The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش های تسکین و درمان درد و فشار واژن در بارداری

فشار واژن در دوران بارداری، یکی از مشکلاتی است که یک مادر باردار در طول دوران بارداری خود معمولا با آن مواجه می‌شود. این مشکل معمولا نباید موجب نگرانی شود و حتی باعث خوشحالی است، زیرا به آن معناست که بدن هورمون درست ترشح می‌کند و همان‌طور که انتظار می‌رود،‌ رحم در حال بزرگ شدن است.

با کمی هشیار بودن در طول دوران بارداری،‌ از به وجود آمدن مشکلات در آینده جلوگیری می‌کنید. حتی اگر مشکل شما به نظر کم اهمیت می‌رسد، برای رفتن به دکتر مقاومت نکنید. ممکن است مشکل جدی نباشد ولی اطمینان خاطر،‌ باعث می‌شود بارداری راحت‌تری داشته باشید. اگر مشکلی وجود داشته باشد،‌ بهتر است هرچه  زودتر برطرف شود.

درد و فشار ناحیه واژن در بارداری قابل درمان است؟

از آنجاییکه درد و فشار به علت ضعیف بودن ماهیچه های لگن است، حرکات کشش ملایم می‌تواند کمک کننده باشد. سعی کنید کمر و باسن خود را بکشید تا درد و فشار آرام شود.

کلاس‌های یوگای بارداری یا حرکات کششی آرام و بی‌ضرر، بسیار کمک می‌کند.

با استفاده از یک غلتک اسفنجی، گرفتگی ماهیچه ها را  باز کنید. اگر درد شدید باشد می‌توانید از یک پد گرم استفاده کنید و به مدت ده دقیقه در محل گرفتگی قرار دهید.

راهکارهای دیگری هم وجود دارد که اثر فوری ندارند ولی می‌توان با رعایت کردن آنها از شرایطی که باعث ایجاد فشار بر واژن می‌شود،‌ جلوگیری کرد. این راهکارها شامل موارد زیر است:

1- انجام دادن ورزش کگل برای ماهیچه های لگن

ماهیچه های کف لگن را به مدت ده ثانیه منقبض کنید گویا می‌خواهید ادرار خود را نگه دارید. سپس آزاد کنید. ده مرتبه این حرکت را تکرار کنید. روزانه دو بار این تمرین را انجام دهید. این ورزش باعث می‌شود ماهیچه های لگن قوی شوند و راحت تر وزن جنین را تحمل کنند، بعلاوه انجام زایمان به راحتی صورت گیرد.

2- در طول دوران بارداری فعال باشید

حتی ورزش‌های کم تحرک مثل پیاده روی نیز باعث قوی شدن ماهیچه ها می‌شود و تناسب اندام حفظ می‌شود. ورزش باعث می‌شود درد و فشار کمتر شود و ماهیجه‌های لگن قوی شود.

 3- آب زیاد بنوشید

به بدنتان آبرسانی کنید. مخصوصا بعد از ورزش و در هوای گرم. این‌کار باعث می‌شود دچار یبوست نشوید که یکی از عوامل مهم فشار در دوران بارداری است.

 

تفاوت درد لگن با فشار در ناحیه لگن در بارداری

فشار در ناحیه واژینال یا لگنی یک چیز است و درد چیز دیگر!!! فشار در این ناحیه می‌تواند شبیه درد انقباضات عادت ماهانه باشد. همچنین ممکن است در پایین کمر خود احساس درد کنید.

درد در ناحیه لگنی را نمی‌تواند با فشار اشتباه گرفت. وقتی در این ناحیه دچار درد هستید، آن‌قدر تیز است که به سختی می‌توانید راه بروید یا حتی حرف بزنید. در این صورت باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

دلایلی که باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید شامل موارد زیر است:

 • درد لگنی شدید که نتوانید راه بروید یا حرف بزنید.
 • سردرد شدید
 • سرگیجه
 • تورم ناگهانی دست‌ها، صورت و پاها

اگر به همراه درد واژینال یا لگنی دچار عوارض دیگری نظیر تب، لرز یا خونریزی واژینال شده‌اید به بیمارستان مراجعه کنید.

دلایل زیادی برای درد لگنی در دوران بارداری وجود دارد. این موارد می‌تواند شامل سقط جنین، بارداری بیرون از رحم یا زایمان زودرس باشد. شرایط خطرناک دیگر شامل پره اکلامپسی یا جداشدن جفت است که می‌تواند موجب درد لگنی شود.

 

برای درد و فشار در ناحیه واژن چه زمان به پزشک مراجعه کنید؟

بانوان باردار در دوران بارداری باید به طور منظم با دکتر یا مشاور پزشکی خود در ارتباط باشند و تمام این علائم را هرچند جدی نباشند از اول مورد بررسی قرار دهند.

در اوایل دوران بارداری ممکن است هرچند وقت یک‌بار به پزشک مراجعه کنید. اگر دچار درد یا فشار شدید یا دیگر علائم مثل تب، درد به هنگام ادرار، خونریزی یا تغییر در حرکات جنین هستید، باید سریع به پزشک مراجعه کنید تا به سرعت تجویز درمان‌های دارویی انجام گیرد. در صورت لزوم به اورژانس مراجعه کنید. درمان به موقع، باعث نجات جان مادر و جنین می‌شود.

اگر مطمئن هستید که آنچه احساس می کنید فقط فشار است نه درد! برای تسکین فوری فشار، به پهلو دراز بکشید و بر تنفس خود تمرکز کنید. همچنین می‌توانید روش‌های زیر را دنبال کنید:

 • چند نرمش لگن مانند خم کردن و گردش لگن انجام بدهید.
 • در وان آب گرم (نه داغ) دراز بکشید و به خود آرامش بدهید. می‌توانید زیر دوش بایستید و آب را روی کمرتان بگیرید.
 • از لباس پشتیبان بارداری که به آن کمربند شکم هم می‌گویند استفاده کنید. آن‌ها برای نگهداشتن شکم طراحی شده‌اند و از فشار روی باسن، لگن و پایین کمر شما می‌کاهند.
 • از حرکات ناگهانی خودداری کنید. سعی کنید از کمر نچرخید. در عوض کل بدنتان را بگردانید.
 • نزد یک درمانگر کارآزموده در زمینه بارداری ماساژ بگیرید.
 • سعی کنید تا جایی که می‌توانید بنشینید. در صورت امکان پاهایتان را بالا بگیرید.
 • اگر پیش از بارداری مرتب ورزش می‌کرده‌اید، فعالیت خود را قطع نکنید. در صورت لزوم تغییرش بدهید اما مرتب ورزش کنید. اگر درباره چگونگی تغییر ورزش خود مطمئن نیستید از پزشک خود کمک بگیرید.

 

مطالعه بیشتر:

1- نارسایی دهانه رحم یا نارسایی سرویکس چیست و چه علائمی دارد؟

2- نارسایی و ضعف دهانه رحم، عوامل و درمان

3- مراقبت از ناحیه پرینه و واژن پس از زایمان

4- علت بوی بد واژن در بارداری و روش های برطرف کردن آن

5- علت درد و فشار در ناحیه واژن در بارداری