The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

12 راه برای آرام کردن درد انقباضات کاذب در بارداری

برخی از خانم‌های باردار در تمام دوران بارداری دچار دردها و انقباضات کاذب رحمی هستند. آيا شما هم جزء اين دسته افراديد؟ در این صورت با انجام این چند توصیه می‌توانید درد خود را کاهش داده و از لحظات خوب زندگی لذت ببرید.

 

 

از فعالیت های شدید بپرهیزید

به یاد داشته باشید که شما در حال به ثمر رساندن رسالتی عظیم هستید: تولد یک نوزاد. پس بدون کمترین احساس گناهی از شتاب کارهایتان کم کنید. بین کارها و فعالیت‌هایتان کمی وقفه ایجاد کرده و ساعات خواب و استراحت خود را بیشتر کنید. به طور خلاصه: به ندای درونی بدنتان که شما را دعوت به استراحت می‌کند گوش کنید.

 

آب کافی بنوشید

آیا می‌دانستید که کم آبی منجر به تحریک و انقباضات رحمی می‌شود؟ پس نوشیدن مایعات فراوان در طول روز را فراموش نکنید. بله، درست است، حتی اگر مجبور شوید بیشتر وقتتان را در دستشویی بگذرانید!

 

دوش آب گرم بگیرید

اگر بیشتر اوقات دچار درد و انقباضات براکستون هیکس می‌شوید، آب درمانی به خصوص برای عضلات مفید بوده و داری اثرات آرام بخش بسیاری است. پس دوش آب گرم بگیرید.

در صورت عدم اطمینان از ماهیت انقباضاتی که احساس می‌کنید: اگر این انقباضات با دوش آب گرم کاهش یافته و به تدریج برطرف شدند در واقع همان انقباضات کاذبند. ولی در صورتی‌که در طول استحمام مدت و شدت انقباضات بیشتر شد، می‌توانند نشانه های شروع زایمان باشند.

 

از ایستادن های طولانی مدت پرهیز کنید

هر چند که پیاده روی برای دوران بارداری بسیار مفید است، ولی سعی کنید از ایستادن های طولانی مدت پرهیز کنید.

 

بار سنگین بلند نکنید

سعی کنید تا می‌توانید بار سنگین بلند نکنید. این مساله حتی در مورد کودکانتان نیز صدق می‌کند: پس برای در آغوش گرفتن فرزندانتان بهتر است ابتدا بنشینید و بعد آنها را روی زانوی خود نشانده و نوازش کنید.

 

از مسافرت با ماشین یا هواپیما خودداری کنید

سعی کنید سفرهای طولانی با ماشین یا هواپیما را به زمان دیگری موکول کنید. چون تکان‌های وارد شده در طول سفر باعث ایجاد اسپاسم های رحمی می‌شوند. اگر مجبور به سفر هستید هر دو ساعت یکبار توقف کنید تا بتوانید کمی قدم زده، مقداری آب بنوشید و قدری استراحت کنید.

 

حرکات یوگا انجام دهید

انجام حرکات یوگا باعث هماهنگی ذهن و بدن می‌شود. به این ترتیب علاوه بر آرامش و استراحت، با انجام این حرکات احساس هماهنگی و ارتباط بیشتری با بدن و نوزاد خود خواهید کرد.

 

با یک متخصص طب سوزنی مشورت کنید

انجام طب سوزنی در دوران مختلف بارداری اغلب بسیار مفید بوده و در کاهش درد این انقباضات اثرات معجزه آسایی دارد.

 

معاینات واژنی را محدودتر کنید

از پزشک مامای خود بخواهید معاینات واژنی را به حداقل برساند، زیرا این معاینات منجر به القای زایمان می‌شوند.

 

غذاهایی سرشار از منابع پیریدوکسین (ویتامین B6) استفاده کنید

انقباضات مکرر یا بسیار شدید می‌توانند در اثر کمبود ویتامین B6 ایجاد شوند. پس سعی کنید مواد غذایی سرشار از پیریدوکسین نظیرجگر و قلوه، سیب زمینی، موز، هویج، لوبیا سبز، عدس، نخود، گردو، آواکادو، گوشت قرمز، ماهی، جوانه گندم، روغن ماهی، غلات سبوس دار، قارچ و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

 

چای تمشک بنوشید

چای تمشک (نه خود تمشک!) بیشتر در دوران بارداری مصرف می‌شود. این چای خواص بی‌شماری داشته و برای درمان بیماری‌های مربوط به زنان بسیار مفید است. مصرف آن باعث پیشگیری از سقط جنین، از بین رفتن انقباضات کاذب وعلاوه بر آن موجب تقویت رحم می‌شود. می‌توان مصرف آن را با شروع  بارداری آغاز کرد، ولی در افرادی که به دلیل وجود سابقه خانوادگی خطر سقط جنین در آنها بالاست توصیه می‌شود تا پایان سه ماهه اول بارداری از مصرف آن پرهیز کنند.

برای تهیه این چای کافی است یک قاشق چای خوری برگ تمشک را در یک فنجان آب جوش حل کرده و اجازه دهید به مدت 10 تا 15 دقیقه دم بکشد. می‌توانید بین 2 تا 4 فنجان از این چای را در طول روز بنوشید. اضافه کردن چند قطره آب لیمو یا یک برش لیموی تازه علاوه بر طعم دار کردن آن در رفع تشنگی بسیار موثر است.

می‌توانید به اندازه چهار فنجان از این چای تهیه کنید تا مابقی آن را در یخچال نگهداری کرده و در طی روز بنوشید.

 

از گیاهان دارویی استفاده کنید

کسانی که آشنایی کمی با گیاهان دارویی دارند می‌دانند که “بوداغ” یا “بداغ” موثرترین گیاه برای کاهش درد ناشی از اسپاسم رحم است. مصرف این گیاه که درد ناشی از انقباض و گرفتگی رحم را تسکین می دهد به مادران باردار توصیه می‌شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- تفاوت درد زایمان واقعی و انقباضات براکستون‌ هیکس چیست؟

2- همه چیز در مورد انقباضات رحمی نا آرام

3- شناخت علائم و علل انواع واژینیسم یا انقباض غیرارادی واژن

4- تفاوت انقباضات رحمی و علائم زایمان در بارداری