The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان تکرر ادرار در بارداری و راه حل های خانگی درمان

تکرر ادرار در بارداری یکی از مشکلات شایع و معمولا بی خطر این دوران محسوب می شود. از آنجا که تغییرات هورمونی علت اصلی تکرر ادرار در بارداری محسوب می شود، ولی در مواردی که این حالت ناشی از عفونت مجاری ادراری باشد، درمان تکرر ادرار در بارداری ضرورت پیدا خواهد کرد. برای کسب اطلاعات کامل درمورد درمان خانگی تکرر ادرار در بارداری این متن را مطالعه کنید.

اگر در بارداری خود از تکرر ادرار رنج می برید، در اولین مرحله باید توسط پزشک متخصص و با کمک انجام آزمایش ادرار علت اصلی آن مشخص شود. اگر پزشک تشخیص داد که علت تکرر ادار در بارداری شما عفونت ادراری نیست، برای رهایی از این مشکل راه حل های خانگی درمان تکرر ادرار در بارداری را به شما پیشنهاد می کنیم.

درمان تکرر ادرار در بارداری

اگر تکرر ادرار در بارداری شما را آزار می دهد، برای حل این مشکل راه حل های زیر را امتحان کنید.

 1. به هنگام ادرار کردن به جلو خم شوید:

خم شدن به جلو به تخلیه کامل مثانه و کاهش دفعات ادرار کمک می کند.

 1. از مواد غذایی ادرار آور بپرهیزید:

از مصرف نوشیدنی هایی چون چای، قهوه یا الکل که به عنوان مواد غذایی مُدر یا ادرار آور از آنها یاد می شود، خودداری کنید.

 1. قبل از خواب مایعات ننوشید:

مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب در دوران بارداری لازم و ضروری است. توصیه می شود این مقدار آب هنگام روز مصرف گردد. از نوشیدن آب و مایعات در ساعات شب و قبل از خواب بپرهیزید. اما عدم نوشیدن آب به مقدار کافی روش مناسبی نیست. 

 1. تمرینات کگل انجام دهید:

از بهترین راهکارهای درمان تکرر ادرار در بارداری ورزش کگل است. تمرینات کگل در کنترل مجاری ادرار  و رفع مشکل تکرر ادرار در بارداری موثر است. جالب اینکه شما می توانید هر کجا که بخواهید این تمرین ها را انجام دهید. بهتر است این تمرینات سه بار در روز به صورت 10 تا 20 انقباض 10 ثانیه ای انجام شوند. یکی از مزایای این  شما می توانید تمرین را سه بار در روز با 10-20 انقباض یک بار برای 10 ثانیه انجام دهید.

 1. قبل از شروع تمرینات کگل مطمئن شوید که مثانه تان خالی است.
 2. روی یک صندلی بنشینید یا روی زمین دراز بکشید.
 3. عضلات کف لگنتان را برای ۵ ثانیه جمع کنید. احساسش مانند این است که ادرارتان را نگه دارید.
 4. عضلاتتان را برای ۱۰ ثانیه رها کنید.
 5. ۱۰ بار این تمرین را تکرار کنید.
 6. هر بار برای ۱۰ ثانیه، با جمع کردن عضلات کف لگنتان، این عضلات را قوی کنید.

پیش از خواب یا بیرون رفتن از منزل، مثانه خود را خالی کنید. بهتر است ادرار هر چه سریع تر از سیستم بدن خارج شود. همچنین مراقب باشید بیرون از منزل در اماکنی نزدیک به سرویس بهداشتی توقف کنید.

5- در تمامی ساعت های روز از پدهای بهداشتی استفاده کنید: 

از دیگر راهکارهای درمان تکرر ادرار در بارداری خصوصا در افرادی که چندین زایمان طبیعی را پشت سر گذاشته و عضلات کف لگن انها بسیار شل است، استفاده از پدهای بهداشتی در تمامی ساعات شبانه روز است.

 6- مثانه را خالی نگه دارید:

در دوران بارداری به هنگام سرفه و عطسه یا بلند کردن اشیای سنگین دفع ادرار به مقدار بسیار کم اتفاق می افتد، بهتر است برای جلوگیری از نشت ادرار به لباس زیر از پدهای بهداشتی و مناسب استفاده شود. 

7- تماس با پزشک

اگر مشکل تکرر ادرار و نشت شدید ادرار دارید، موضوع را حتما با پزشک در میان بگذارید، مشکل تکرر ادرار در بارداری بسیار رایج است. احساس درد یا سوزش و نیز مشاهده خون در ادرار حتما باید به اطلاع پزشک معالج برسد. آگاهی از برنامه های روزمره شما در تشخیص بهتر علت ها به او کمک خواهد کرد. تشخیص براساس میزان تکرر ادرار، فوریت شرایط و نشانه های بالینی بیماری انجام می شود. برای درمان تکرر ادرار در بارداری توسط پزشک آزمایشهای تشخیصی عبارتند از:

 • سونوگرافی- شناسایی هرگونه اختلال در کلیه ها، مثانه و مجرای ادراری
 • آزمایش ادرار- بررسی عفونت های باکتریایی در ادرار
 • آزمایش فشار مثانه- اندازه گیری مقدار ادرار خروجی به هنگام عطسه یا سرفه
 • سیستوسکوپی- بررسی مثانه و مجرای پیشاب برای بررسی اختلالات

 بیشتر بدانید:

1- مشکل بی اختیاری ادرار در بارداری قابل درمان است؟

2- تکرر ادرار و افتادگی مثانه با ورزش خاص قابل درمان است یا جراحی؟

3- دلیل تکرر ادرار در طی بارداری

4- زیاد دستشویی رفتن در بارداری ، دلایل و راهکارها