The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری و راه کارهای پیشنهادی

بارداری یک دوران تکرار نشدنی در زندگی زنان است، لذت ها و تجربه های شگفت انگیز از اولین لگد ها، اولین سکسه ها و اولین سونوگرافی و شنیدن صدای قلب به طرز وصف ناپذیری هیجان انگیز است. اما این دوران شگفت انگیز تغییراتی در بدن مادر ایجاد می کند که احتمال ابتلا به برخی عفونت ها را افزایش دهد. عفونت مجاری ادراری یکی از این موارد است که در ادامه تمامی جوانب مربوط به آن را با یکدیگر بررسی کرده و راهکارهای پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری را برایتان شرح خواهیم داد.

 عفونت مجاری ادرار چیست؟

با شنیدن عبارت"عفونت مجاری ادرار" یا علامت اختصاری آن (UTI) به عفونت مثانه و علائمی مشابه از قبیل تکرر ادرار و احساس سوزش هنگام ادرار کردن فکر می کنیم. اما بهتر است بدانید این ها همه چیز درباره عفونت مجاری ادرار نیست.

در حقیقت ممکن است عفونت مجاری ادرار در هر قسمتی از این اندام رخ دهد. این اندام از کلیه ها یعنی جایی که ادرار در آنها ساخته می شود آغاز شده و با لوله هایی به نام میزنای به مثانه متصل می شوند. در واقع مثانه جایی است که تا زمان دفع، ادرار در آن جمع می شود و در نهایت به مجاری ادرار (لوله کوتاهی که ادرار را به خارج از بدن هدایت می کند.) ختم می شود. عفونت مجاری ادرار معمولا به دلیل وجود باکتری در واژن، رکتوم یا روی پوست رخ می هد که وارد مجاری ادرار شده و به اندام های فوقانی سرایت می کند. 

آیا بارداری خطر ابتلا به عفونت مجاری ادرار را افزایش می دهد؟

هنوز دلیل مشخصی مبنی بر افزایش احتمال بروز مشکل سیستیت به دلیل بارداری وجود ندارد. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد بارداری احتمال ابتلا به باکتریوری بدون علامت را افزایش نمی دهد. در عین حال بارداری شما را بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت کلیه قرار می دهد.

علت: افزایش میزان هورمون پروژسترون باعث کاهش مقاومت و قدرت ماهیچه های لوله های میزنای ( لوله هایی که مثانه را به کلیه متصل می کند) می شود همین امر موجب اتساع و کاهش جریان ادرار می شود. علاوه بر این همزمان با بزرگ شدن رحم به میزنای فشار وارد می شود که همین امر باعث می شود ادرار به سختی جریان یابد و مانند قبل راحت و سریع ادرار نکنید.

مثانه در دوران بارداری شل می شود همین امر خالی کردن کامل مثانه را مشکل تر می کند و شما در معرض خطر رفلکس مثانه قرار می گیرید، مشکلی که در آن مقداری از ادرار به سمت بالا و از طریق میزنای به کلیه ها برمی گردد.

با رخ دادن تغییرات بالا ادرار مدت زمان بیشتری در مجاری دفع ادرار باقی می ماند و در این حالت زمان کافی برای تکثیر باکتری ها وجود دارد و دیرتر احساس دفع ادرار می کنید. در این شرایط عفونت از طریق باکتری آسان تر و سریع تر به کلیه ها سرایت می کند. در دوران بارداری حالت اسیدی ادرار کمتر شده و ادرار بیشتر حاوی گلوکز است، کم شدن اسید و افزایش گلوکز بهترین شرایط برای رشد باکتری ها است.

برای جلوگیری از عفونت ادراری چه کنیم؟

با توجه و به کارگیری راه های پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری، احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار را به حداقل برسانید.

  • راهکار کلیدی در پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری مصرف آب کافی است. بنابراین آب به اندازه کافی بنوشید. سعی کنید هر روز چند فنجان آب یا نوشیدنی دیگر میل کنید. باید روزانه به اندازه ای مایعات بنوشید که ادرار رنگ روشن یا زرد روشن داشته باشد که همین از علائم آبرسانی مناسب بدن است.
  • به طور مرتب دفع ادرار داشته باشید. سعی کنید هنگام ادرار کردن مثانه خود را به طور کامل تخلیه کنید.
  • پس از دفع مدفوع، خود را از جلو به عقب بشویید با این کار از انتقال باکتری های روده به مجاری ادرار خودداری می کنید.
  • ناحیه تناسلی و محل دفع ادرار خود را با آب و صابون ملایم بشویید.
  • قبل و بعد از برقراری رابطه جنسی ناحیه تناسلی و محل دفع ادرار را به خوبی بشویید.
  • در جهت پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری، از به کار بردن محصولات بهداشتی زنانه، (مانند اسپری ها و پودرها) و صابون های قوی خودداری کنید. این محصولات می توانند تحریک پذیری مجاری ادرار و دستگاه تناسلی را افزایش دهند و زمینه را برای ایجاد و تکثیر باکتری ها فراهم کنند.

 مطالعه بیشتر:

عفونت ادراری در بارداری ، علائم و روش های درمان و پیشگیری

تیره شدن رنگ ادرار در بارداری نشانه چیست؟

آیا عفونت ادراری در دوران بارداری خطرناک است؟

مشکلات ادراری در دوران بارداری چند نوع و به چه علت است؟