The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رحم قلبی شکل یا رحم دو شاخ چه تاثیری بر بارداری دارد؟

درحالت طبیعی بخش بالای رحم  به سمت قفسه سینه برجسته شده که به آن فوندوس رحم می گویند. این بخش از اتصال کامل و صحیح مجاری مولرین در  دوران جنینی ایجاد می شود. اگر به هر دلیل مجاری مولرین نتواند به یکدیگر متصل شوند، عارضه ای به نام رحم دو شاخ ایجاد می شود. 

احتمالا شما از شکل و ساختار رحم تان آگاه نیستید، مگر اینکه درحال‌ حاضر، جنینی در رحم شما در حال رشد و نمو باشد. اما اگر بشنوید که رحم شما شبیه یک قلب است، ممکن است فکر کنید اوه خدای من! این چقدر شاعرانه است. منظورم این است که اگر بتوانید به مردم بگویید که من یک رحم قلبی شکل دارم، یعنی این یک شروع جذاب برای یک مکالمه است.

آیا داشتن رحم قلبی شکل خطرناک است؟

این وضعیت آن قدرها هم جذاب، جالب و بی ضرر نیست، و می‌تواند با عوارض مختلف زنانه همانند آندومتریوز و یا حتی سقط جنین همراه باشد.

شدت ناهنجاری و میزان تاثیر آن بر قدرت باروری در حقیقت بسته به مقدار اختلالی است که در اتصال مجاری مولرین به یکدیگر بوجود آمده است.

صادقانه بگویم، این بستگی دارد. بسیاری از بانوان تمام زندگی خود را حتی بدون دانستن اینکه آنها یک رحم قلبی شکل دارند می‌گذرانند. برای اینکه این یک عارضه بدون علامت است و هیچ تأثیری بر دوره پریود شما ندارد؛ چرخه عادت ماهانه شما بر طبق برنامه منظم خود پیش می‌رود.

در موارد نادر، رحم قلبی شکل ممکن است شما را در معرض خطر بالای آندومتریوز قرار دهد و این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که لایه داخلی طبیعی رحم در دوره پریود از بین رفته و از طریق لوله فالوپی به جای لگن در شکم رشد می‌کند.‌ دکتر کلمبو می‌گوید: "هر زمانی که شما یک ناهنجاری رحم دارید، خطر بالای برگشت (وارونگی) جریان قاعدگی وجود دارد."

 

راه درمان رحم دو شاخ چیست؟

اگر رحم شما دو شاخ است، پزشک به شما جراحی بازسازی را پیشنهاد می‌کند، خصوصاً اگر قصد باردار شدن دارید. در اینجا چگونگی انجام جراحی ترمیمی برای رحم دو شاخه بیان می‌شود:

  • جراحی ترمیمی همچنین متروپلاستی نیز نامیده می‌شود.
  • برای انجام این روش، پزشک شما در ابتدا یک برش ایجاد می‌کند، تا به جدا شدن حفره رحم کمک کند.
  • پس از انجام این کار، پزشک بک برش عمودی دیگر با استفاده از یک بخیه لایه‌ای ایجاد می‌کند.
  • این بخیه تقریباً شبیه همان چیزی است که به عنوان بخشی از عمل سزارین انجام می‌شود.

مواردی که باید درباره جراحی بازسازی (ترمیمی) به خاطر داشته باشید:

پیش از این که شما وارد عمل جراحی ترمیمی شوید، پزشک شما مراحل زیر را در نظر خواهد گرفت:

  • پزشک شما یک معاینه کامل انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که شما یک رحم دو شاخه نسبتا شدید دارید.
  • هنگامی که عمل جراحی را انجام دادید، پزشک از شما خواهد خواست که برای باردار شدن مدتی صبر کنید. بدن شما برای التیام یافتن پس از عمل جراحی به زمان زیادی نیاز دارد تا به وضعیت قبلی باز گردد. بسیار مهم است که شما بلافاصله برای بارداری اقدام نکنید، در صورتی که شما پیش از این زمان باردار شوید، می‌تواند منجر به خونریزی، پارگی رحم و همچنین عوارض دیگر شود. در صورت بروز بارداری قبل از سه ماه پس از عمل جراحی، خطر پارگی رحم در زمان زایمان افزایش می‌یابد. این یک وضعیت مرگبار است که می‌تواند منجر به فوت نوزاد و همچنین عواقب جدی و مشکلات شدید برای مادر شود.

به یاد داشته باشید که رحم دو شاخه وضعیتی است که حتی قبل از تولد شما اتفاق افتاده و چیزی نیست که شما بتوانید روی آن کنترل داشته باشید. اگر شما دارای رحم ‌دو شاخ هستید دچار نگرانی و استرس نشوید. درعوض، با پزشک خود در این باره صحبت کنید و ببینید بهترین روش تشخیص و درمان چیست. توصیه‌های پزشک خود را در مورد بایدها و نبایدهای بارداری در چنین وضعیتی دنبال کنید تا مطمئن شوید که شما و جنینتان سالم و ایمن خواهید بود.

 

آیا با رحم دو شاخ می توان باردار شد؟

اگر شدت اختلال در حدی باشد که فقط بخش های بالایی این دو مجرا نتوانسته باشند به یکدیگر متصل شوند، رحم در نهایت به شکل قلب در می آید. بسیاری از افراد با رحم های قلبی شکل باردار شده و نوزاد سالمی را به دنیا می آورند. اما اگر شدت ناهنجاری بسیار زیاد باشد، ممکن است که رحم تا انتها یعنی تا بخش بالایی واژن به دوقسمت مجزا تقسیم شده باشد که این امر می تواند بر توان باروری افراد تاثیر بگذارد.

درحقیقت برخی مطالعات قدیمی‌تر نشان می‌دهند که این عارضه در میان بانوانی که نازا هستند شایع‌تر است. یک رحم دو شاخ در بارداری خطر سقط جنین و زایمان زودرس را در بارداری افزایش می‌دهد. برخی محققان اظهار می‌کنند که این مشکلات به دلیل انقباضات غیر طبیعی رحم و کاهش حجم آن اتفاق می‌افتد.

آمار مربوط به تخمین تعداد بانوانی که این مشکلات را تجربه می‌کنند متفاوت است. به عنوان مثال، یک گزارش شیوع سقط مکرر در بانوان مبتلا به نقایص رحم را بین ۱/۸ تا ۳۷/۶ درصد بیان می‌کند.

علاوه بر این، نوزادان متولد شده از مادران مبتلا به رحم دو شاخه، ریسک بالاتری برای داشتن نقایص مادرزادی در مقایسه با مادرانی که بدون این بیماری متولد شده‌اند دارند. در واقع این خطر در یک مطالعه ۴ برابر بیشتر بود.

اگر شما دارای یک رحم دو شاخه هستید، بارداری شما به عنوان یک بارداری پرخطر به شمار می‌آید. پزشک شما بارداری‌تان را با دقت تحت نظر خواهد گرفت. پزشک ممکن است سونوگرافی‌های مکرر را برای بررسی وضعیت جنین پیشنهاد کند.

جنین شما ممکن است در وضعیت بریچ قرار بگیرد، به این معنی که باسن و یا پاهای او پیش از تولد رو به پایین قرار می‌گیرند. امکان دارد شما نیاز به آزمایش‌های بیشتری داشته باشید و پزشک ترجیح دهد که زایمان شما از طریق عمل سزارین انجام شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم و نشانه های رحم دو شاخ چیست و چگونه درمان می شود؟

2- آیا آزمایش کولپوسکوپی و تکه برداری از گردن رحم درد دارد؟

3- چسبندگی رحم (سندرم آشرمن) چیست و چرا به وجود می آید؟

4- انواع حاملگی خارج رحمی و روش های درمان آن