی را پیش بگیریم.

تخم کدو خام در بارداری بهتر است یا بو داده؟

به منظور حفظ چربی‌های مفیدی که در تخم کدو وجود دارد، بهتر است خام مصرف شود. اگر تخم‌ها را باز و به صورت کیلویی خریداری می‌کنید دقت کنید که تازه باشند، بوی نا ندهند که در این صورت تخم‌ها ترشیده و خراب و دارای قارچ های سمی می‌شوند. توصیه می‌شود که از تخم‌های ارگانیک استفاده کنید، زیرا سموم کشاورزی و دیگر مواد شیمیایی به آنها افزوده نشده است.

هرچند اغلب مغزها و دانه‌ها دارای موادی غیرمغذی مانند اسید فیتیک هستند که می‌توانند تاثیر خواصی را که در بالا گفته شد کمرنگ کنند. توصیه می‌شود در هنگام مصرف حتما شسته و پوست گرفته شود. برای خشک کردن آنها می‌توانید در فر و یا در دستگاه‌های خشک‌کن این کار را انجام دهید. دستگاه‌های خشک‌کن خوبی در بازار و سایت‌ها موجود است که می‌توانید تهیه کنید. خودم دستگاه خشک کنی دارم که ۲۰ سال است از آن استفاده می‌کنم.

اگر ترجیح می‌دهید تخم‌ها را به صورت بوداده مصرف کنید خودتان این کار را انجام دهید و زمان و دما را خودتان تنظیم کنید. تخم کدوهای خام در فر خانگی با دمای پایین آماده می‌شوند. (نیازی به دمای ۱۷۰ درجه فارنهایت یا ۷۵ درجه سانتیگراد نیست).

 

خوردن تخم کدو در دوران بارداری

  • روی سالاد تخم کدو بریزید.
  • با ترکیب مغزها، تخم کدو و میوه‌های خشک گرانولای خانگی درست کنید.
  • تخم‌های کدو را با روغن زیتون و زیره و پودر سیر مخلوط کنید و بودهید تا قهوه‌ای و برشته شوند.
  • خودتان با مخلوط کردن تخم‌کدوی خام در غذاساز، کره تخم کدو (مانند کره بادام‌زمینی) درست کنید.

یا این‌که می‌توانید این غذاهای خوشمزه را که توسط متخصصان تغذیه تایید شده درست کنید:

  • پاستای پستو با تخم کدو
  • دیپ تخم کدوی مایایی
  • هفت روش برای طعم‌دار کردن تخم کدو

 

مطالعه بیشتر:

1- فواید و عوارض جانبی خوردن پسته در بارداری

2- فواید خوردن کشمش در دوران بارداری

3- ارزش غذایی و خواص تخم کدو

4- ۱۱ فایده تخم کدو برای بانوان باردار