The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

کم بودن اندازه دور شکم جنین در هفته 30 بارداری، مشکل ساز است؟

سوال مخاطب:

هفته سی ام بارداری هستم و با انجام سونوگرافی مشخص شد که اندازه دور شکم جنین کمتر از مقدار طبیعی است آیا این موضوع مسئله ای جدی است و خطری وجود دارد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

اندازه دور شکم جنین به تنهایی ارزشی ندارد به خصوص در مورد کوچک تر بودن ولی اگر بزرگ تر باشد ممکن است گاهی آب در داخل شکم جمع شود (آسیت) که بیشتر در بیماران دیابتیک یا آن ها که گروه خون با RH منفی دارند پیش می آید امروزه با سونوگرافی های پیشرفته به خصوص اگر سونوگرافیست تجربه کافی داشته باشد اغلب آنومالی ها و عوارض داخل شکمی قابل تشخیص است نظیر بیماری های مادرزادی کبد، کلیه... که در این حالت برای جنین ممکن است مسئله ساز باشد در غیر این صورت کوچک یا بزرگ بودن شکم به تنهایی نگران کننده نیست.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

منبع: نی نی +