باردار نشدن بعد از کورتاژ ، علت چیست؟

سوال مخاطب:

24 سال دارم و حدود ٧ ماه پيش به علت ايستادن قلب جنين در ١٢ هفتگی مجبور به كورتاژ شدم. ٤ ماه است كه برای بارداری مجدد اقدام كردم ولی باردار نشدم،عادت ماهانه كاملا منظمی دارم و آزمايش هورمونی هم انجام دادم كه هورمون زنانه و پرولاكتين نرمال هستند ولی مقداری كم كاری تيروييد دارم، TSH:3.9 كه روزی نصف لووتيروكسين مصرف می كنم. به چه دلیل بارداری اتفاق نمی افتد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

اول از همه باید در حد امکان علت مرگ جنین در هفته دوازده داخل رحم روشن می شد که چرا اتفاق افتاد بعد برای پیدا کردن علت نازایی اقدام کرد. چون نازایی دلایل عدیده ای دارد که در یک جمله نمی شود آن را تعریف و بیان کرد در مورد مرگ جنین یا دچار آنومالی های شدید بوده که فوت شد یا اینکه عوامل محیطی و خارجی به خصوص امواج پارازیتی که به شدت در بعضی مناطق وجود دارد می تواند علت مرگ باشد ولی در مورد حامله نشدن حداقل یک آزمایش اسپرم از همسرتان انجام شود شاید اشکال از ایشان باشد و اگر ضعفی وجود دارد باید درمان گردد و چون علت مرگ جنین قبلی یعنی همان مشکل عدم سلامت جنین ممکن است براثر اسپرم شوهرتان اتفاق افتاده باشد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +