The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

انقباضات براکستون هیکس چیست و چگونه کنترل و کاهش می یابد؟

انقباضات براکستون هیکس از دکتر جان براکستون نام گرفته است که در سال 1872 آن را توضیح داد و به ثبت رساند. پنداشته می‌شود که به رغم کشیده شدن آنها، این انقباض‌ها توازن تارهای ماهیچه را حفظ می‌کند و رحم را برای زایمان آماده می‌سازد. چون این انقباض‌ها دردناک نیست، آنها را گرفتگی‌های تمرینی می‌خوانند. برخی از بانوان فقط وقتی دستشان را روی شکم خود می‌گذارند، این انقباض‌ها را احساس می‌کنند.

انقباضات براکستون هیکس چیست؟

گرفتگی و انقباضات براکستون هیکس در واقع «انقباضات تمرینی» رحم برای آمادگی زایمان واقعی هستند. این انقباضات هیچ­گونه تغییری در رحم ایجاد نمی­کنند، بنابراین موجب زایمان زودرس نمی­شوند و به طورکلی طبیعی و بی خطر هستند. در حقیقت، اگر این انقباضات را در دوران بارداری تجربه کنید به این معناست که رحم قوی بوده و به شدت در حال تمرین است. برخی مادران هرگز انقباض براکستون هیکس را به ویژه در اولین بارداری تجربه نمی­کند بنابراین اگر این انقباضات را نداشتید، نگران نشوید. براکستون هیکس به طور تصادفی اتفاق می­افتد، اما عواملی مانند ورزش های سنگین، مقاربت، ارگاسم و کم آبی بدن در ایجاد آن نقش دارند.

انقباض براکستون هیکس با یک گرفتگی خفیف در جلوی رحم آغاز شده و بر عکس دردهای قاعدگی گاها در معده احساس می­شوند. این دردها معمولاً تا هفته بیستم بارداریمورد توجه قرار می­گیرند اما بسیاری از مادران تا اواخر بارداری به این انقباضات تمرینی توجهی نمی­کنند.

در عین حال افرادی هستند که اصلاً انقباضات براکستون هیکس را احساس نمی­ کنند، ولی تجربه گرفتگی، درد خفیف یا سختی تنفس را تجربه می کنند.

بنابراین در انقباضات براکستون هیکس مانند درد زایمان و یا گرفتگی قاعدگی درد عمیق یا سطحی در لگن احساس نمی­شود. اگر براکستون هیکس با درد نیز همراه باشد، شبیه به درد واقعی زایمان نیست که در سراسر بدن بپیچد.

بطور کلی در انقباضات براکستون هیکس:

  • احساس سفتی یا گرفتگی رحم وجود دارد.
  • معمولاً در قسمت بالای لگن و نه در پایین آن احساس می­شود.
  • طول مدت آن کوتاه و بین 20 دقیقه تا یک ساعت است.
  • خود به خود بهبود می­یابد و نیازی به درمان ندارد.
  • با نوشیدن مایعات، استراحت و با گذشت زمان از شدت آن کاسته می­شود.

 

انقباضات براکستون هیکس چه تفاوتی با درد زایمان دارد؟

این انقباضات بر خلاف انقباضات اصلی زایمان نامرتب، غیرمتناوب و غیر قابل پیش بینی هستند و ریتم منظمی ندارد به عبارت دیگر در فاصله زمانی مشخصی اتفاق نمی­افتند. در عین حال با نوشیدن آب، تغییر وضعیت و حرکت بهبود می­یابند. اما دردهای واقعی زایمان هیچ یک از شرایط فوق را ندارد، بلکه به تدریج بر میزان درد افزوده شده، مدت زمان هر درد طولانی تر و دردها به یکدیگر نزدیک­تر می­شوند. دردهای طولانی­تر، شدیدتر و نزدیک به یکدیگر از ویژگی­های درد زایمان محسوب می­شوند.

اگر راه­های تشخیص انقباضات براکستون هیکس از درد زایمان را بدانید، در طول بارداری آرامش بیشتری خواهید داشت و برای تولد فرزند دلبندتان آماده تر خواهید بود.

 

انقباضات براکستون هیکس چگونه کاهش می یابد؟

انقباضات براکستون هیکس باید در دسته دردهای کاذب جهت آمادگی برای زایمان دسته‌بندی می‌شوند. شاید متوجه شوید که تغییر وضعیت یا فعالیت و رفتن به پیاده‌روی کوتاه مدت، شدت این انقباضات را بهبود می‌بخشد. وقتی پزشک درباره "رحم ناراحت" حرف می‌زند، او به واکنش رحم به محرک اشاره دارد – و منظور رفتار شما نیست!

براکستون هیکس فقط حدود نیم دقیقه طول می‌کشد و چند بار در روز و یک یا دو مرتبه در یک ساعت رخ می‌دهد و دردناک نیستند.

در صورتیکه انقباض‌های اوایل زایمان طولانی‌تر، منظم‌تر و اندکی دردناک‌ترند و همان طور که به زایمان واقعی نزدیک‌تر می‌شوید، شدیدتر خواهند شد. انقباض‌های واقعی زایمان با حمام از بین نمی‌رود، بلکه حتی شدیدتر می‌شود.

اگر متوجه شدید که آنچه حس می کنید انقباضات براکستون هیکس است، از روش های زیر کمک بگیرید:

1- نرمش

همانطور که نرمش های خاصی را انجام می­دهید تا بدن تان برای زایمان آماده شود، می­توانید از فرصت استفاده کرده، بدن را در حالت توازن قرار دهید، نفس عمیق بکشید، عضلات را شل کرده و از ابتدا تا انتهای انقباض همین نرمش ها را دنبال کنید.  

2- پیاده روی

گاهی اوقات حرکات ملایم می توانند انقباضات براکستون هیکس را متوقف کنند. اگر انقباض با راه رفتن بهتر نشد، ممکن است درد زایمان باشد!

3- نوشیدن آب

 از دست رفتن آب بدن یکی از دلایل انقباض براکستون هیکس به شمار می­ آید، بنابراین نوشیدن مقدار زیادی مایعات موجب کاهش علائم خواهد شد.

4- استراحت

ورزش های سنگین یکی دیگر از عاملان انقباض براکستون هیکس هستند. البته لازم نیست فعالیت منظم خود را متوقف کنید، ورزش برایتان مفید است، فقط باید از ورزش های سنگین مانند پیاده روی زیاد، شنا در عمق زیاد یا دویدن و پرش خودداری کنید.

5- حفظ آرامش

 دوش بگیرید یا برای کاهش استرس، موسیقی گوش کنید. استرس برای شما و فرزندتان خوب نیست. بنابراین اختصاص دادن زمانی برای آرامش و رهایی از استرس بسیار ضروری است و می تواند در کاهش ناراحتی­ های ناشی از  براکستون هیکس به شما کمک کند.

6- مصرف منیزیم

 بسیاری از افراد با کمبود منیزیم مواجه هستند، بدن مادر در دوران بارداری بسیار بیشتر از حد معمول به این ماده معدنی نیاز دارد. کمبود منیزیم باعث ایجاد اسپاسم عضلانی خواهد شد، بنابراین نگه داشتن سطح منیزیم در حد مناسب و سالم می­تواند باعث کاهش ناراحت­­های انقباضی براکستون هیکس شود. مصرف روغن منیزیم ساده ترین راه برای دریافت مکمل منیزیم است. البته به یاد داشته باشید که مشورت با پزشک پیش از مصرف هرگونه مکملی ضروری است.

 

مطالعه بیشتر:

1- 12 راه برای آرام کردن درد انقباضات کاذب در بارداری

2- تفاوت درد زایمان واقعی و انقباضات براکستون هیکس چیست؟

3- تفاوت انقباضات رحمی و علائم زایمان در بارداری

4- انواع انقباضات رحمی در بارداری چگونه است؟

5- رحم تحریک پذیر چیست و چه تفاوتی با براکستون هیکس دارد؟