The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

همه چیز درباره بارداری شیمیایی (سقط جنین زودهنگام)

بارداری شیمیایی یا حاملگی شیمیایی نامی برای تشریح یک سقط جنین زودهنگام است که در پنج هفته نخست بارداری اتفاق می‌افتد. بارداری‌ شیمیایی رویدادی متداول است. چنین پنداشته می‌ شود که حدود نیمی از همگی بارداری‌ های نخست به سقط جنین ختم می‌ شود. 

بارداری شیمیایی به چه معنی است؟

سقط جنین زودهنگام، بارداری شیمیایی نامیده می‌شود، زیرا در زمانی رخ می‌دهد که فقط آزمایش شیمیایی می‌تواند بارداری را تشخیص دهد و سونوگرافی موفق به تایید بارداری نمی‌ شود. در هفته‌ های نخستین بارداری فقط آزمایشات شیمیایی است که می‌ تواند بارداری را تایید کند.

دلایل بارداری شیمیایی یا حاملگی شیمیایی

بارداری شیمیایی یا حاملگی شیمیایی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، که دلایل مهم بارداری شیمیایی عبارتند از : 

 • ناهنجاری های رحمی
 • اختلالات کروموزومی جنین
 • فیبروئیدها یا فیبروم رحم   (توده‌ های خوش‌خیم)
 • کمبود هورمونی
 • رحم برای جایگزینی تخمک شرایط مناسبی ندارد 
 • تخمک آسیب دیده

 

علائم بارداری شیمیایی چیست؟

 برخی از بانوان تا پیش از آزمایش خون یا بی‌ بی چک، متوجه بارداری خود نمی‌شوند، بنابراین زمانی‌ که یک بارداری شیمیایی رخ می‌دهد، پی بردن به آن نیز مشکل خواهد بود. به همین علت، آگاهی از تعداد دقیق بانوانی که تحت تاثیر این مشکل قرار می‌گیرند، دشوار است. اگر برای لقاح جنین تلاش می‌ کنید و بر تخمک‌ گذاری و چرخه عادت ماهانه تان نظارت دارید، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که بارداری شیمیایی رخ داده است.

علائم احتمالی بارداری شیمیایی عبارتند از: 

 • عادت ماهانه دیرهنگام
 • عادت ماهانه ملایم
 • جواب مثبت آزمایش بارداری
 • خونریزی واژنی
 • افزایش میزان هورمون HCG در خون
 • گرفتگی های شکمی

 

جلوگیری از بارداری شیمیایی تا درمان بارداری شیمیایی 

برای تشخیص بارداری شیمیایی، پزشک میزان هورمون HCG خون‌تان را برای چند مرتبه آزمایش می‌کند. اگر کاهشی در میزان هورمون HCG یافت شد، این موضوع تائید می‌کند که باردارید. امکان دارد برای بررسی درباره جایگزینی تخمک بارور شده به سونوگرافی نیز نیاز داشته باشید. در اکثر موارد، پس از یک بارداری شیمیایی، رحم به طور خودکار خود را تخلیه می‌کند. خون ریزی ایجاد شده مشابه خون ریزی عادت ماهانه خواهد بود، گرچه امکان دارد در برخی از موارد شدیدتر باشد یا بیش از حد معمول به درازا کشد.

 

بارداری بعد از حاملگی شیمیایی (بارداری شیمیایی)

امکان دارد بسیاری از بانوان متوجه نشوند که دچار بارداری شیمیایی شدند. اما، امروزه همه‌گیر شدن بسته‌های آزمایش زودهنگام بارداری ( بی بی چک) به این معناست که احتمالاً متوجه بارداری خود خواهید شد. اگر از خبر بارداری خود بسیار هیجان‌زده باشید، بنابراین تشخیص بارداری شیمیایی می‌تواند نابودکننده باشد. گرچه بارداری پیش از جایگزینی تخمک پایان یافته است، ولی این موضوع به این معنا نیست که غم و رنجی که تجربه می‌کنید، کمتر از مواقع دیگر است. بنابراین احساسات خویش را با شریک زندگی‌، دوستان نزدیک و خانواده‌تان درمیان بگذارید. افرادی که تجربه مشابه شما را داشته اند حامیان مناسبی هستند. گاهی آگاهی از این نکته بسیار مهم است که در این غم و اندوه تنها نیستید.

اکثر بانوانی که دچار بارداری‌های شیمیایی می‌شوند، به تلاش خود برای یک بارداری سالم ادامه می‌دهند. بارداری‌های شیمیایی باعث هیچ گونه آسیب‌دیدگی‌ طولانی مدتی نمی‌شود. در صورتی‌ که آرزوی بارداری در سر دارید، بلافاصله بعد از حاملگی شیمیایی می‌توانید برای بارداری بعدی تلاش خود را آغاز کنید.

اگر قبلا دچار بارداری شیمیایی شدید، باید با پزشک تان تماس بگیرید. ممکن است، او برای مشخص شدن دلایل بروز بارداری شیمیایی آزمایشاتی تجویز کند.  

 

مطالعه بیشتر: 

1- چرا هورمون HCG نشانه ی بارداری است؟

2- انواع حاملگی خارج رحمی و روش های درمان آن

3- حاملگی خارج از رحم چگونه اتفاق می افتد

4- جلوگیری از سقط جنین با شناخت علت سقط جنین

 

منبع: نی نی پلاس