The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا واریکوسل خفیف در یکی از بیضه ها باعث ناباروری می شود؟

سوال مخاطب:

آیا واریکوسل خفیف در یکی از بیضه ها باعث ناباروری می شود و نیاز به درمان دارد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

  

واریکوسل معمولا در طرف چپ اتفاق می افتد و باعث کندی حرکت در نطفه مرد می شود بنابراین اگر هم دو طرفه باشد اکثر جراح ها فقط طرف چپ را عمل می کنند گاهی نیز بعضی ها هر دو طرف را عمل می کنند ولی همیشه قبل از جراحی ابتدا باید با درمان طبی آن را مورد مداوا قرار داد چنان چه جواب نداد بعد به جراحی متوسل شد چون جراحی هم تا 50% شانس بهبود دارد. مسئله خفیف یا شدید بودن علاوه بر سونوگرافی با آزمایش نطفه یا Sperm count مشخص می شود.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +