The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دانه هاي قرمز روي نوك سينه چیست و به چه علت ایجاد می شود؟

در برخی مواقع بر روی نوک سینه بانوان دانه های قرمز رنگی ایجاد می شود که موجبات نگرانی آنها را فراهم می کند. دانه هاي قرمز روي نوك سينه معمولا بثورات بی خطری هستند که که نمایی شبیه به جوش دارند. شاید این پرسش شما نیز باشد که دانه هاي قرمز روي نوك سينه چیست و به چه علت ایجاد می شود؟ این دانه های به علل گوناگونی ایجاد می شوند که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم. 

علت بروز دانه های قرمز روی نوک سینه

در اطراف نوک سینه غددی وجود دارند که غدد مونتگومری نامیده می شوند. این غدد از نوع غدد چربی یا سباسه بوده و مواد موم مانندی را ترشح کرده و به سطح پوست آزاد می کنند. اگر مجرای غدد چربی مسدود شود، ترشحات در درون مجرا تجمع پیدا کرده و به صورت جوش هایی ظاهر می شوند که در برخی موارد دردناک نیز هست. با تخلیه این جوش ها دانه هاي قرمز روي نوك سينه که در اثر بسته شدن مجرای غدد سباسه ایجاد شده اند، از بین خواهد رفت. 

یکی دیگر از مهمترین علت های دانه هاي قرمز روي نوك سينه رشد موهای اطراف نوک پستان به سمت داخل است. در برخی موارد موی به سمت داخل روییده دچار کمی التهاب شده و نمای قرمز رنگی پیدا می کند. این بثورات هیچگونه خطری ندارد. اگر به شدت احساس درد در ناحیه نوک سینه هایتان می کنید، توصیه می کنیم که با یک متخصص زنان در این باره مشورت کنید.

در خلال روند شیردهی، خصوصا در روزهای ابتدایی، ممکن است که نوک سینه مادر در اثر مکیدن نوزاد، خصوصا در مواردی که شیوه بغل گرفتن و به دهان گرفتن نوک سینه مادر توسط نوزاد صحیح نباشد، در نوک پستان مادر دانه هاي قرمز رنگ و متورمی شبیه به تاول ایجاد شود که معمولا با درد فراوانی در هنگام شیر خوردن نوزاد همراه خواهد بود. با گذشت زمان و اصلاح روش شیر خوردن نوزاد به گونه ای که علاوه بر نوک، بیشتر هاله پستان نیز در دهان نوزاد قرار بگیرد، دانه هاي قرمز روي نوك سينه بهبود پیدا خواهد کرد. به یاد داشته باشید که در طی یک شیردهی صحیح بعد از مدتی نباید مادر هیچ گونه دردی را در سینه های خود حس کند.

 

مطالعه بیشتر:

1- فواید پنهان شیردهی پستانی برای مادر

2- عفونت پستان (ماستیت)

3- علت تاول نوك پستان در شيردهي چیست و چگونه قابل درمان است؟