The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

عفونت قارچی واژن در بارداری چه علائم و عوارضی دارد؟

عفونت های قارچی نوعی رایج از عفونت واژن است که به خصوص در بانوان باردار بسیار رایج است. وجود مقدار مشخصی قارچ در مهبل (واژن) و دستگاه گوارش امری طبیعی است و زمانی به یک مشکل تبدیل می شود که رشد سریعی داشته باشد و میزان آن از حد معمول و مجاز عبور کند. در این مقاله علائم و عوارض عفونت قارچی واژن در بارداری که یک بیماری ناخوشایند اما بی آزار است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عفونت های قارچی که در دوران بارداری باعث ایجاد خارش می شود واقعاً اتفاق ناخوشایندی است که به موجب افزایش سطح استروژن بدن از شایع ترین عفونت های این دوران به شمار آید. بر اساس گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، حدود 75 درصد از بانوان بالغ، حداقل یک بار در طول زندگی خود به عفونت قارچی واژن مبتلا شده اند. خبر خوب این است که با وجود ناخوشایند بودن این عفونت برای مادر باردار، خطری جنین او را تهدید نمی کند.

علت عفونت قارچی واژن در بارداری

این عفونت با رشد بیش از حد یکی از قارچ های طبیعی واژن به نام "کاندیدا آلبیکنس"، ایجاد می شود. زمانی که سطح استروژن به علت بارداری، استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری یا درمان با استروژن بالا می رود، تعادل باکتری ها و قارچ های ناحیه واژینال به هم می خورد. در این زمان این قارچ شروع به رشد و تکثیر کرده و باعث بروز علائم عفونت می شود. رطوبت در ناحیه واژینال نیز می تواند این عدم تعادل را ایجاد کرده و بستر ابتلا به عفونت را ایجاد مهیا کند.

 

علائم عفونت قارچی واژن در بارداری

افزایش ترشحات واژن در دوران بارداری امری طبیعی است. ترشحات رقیق و نرم، شیری رنگ، دارای بوی خفیف و از این دست علائم، لکوره یا ترشحات زنانگی نام دارند. ترشحات ناشی از عفونت قارچی، سفید، نا صاف و بد بو هستند. هم چنین باعث خارش و سوزش واژن شده و ممکن است باعث ایجاد قرمزی و تورم در آن ناحیه شوند. از دیگر علائم عفونت قارچی، سوزش و درد هنگام ادرار و مقاربت است.

 

عوارض عفونت قارچی واژن در بارداری

خوشبختانه عفونت های قارچی خطرناک نیستند و به ندرت مشکلی بیش از خارش ایجاد می کنند. با این وجود، اگر هنگام زایمان طبیعی به عفونت قارچی مبتلا باشید، احتمال انتقال آن به نوزاد وجود دارد. زیرا قارچی که باعث عفونت واژینال می شود، می تواند موجب ایجاد برفک دهان (نوعی عدم تعادل قارچی در دهان) نیز بشود. در این زمان ممکن است داخل دهان نوزاد لکه های سفید رنگی ایجاد شود که می تواند هنگام شیردهی به شما نیز منتقل شود. خوشبختانه، برفک به سادگی با استفاده از یک داروی ضد قارچ خفیف برای نوزاد و یک پماد ضد قارچ برای مادر، قابل درمان است.

گاهی علائم عفونت قارچی با علائم بیماری های جدی تر همچون بیماری های مقاربتی یا باکتری های واژینال یکسان است. به همین دلیل هنگام مشاهده علائم به خصوص در دوران بارداری، بهتر است آن را نادیده نگیرید. اگر ترشحات زرد، خاکستری یا سبز با بوی شدید و خارش ناحیه واژینال داشتید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- درمان عفونت قارچی واژن با روش های خانگی و دارویی

2- آیا عفونت قارچی واژن در بارداری قابل پیشگیری و درمان است؟

3- نشانه ها و روش های درمان کاندیدیازیس واژینال

4- انواع عفونت واژن و روش های درمان آن