The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

فواید پنهان شیردهی پستانی برای مادر

 مطمئناً، شیردهی پستانی نیز می‌تواند ناخوشایندی هایی مثل بزرگی و سنگینی پستان ها، التهاب آنها ‌یا نیاز مداوم به شستشوی لباس های بالاتنه و ... را به همراه داشته باشد. ولی هر مادری که نوزاد خود را شیردهی کرده باشد می‌داند هیچ لذتی بالاتر از در آغوش کشیدن فرزندش و تغذیه او وجود ندارد.

 

فواید پنهان شیردهی پستانی برای مادر عبارتند از:

1- شیردهی پستانی شما را شجاع می‌سازد.

2- شیردهی پستانی همچون قرص مسکن برای مادر است.

قرص مسکنی را در نظر بگیرید که شما از درد و ناراحتی رها می‌کند. شیردهی پستانی درست مثل آن قرص عمل می‌کند. دکتر "جنیفر هان هولبروک" دستیار پروفسور در دانشگاه چاپمن می‌گوید: شیردهی پستانی چارچوب مقاومت بدن شما در برابر اضطراب را نیرومند می‌سازد. این تاثیر نیرومند به سبب افزایش میزان هورمون اکسی توسین و پرولاکتین است و مادران را در برابر تنش مقاوم می‌سازد. براساس مطالعه‌ای از دانشگاه کالیفرنیا، مادرانی که شیردهی پستانی می‌کنند، از فشار خون بسیار کمتری برخوردارند و برای دستیابی به حقوق فرزندشان در مقایسه با مادرانی که با شیشه شیر فرزندشان را تغذیه می‌کنند، شجاع‌تر هستند.

3- شیردهی پستانی تاثیر آرامش بخشی برای مادران دارد.

شیردهی پستانی باعث خواب بیشتر می‌شود. خانم "امی اسپانگلر" متخصص تغذیه و نویسنده کتاب شیردهی پستانی می‌گوید: هورمون اکسی توسین که هنگام شیردهی پستانی آزاد می‌گردد، تاثیر آرامش بخشی دارد. بنابراین، پس از شیردهی به خواب رفتن ساده‌تر خواهد بود، مادرانیکه فرزندشان را با شیر خشک شیردهی می‌کنند از این امتیاز بی‌بهره خواهند بود. با درنظر گرفتن اهمیت خواب، تاثیر هورمون اکسی توسین مثالی است، برای این‌که شیردهی پستانی چگونه از شما و فرزندتان حمایت می‌کند.

4- شیردهی پستانی موقعیت را برای تغذیه سالم و کامل برای مادر فراهم می آورد.

برای میل کردن لقمه ای دیگر از غذا نیز مجازید. برای تولید شیر، بدن‌تان روزانه به 500 کالری بیشتر نیاز دارد، در نتیجه لقمه‌ای دیگر نوش جان کنید، ولی آنرا نیز به حساب بیاورید. خانم "لائورین بک" متخصص تغذیه و مدیر سابق انجمن مشاورین شیردهی پستانی امریکا، می‌گوید: نان‌هایی از آرد کامل (سبوس‌دار)، میوه‌ها، سبزیجات و غذاهایی سرشار از کلسیم را نوش جان کنید. شیر مادر سرشار از کلسیم است و اگر رژیم شما عاری از آن باشد، بدن‌تان از ذخایر شما استفاده خواهد کرد و می‌تواند به کمبود کلسیم منجر شود. اگر به نوشیدن شیر میل چندانی ندارید، از پنیر، ماست، سبزیجات با برگ‌های سبز تیره مثل اسفناج و نیز پودر غلات و آب پرتقال غنی شده با کلسیم بهره گیرید.

5- شیردهی پستانی باعث تغییر چرخه عادت ماهانه می شود.

احتمالاً برای مدتی عادت ماهیانه خود را نمی‌بینید. عالی است! دکتر "جک نیومن" متخصص اطفال می‌گوید: هورمون پرولاکتین که با مکیدن بچه تحریک می‌شود، می‌تواند مانع چرخه ماهانه شما شود. اگر مادران برای بیش از یک سال کاملاً شیردهی پستانی کنند، به‌طور میانگین تا 14 ماه پریود خود را نخواهند دید. ولی مراقب باشید: زیرا بدون عادت ماهانه نیز می‌توانید باردار شوید، بنابراین از کاندوم استفاده کنید یا از پزشک برای یک ضد حاملگی که تولید شیرتان را کاهش نمی‌دهد، درخواست کنید. مثل آی‌ یو دی IUD مسی (مادرانی که شیردهی پستانی می‌کنند، باید از مصرف ضد حاملگی‌های حاوی استروژن پرهیز کنند).

 

مطالعه بیشتر:

1- آموزش نحوه صحیح شیردهی پستانی به نوزاد

2- آموزش پوزیشن های صحیح شیردهی به نوزاد

3- بهترین روش پیشگیری از بارداری در دوران شیردهی به نوزاد

4- فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

5- روش و زمان مناسب شیردهی به نوزاد پس از زایمان