The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دلیل بروز درد زیر شکم در اوایل بارداری چیست؟

درد زیر شکم در اوایل بارداری می‌تواند تجربه ترسناکی باشد، خصوصا برای بانوانی که برای اولین بار باردار شده‌اند. در بسیاری از موارد، تغییرات طبیعی بدن موجب بروز این ناراحتی است که به احتمال زیاد در ادامه بارداری برطرف خواهد شد. اما در برخی موارد، این درد می‌تواند نشان دهنده عارضه جدی‌تری باشد. مهم است که درد زیر شکم را گزارش دهیم و اجازه دهیم که پزشک دلیل آن‌را تشخیص بدهد.

درد زیر شکم در اوایل بارداری به دلیل لانه گزینی و تغییرات رحم

تغییرات در رحم و منطقه گردن رحم در اوایل دوران بارداری و گاهی حتی پیش از آن‌که آزمایش مثبت بارداری را تایید کند می‌تواند باعث درد زیر شکم شود. تقریبا دو هفته پس از باروری، تخمک بارورشده در رحم لانه گزینی می‌کند و به دیواره آن می‌چسبد. دردهای خفیف مانند دردهای عادت ماهانه می‌تواند این سفر را همراهی کند. گاز، نفخ و گشاد شدن رحم نیز می‌تواند باعث این دردهای خفیف شود و به ندرت دلیلی برای نگرانی وجود دارد، هرچند که پزشک شما باید این موضوع را تایید کند.

 

درد زیر شکم در اوایل بارداری به دلیل عفونت مجرای ادرار

بر اساس منابع علمی مادران در دوران بارداری بیش از سایر مواقع در معرض عفونت مجرای ادرار قرار می‌گیرند زیرا افزایش وزن رحم روی مثانه می‌تواند مجرای ادرار را مسدود کند. نشانه‌های آن شامل درد در ناحیه مثانه، گرفتگی‌های زیر شکم، ناراحتی هنگام ادرار و تکرر ادرار است. عدم درمان عفونت مجرای ادرار می‌تواند موجب عفونت کلیه شود که به نوبه خود می‌تواند زایمان زودرس و کم‌وزنی نوزاد را به همراه داشته باشد. آنتی بیوتیک ها معمولا عفونت را از بین می‌برند. تاکتیک‌های پیش‌گیری شامل نوشیدن مقدار زیادی آب، اجتناب از پوشیدن لباس‌های تنگ، تمیز کردن نواحی تناسلی پس از دفع و ادرار کردن به محض احساس نیاز به آن است.

 

درد زیر شکم در بارداری به دلیل درد رباط گرد رحمی

رباط گرد بخش جلویی رحم را به کشاله ران وصل می‌کند و برای پشتیبانی از رحم در دوران بارداری کش می‌آید. درد رباط گرد در سه ماهه دوم که شکم شروع به بزرگ شدن می‌کند شایع‌ترین است. اما می‌تواند زودتر هم اتفاق بیفتد. درد در زیر شکم رخ می‌دهد و ممکن است به باسن هم بزند. معمولا تیز است و در هر بار تنها چند ثانیه طول می‌کشد و با حرکات ناگهانی نظیر سرفه‌کردن، خندیدن یا ایستادن سریع تشدید می‌شود. حرکت آرام یا انجام روزانه حرکات کششی می‌تواند به درد کمک کند.

 

درد زیر شکم در اوایل بارداری به دلیل سقط جنین

کنگره متخصصان زنان و زایمان آمریکا از دست رفتن جنین در ۲۰ هفته اول بارداری را سقط جنین می‌گویند که بیش از نیمی از آن‌ها در ۱۳ هفته اول رخ می‌دهد. با اینکه خونریزی شایع‌ترین نشانه سقط جنین است اما درد زیرشکم هم می‌تواند رخ بدهد. درد ممکن است افزایش یابد و مشابه درد عادت ماهانه باشد. نشانه‌های دیگر آن شامل بیرون جهیدن بدون درد مایعات از واژن و دفع بافت جنینی باشد. آزمایش برای تایید سقط جنین شامل سونوگرافی و معاینه لگنی است.

 

درد زیر شکم در اوایل بارداری به دلیل بارداری خارج از رحم

وقتی جنین خارج از رحم شکل می‌گیرد و به رشد خود ادامه می‌دهد به آن بارداری خارج از رحم می‌گویند. با این‌که بارداری های خارج از رحم اغلب در لوله فالوپی اتفاق می‌افتد، در موارد نادر جنین می‌تواند در تخمدان‌ها یا گردن رحم نیز تشکیل شود. بارداری های خارج از رحم نمی‌تواند با موفقیت به پایان برسد و اگر درمان نشود می‌تواند مرگبار باشد. نشانه‌ها شامل درد زیرشکمی، کمردرد و خونریزی است. اگر ناگهان دچار درد شدید در ناحیه زیر شکمی شدید سریعا با پزشک تماس بگیرید، زیرا می‌تواند نشانه‌ای از پارگی باشد.

 

مطالعه بیشتر:

1- دلیل و علت اصلی سفت شدن شکم در بارداری چیست؟

2- علت سفت شدن شکم در بارداری و چگونه درمان می شود؟

3- مهمترین علل درد زیر شکم در اوایل بارداری

4- آیا تیر کشیدن زیر شکم در نیمه دوم بارداری خطرناک است؟