The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت درد لیگامان گرد در بارداری چیست و چگونه درمان می شود؟

درد لیگامان گرد در بارداری (درد رباط گرد در بارداری) یک درد شدید شبیه به سیخ زدن است که اغلب در ناحیه پائین شکم یا کشاله ران در یک یا هر دو طرف احساس می شود. این درد یکی از شایع ترین مشکلات دوران بارداری و امری طبیعی است که اغلب در سه ماهه دوم بارداری پدید می آید.

در این مقاله هر آنچه لازم است درباره درد لیگامان گرد بدانید، می آموزید.

علت درد لیگامان گرد در بارداری

چند لیگامان یا رباط ضخیم اطراف رحم قرار گرفته اند و در دوران بارداری از آن محافظت می کنند. یکی از این لیگامان ها، لیگامان گرد نام دارد که بخش بالایی - طرفی رحم را به کشاله ران که محل اتصال پاها به لگن است، متصل می کند. این لیگامان در شرایط عادی سفت است و به آرامی شل می شود. با بزرگ شدن رحم و جنین، لیگامان گرد نیز کشیده شده و تحت فشار قرار می گیرد. حرکت ناگهانی مانند کشیدن یک باند لاستیکی موجب سفت شدن لیگامان خواهد شد. به این ترتیب احساس درد ناگهانی و سریع شبیه به فرو رفتن یک شی تیز ایجاد می شود.

در برخی موارد نرمش و حرکات سریع مانند عطسه، سرفه، خنده، غلتیدن در بستر، ایستادن خیلی سریع و ... موجب بروز درد لیگامان خواهد شد.

 

آیا درد لیگامان گرد در بارداری طبیعی است؟

درد لیگامان گرد دردی شبیه به گرفتگی عضلانی شدید و تیز است که در یک یا دو طرف شکم و نواحی داخلی ران احساس می شود. در تغییرات ناگهانی از حالتی به حالت دیگر مانند نشستن، برخاستن، یا دراز کشیدن و یا در حالات جسمانی غیرارادی نظیر سرفه، عطسه و خنده این درد بیشتر احساس خواهید شد. مدت زمان درد کوتاه بوده و ظرف چند دقیقه برطرف می شود.  

اگر به علت های درد رباط گرد پی ببرید، حتما احساس بهتری خواهید داشت. با بزرگ شدن رحم در دوران بارداری، "درد بیشتری" در اطراف شکم احساس می شود که پزشکان آن را درد لیگامان گرد می نامند. این درد معمولا در هفته 14 بارداری پدید می آید اما به طور کلی در هر مقطعی از سه ماهه دوم می تواند رخ دهد. 

رحم توسط نوارهای ضخیمی به نام لیگامان یا رباط احاطه شده است که از کشاله ران به دو طرف شکم می رسند. با رشد رحم در بارداری، لیگامانها نیز حالت کششی و باریک پیدا می کنند تا بتوانند افزایش وزن رحم را تحمل کنند، همین امر سبب کشیده شدن لیگامان و بروز درد تیز و کرخ کننده در ناحیه زیر شکم می شود. البته افزایش جریان خون که به منظور تغذیه جنین به طرف رحم پمپ می شود و دیواره داخلی رحم را می سازد، دلیل دیگری برای درد لیگامان های گرد است. 

درد کشاله ران در بارداری و یا درد لیگامان گرد در بارداری کاملا طبیعی بوده و در حقیقت می توان اینگونه بیان کرد که یکی از عوارض بارداری است و جای هیچ گونه نگرانی راجع به آن وجود ندارد.

 

روش های درمان درد لیگامان گرد در بارداری

برای تسکین درد و ناراحتی می توانید راهکارهای زیر را به کار بندید:

1- درمان درد لیگامان گرد با استفاده از مسکن

می توانید با مشورت پزشک از استامینوفن و سایر مسکن های بدون نسخه برای تسکین درد استفاده کنید.

2- تسکین درد لیگامان گرد در بارداری با حرکات ورزشی

ورزش مناسب و منظم به تقویت ماهیچه های مرکزی شکم کمک می کند. می توانید  نرمشهای کششی یا یوگای بارداری را امتحان کنید، در خصوص انتخاب ورزشهای مناسب از پزشک مشورت بگیرید.

یکی از نرمشهای مناسب برای تسکین درد لیگامان این است که کف دستها و زانوها را روی زمین قرار دهید، سر را پائین نگه دارید و پشت را به طرف بالا بکشید.

3- درمان درد لیگامان گرد با کمپرس گرم کنید

حوله گرم یا حمام گرم راهکار مفیدی است. اما از آنجا که گرمای زیادی برای جنین خطر دارد، بدون مشورت پزشک این کار را انجام ندهید.

سطح فعالیت روزانه شما باید متناسب با شرایط جسمی شما و به گونه ای باشد که شرایط را بدتر نکند.

چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد:

درد شکم در بارداری دلایل متعددی دارد که برخی به مواردی همچون دکولمان جفتی مربوط شوند. در بعضی موارد نیز بیماری های غیر مرتبط به بارداری نظیر فتق کشاله ران، آپاندیسیت و  مشکلات معده، کبد و کلیه درد ایجاد می کنند، بررسی علت این درد برای پزشک اهمیت بسیار دارد.

درد زایمان زودرس نیز در گاهی اوقات با درد لیگامان گرد اشتباه گرفته می شود.

در هر صورت برای تشخیص مناسب و به هنگام بهتر است هر دردی را با پزشک در میان بگذارید.

 

مطالعه بیشتر:

1- روش های تسکین و درمان درد و فشار واژن در بارداری

2- درد ناحیه زیر شکم و کشاله ران در بارداری، آیا عفونت ادراری داردم؟

3- درمان خانگی میگرن و سردرد های شدید در بارداری

4- با درد شانه در دوران بارداری چه کنیم؟