The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تیر کشیدن زیر شکم در بارداری نشانه چیست؟

آیا داشتن درد تیز و تیر کشیدن زیر شکم در بارداری طبیعی است؟ در دوران بارداری، در حالی‌که بدن شما خود را با جنین در حال رشد درونش وفق می‌دهد، دچار تغییرات زیادی می‌شود. وز‌نتان زیاد می‌شود و بدن برای جای‌دادن جنین بزرگ می‌شود. در حالی‌که این امر طبیعی و ضروری است، اما می‌تواند موجب ناراحتی شود. خصوصا برای مادرانی که برای بار اول باردار شده‌اند، تشخیص دردهای طبیعی و زمانی که دردهای تیرکشنده نشانه مشکلات احتمالی در دوران بارداری است می‌تواند پرتنش باشد.

دلایل احتمالی تیر کشیدن زیر شکم در بارداری

یکی از شایع‌ترین دردهای تند و تیزی که مادران گزارش می‌دهند، درد شدید در رحم و اطراف آن (درد زیر شکم، شکم یا کشاله ران است. در عین این‌که این دردها می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، در بسیاری موارد دلیل آن تغییرات طبیعی است که در زمان بارداری رخ می‌دهد.

برخی از دلایل شایع درد شکم در بارداری شامل موارد زیر است:

 • گرفتگی: ممکن است به خاطر گرفتگی‌هایی که در نتیجه بزرگ شدن رحم رخ می‌دهد احساس درد شدیدی کنید.
 • گاز و نفخ: حرکت گاز های تجمع یافته درون رحم گاها به شدت دردناک است.
 • یبوست: زمانی که توده مدفوع سخت و خشک درون رحم حرکت می کند، می تواند سبب بروز درد تیر کشنده ای در شکم شود.
 • درد رباط گرد (لیگامان گرد): درد رباط گرد ممکن است در سه‌ماهه دوم رخ دهد و موجب درد شدیدی در ناحیه شکمی در یک طرف یا هر دو طرف شود. این درد به خاطر کشیدگی رباطی ایجاد می‌شود که با بزرگ شدن رحم آن را نگه می‌دارد.

با این‌که شرایط بالا بخشی از یک بارداری طبیعی است، معمولا موجب بروز درد شدید نمی‌شوند. اگر درد شما در یک طرف متمرکز است، می‌تواند نشانه بارداری خارج از رحم باشد. این یک عارضه بسیار جدی و نیازمند توجه پزشکی است.

سقط جنین قریب الوقوع هم می‌تواند موجب درد شدید ناشی از گرفتگی شود. این می‌تواند برای مادرانی که می‌خواهند فرق بین گرفتگی طبیعی مربوط به بزرگ شدن رحم و گرفتگی ناشی از سقط جنین را تشخیص بدهند، مایه نگرانی شود. تماس با پزشک برای توضیح نشانه ها همیشه انتخاب درستی است.

 

نشانه های هشدار دهنده درد زیر شکم در بارداری

به رغم این‌که تیر کشیدن زیر شکم می‌تواند نتیجه تغییرات طبیعی بارداری باشد، اما برخی نشانه های هشداردهنده‌ای وجود دارد که می‌بایست در صورت بروز دردهای شدید مراقب آن‌ها باشید.

برخی از این نشانه های هشدار دهنده شامل موارد زیر است:

 • اگر درد با استفراغ، تب، لرز، خونریزی شدید یا تغییر در ترشحات واژینال همراه باشد.
 • اگر درد شدید پس از استراحت یا تغییر حالت ادامه یافت (درد رباط گرد نباید بیشتر از چند دقیقه طول بکشد)
 • اگر درد، تنفس، راه رفتن یا حرف زدن را برای شما دشوار می‌کند.

اگر هر کدام از نشانه های زیر را دارید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

 

روش های خانگی برای کاهش درد و تیر کشیدن زیر شکم در بارداری

وقتی در دوران بارداری درد شدیدی احساس می‌کنید تماس با پزشک همیشه قدم خوبی است.

راه حل های زیر را امتحان کنید:

 • حرکات کششی بی خطر برای بارداری
 • تمرینات تنفسی/تنفس کنترل شده
 • آزمایش وضعیت خوابیدن یا نشستن
 • پیاده روی

باری دیگر، اگر درد خیلی شدید شد یا شما را از انجام فعالیت‌های روزانه بازداشت، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. با پزشک خود درباره ایده‌هایی برای مدیریت بی خطر درد در دوران بارداری مشورت کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- مهمترین علل درد زیر شکم در اوایل بارداری

2- علت سفت شدن شکم در بارداری و چگونه درمان می شود؟

3- عوارض خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

4- آیا تیر کشیدن زیر شکم در نیمه دوم بارداری خطرناک است؟