The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا درد کشاله ران در بارداری خطرناک است؟

گاهی در روزهای بارداری وقتی مشغول انجام کارهای روزانه هستید، درد شدیدی در ناحیه زیر شکم احساس می کنید. اگر این درد حالت تیرکشنده دارد که به نواحی داخل ران کشیده می شود می توان آن را به رباط های گرد رحمی نسبت داد. درد کشاله ران، درد شدیدی است که در اثر کشیده شدن  لیگامان ها و یا رباط های گرد رحمی ایجاد می شود. در این مقاله پیرامون علت درد کشاله ران در بارداری و درمان آن با شما سخن می گوئیم.

لیگامان گرد رحمی یا رباط گرد رحمی چیست و کجا قرار دارد؟

در بدن انسان، یک جفت رباط گرد رحمی وجود دارد که هر کدام در یک طرف ناحیه شکم قرار گرفته اند. لیگامان های گرد رحمی و یا رباط گرد رحمی ساختاری است که از طرفین رحم آغاز شده و رحم را به دیواره های طرفی لگن متصل می کند و سپس به داخل ران کشیده می شود. این ساختار سبب می شود که رحم در درون لگن در جای اصلی خود حفظ شود.

این لیگمان ها و یا رباط ها از قسمت بالایی طرفی رحم شروع شده و برای نگه داشتن رحم سر جای خود،  رحم را به دیوارهای جانبی لگن متصل کرده و سپس به داخل ران کشیده می شود. با رشد رحم در دوران بارداری، این لیگمان ها مانند یک نوار لاستیکی حالت کششی می یابند و سفت تر و باریک تر می شوند. به این ترتیب ممکن است احساس کشیدگی یا درد در ناحیه شکمی احساس گردد.

 

درد کشاله ران در بارداری

درد کشاله ران معمولاً در اواسط سه ماهه دوم بارداری که در آن زمان تغییرات اندازه رحم در اثر رشد جنین قابل ملاحظا می شود، آغاز خواهد شد، البته در برخی موارد ممکن است مادر حتی تا سه ماهه سوم نیز به این مرحله نرسد و درد نداشته باشد. به عبارت دیگر اگر چه درد کشاله ران یک امر طبیعی در بارداری است اما همه مادران این درد را تجربه نمی کنند، گاها درد کشاله ران در اواخر دوران بارداری بر طرف می شود.

این درد، یک درد شدید و شبیه فرو رفتن یک شی تیز در یک یا دو طرف پایین شکم و نزدیک کشاله ران است. حرکات ناگهانی دردی شدید و منقطع یا اسپاسم عضلانی ایجاد می کنند. درد کشاله ران می تواند دردی خفیف شبیه به دردهای عضلانی باشد که گاهی در اثر کار زیاد به وجود می آیند.

 

علت درد کشاله ران در بارداری چیست؟

 با رشد جنین و بزرگ شدن رحم همگام با رشد آن، رحم از جای اصلی خود در درون لگن تغییر مکان داده و به درون شکم و سپس به سمت جلو کشیده می شود. همگام با این تغییر مکان، رباط ها و یا لیگامان های گرد رحمی نیز کشیده می شوند تا حد الامکان رحم در حال رشد را حمایت کنند. این کشیدگی خود سبب ایجاد درد در نواحی زیر شکم و کشاله ران می شود. تغییر مکان یکباره و سریع که سب تغییر مکان ناگهانی این رباط ها شود، همچون عطسه، سرفه، بلند شدن ها و نشستن های ناگهانی، می تواند سبب کشیده شدن ناگهانی این رباط ها و ایجاد یک درد تیر کشینده ودر نواحی کشاله ران شود که گاها بسیار شدید است.

سرفه، عطسه، خنده و یا حرکت سریع می تواند درد مزمن آنها را ناگهان تشدید کنند. اگرچه این درد در بارداری ناراحت کننده است اما به دلیل تغییراتی که در بدن مادر رخ می دهد، کاملا طبیعی بوده و مشکلی ایجاد نمی کند.

درد لیگمان گرد نوعی اسپاسم شدید و ناگهانی در شکم است که معمولا سمت راست را تحت تاثیر قرار می دهد اما گاهی در هر دو طرف نیز احساس می شود و فقط حدود چند ثانیه به طول می انجامد. پزشک را از درد ها و ناراحتی ها خود مطلع سازید، درد لیگمان دردی شدید اما کوتاه است.

اگر علائم زیر را دارید، فورا به پزشک مراجعه کنید:

  • درد شدید و غیر قابل تحمل که بیشتر از یک دقیقه به طول می انجامد
  • دردی که بیش از چند دقیقه طول بکشد
  • تب
  • لرز
  • درد به هنگام ادرار
  • دشواری در راه رفتن برای مدت طولانی

 

تسکین و درمان درد کشاله ران در بارداری

اگرچه درد لیگمان گرد باعث ناراحتی مادر باردار می شود، اما معمولا خیلی جدی نیست و در میان افراد باردار شایع است. با تغذیه هدفمند، مراقبت کایروپرکتیک منظم و تمرینات ورزشی منظم می توان از این درد پیشگیری و یا به بهبود آن کمک کرد. برای اینکه ببینید با توجه به شرایط بدنی شما چه راهی بیشترین تاثیر را دارد، راه حلهای مختلف را به صورت آزمایش و خطا امتحان کنید، نگران نباشید، همه چیز خوب پیش خواهد رفت. 

 

مطالعه بیشتر:

1- درد کشاله ران در بارداری چگونه درمان می شود؟

2- علت درد لیگامان گرد در بارداری چیست و چگونه درمان می شود؟

3- روش های تسکین و درمان درد و فشار واژن در بارداری

4- درد ناحیه زیر شکم و کشاله ران در بارداری، آیا عفونت ادراری داردم؟