The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا دل درد نشانه بارداری است؟

در حالی که انجام آزمایش و سونوگرافی دو روش اصلی تشخیص بارداری هستند، علائم دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها دقت و توجه کرد. عقب افتادن عادت ماهیانه، ویار و حالت تهوع، حساس شدن حس بویایی، خستگی بیش از حد و حتی درد زیر شکم نیز از نشانه های اولیه بارداری هستند. در این میان یکی دیگر از سوالات مادر این است که آیا دل درد نشانه بارداری است؟ 

علت درد زیر شکم در اوایل بارداری چیست؟

گرچه ممکن است عجیب به نظر برسد ولی اولین هفته بارداری بر اساس تاریخ اولین روز از آخرین سیکل قاعدگی تعیین می شود. در واقع آخرین سیکل قاعدگی به عنوان اولین هفته بارداری در نظر گرفته می شود حتی اگر شما هنوز باردار نشده باشید و زمان زایمان بر اساس اولین روز آخرین عادت ماهانه محاسبه می شود. بنابراین هفته‌های اول که هنوز مادر علائم بارداری را احساس نمی کند نیز جزء 40 هفته بارداری بشمار می آیند. به همین دلیل است که درد در همان روز های ابتدایی نیز می تواند از نشانه های بارداری شما باشد، گرچه بسیار شبیه به درد قاعدگی بوده و شما به جای فکر بارداری، گمان کنید به زودی قاعده خواهید شد. به همین علت یک سوال مهم برای اغلب بانوان این است که آیا دل درد نشانه بارداری است؟ ایا دل درد و کمردرد از علائم بارداری است؟ درد زیر شکم در دوران بارداری به چه علت است و .... در پاسخ می توانیم بگوییم که متاسفانه علائم بارداری در روزهای قبل از پریود و نشانه های نزدیک شدن قاعدگی بسیار شبیه به هم هستند و همان دل درد هایی که با احساس آنها گمان می کنید در حال پریود شدن هستید می تواند نشانه ای از بارداری شما باشد.

از هفته اول تا چهارم بارداری همه چیز در سطح سلولی رخ می دهد. تخمک بارور شده یک توده سلولی بنام بلاستوسیست می سازد. با رشد توده سلولی اندام ها و قسمت های مختلف بدن جنین شکل می گیرند. بین روز 10 تا 14 در هفته چهارم پس از آمیزش، بلاستوسیست در لایه داخلی رحم لانه گزینی می کند، همین امر باعث خونریزی می شود که ممکن است با عادت ماهانه خفیف اشتباه گرفته شود.

رنگ خونریزی لانه گزینی می تواند صورتی، قرمز یا قهوه ایی باشد. معمولا مقدار خونریزی لانه گزینی نسبت به خونریزی عادت ماهانه بسیار کم بوده و به صورت چند قطره خون روی لباس زیر یا مهبل یا هنگام تمیز کردن، دیده می شود. درد ناشی از لانه گزینی نیز می تواند بسیار کم، ملایم، یا شدید باشد در 28 درصد بانوان لکه بینی یا خونریزی خفیف لانه گزینی همراه با درد شکم است. به همین دلیل اگر همراه با دیگر نشانه های خونریزی لانه گزینی درد نیز دارید، احتمال باردار بودن شما افزایش می یابد.

در پاسخ به این پرسش که آیا سفت شدن زیر شکم از علائم بارداری است؟ باید به شما بگوییم که انجام لانه گزینی می تواند سبب بروز انقباض های عضلانی در جدار رحم شده که شما آن را به صورت سفت شدگی نواحی زیر شکم حس می کنید اما گرچه سفت شدن زیر شکم از علائم بارداری می تواند باشد ولی معمولا تشخیص این نوع انقباضات از انقباضات نوید دهنده نزدیک بودن قاعدگی بسیار دشوار است.

در بیشتر مواقع خونریزی هنگام لانه گزینی و درد ناشی از آن کمتر از سه روز طول می کشد و نیاز به درمان ندارد. دردهای شبیه به پریود در بسیاری از مادران در روز های نزدیک به موعد قاعدگی مشاهده می شود به همین دلیل بسیاری از مادران می پرسند آیا دل درد نشانه بارداری است؟ در پاسخ باید بگوییم بله. این دردها نیز می توانند از نشانه های باردار شدن شما باشند هرچند بسیار شبیه به نزدیک شدن قاعدگی هستند.

 

مطالعه بیشتر:

1- دلیل بروز درد زیر شکم در اوایل بارداری چیست؟

2- تیر کشیدن زیر شکم در بارداری نشانه چیست؟

3- مهمترین علل درد زیر شکم در اوایل بارداری