The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بررسی نشانه ها و علائم بارداري بعد از نزديكي

بسیاری از بانوان به دنبال ماه ها تلاش برای بچه دار شدن به دنبال پیدا کردن علائم بارداري بعد از نزديكي می گردند. اما آیا بلافاصله بعد از نزدیکی می توان متوجه شد کا امکان باردار شدن چقدر است؟

علائم بارداري چند روز بعد از نزديكي مشخص ميشود؟

بدون شک بارداری پدیده بسیار شگفت انگیزی در زندگی بانوان است. تعداد زیادی از زوجین ماه هاست که برای گسترش خانواده تلاش کرده و هر بار با شروع خون ریزی قاعدگی امید خود را از دست می دهند. به همین دلیل به دنبال پیدا کردن نشانه هایی هستند که تحت عنوان علائم بارداري بعد از نزديكي بتوان هرچه سریع تر فهمید که آیا بارداری رخ داده است یا نه؟

اما آیا به راستی چیزی تحت عنوان علائم اوليه بارداري بعد از نزديكي وجود دارد؟ آیا بلافاصله بعد از نزدیکی و یا در مدت کوتاهی بعد از آن می توان فهمید که فرد باردار شده است یا نه؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید بدانید که باردار شدن طی چه روندی رخ می دهد.

بعد از انجام نزدیکی، تعدادی از اسپرم های ریخته شده به درون واژن از دهانه رحم عبور کرده و به درون حفره رحم وارد می شوند. سپس اسپرم ها به سمت لوله های رحمی شنا می کنند و در عین حال توانایی های لازم برای انجام لقاح با تخمک را در طی فرآیندی به نام ظرفیت گیری کسب خواهند کرد. اگر نزدیکی با زمان انجام تخمک گذاری مصادف باشد، تخمک خارج شده از تخمدان توسط لوله های رحمی گرفته شده و به درون لوله هدایت می گردد. در درون بخش آمپول لوله های رحمی، تخمک با اسپرم ملاقات کرده و لقاح انجام می شود. تخمک لقاح یافته درعین انجام تقسیمات سلولی به سمت حفره رحم شنا می کند. در انتهای هفته اول بعد از لقاح، یعنی حدودا زمانی که 6 روز از لقاح گذشته است، تخمک لقاح یافته که اکنون توده سلول به نام بلاستوسیت را ساخته است در طی فرآیندی به نام لانه گزینی به دیواره رحم متصل می شود. این اتصال در برخی موارد سبب بروز لکه بینی اندکی در فرد می شود که می توان آن را به عنوان علائم بارداري چند روز بعد از نزديكي قلمداد کرد.

با گذشت زمان در لابلای سلول های تشکیل دهنده جفت جزایر خونی تشکیل می شود که این جزایر با عروق خونی اندومتر (درونی ترین لایه رحم) ارتباط برقرار می کنند. به این وسیله هورمون βhCG که توسط سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت ساخته می شود و شما آن را به نام عدد بتا می شناسید، وارد خون مادر خواهد شد. سطح این هورمون در روز 9ام بعد از لقاح در خون مادر و در روز 14 ام بعد از لقاح در ادرار مادر به مقدار قابل تشخیص برای تست های تشخیصی آزمایشگاهی خواهد رسید. درحقیقت ورود این هورمون به بدن مادر سبب بروز نشانه های بارداری حتی در روزهای پیش از موعد مقرر قاعدگی خواهد شد. این نشانه ها شامل سردرد، سرگیجه، تهوع، درد و حساسیت پستان ها، ضعف، خستگی و ... است.

اگر بخواهیم خیلی دقیق و موشکافانه به موضوع بنگیریم، می توان گفت که یکی از علائم بارداري بعد از 48 ساعت نزديكي پایین نیامدن دمای پایه بدن است، البته به شرط آنکه نزدیکی شما مصادف با روز دقیق تخمک گذاری باشد. اگر در زمان تخمک گذاری دمای پایه بدن خود را اندازه گیری کنید خواهید دید که این دما در این روز نیم تا یک درجه افزایش خواهد یافت و بعد از یک روز مجدد افت می کند. اگر دمای پایه بعد از افزایش (که در زمان تخمک گذاری نزدیکی نیز داشته اید) به مدت چند روز کاهش پیدا نکرد، این می تواند یکی از اولین علائم بارداري بعد از نزديكي محسوب شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا علائم بارداري بعد از 48 ساعت نزديكي مشخص می شود؟

2- تست بعد از نزدیکی یا PCT چیست و چگونه انجام می شود؟

3- روش های تشخیص اولین علائم بارداری در طب سنتی