The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مشکلات ادراری در دوران بارداری چند نوع و به چه علت است؟

حاملگی با تمام لذت هایی که دارد متاسفانه با برخی مشکلات سلامتی همچون مشکلات ادراری در دوران بارداری همراه خواهد بود. نکته بسیار مهم آن است که از میان مشکلات ادراری در بارداری، برخی از آنها جزء عوارض حاملگی محسوب می شوند همانند تکرر ادرار، درحالی که برخی دیگر بسیار خطرناک هستند و باید هرچه سریع تر توسط متخصص درمان گردند همچون مشکلات عفونت ادراری در بارداری. برای کسب اطلاعات کامل درمورد مشکلات ادراری در دوران بارداری این متن را مطالعه کنید.

مشکلات ادراری در دوران بارداری مسائلی هستند که تعداد بسیار زیادی از مادران را گرفتار خود می سازند. خوشبختانه تعدادی از آنها همانند تکرر ادرار و یا همان نیاز مکرر به دفع ادرار در بارداری کاملا شایع بوده و در حقیقت از جمله عوارض دوران بارداری محسوب می شوند درحالی که برخی دیگر  خصوصا انواع عفونت ادراری و عفونت مثانه بسیار خطرناک تلقی شده و باید هرچه سریع تر تحت درمان توسط پزشک متخصص قرار گیرند. در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی انواع مشکل دفع ادرار در بارداری، درمورد هر یک به اختصار توضیح دهیم. برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد هر کدام بر روی لینک مطلب کلیک کنید.

 انواع مشکل دفع ادرار در بارداری

تکرر ادرار: شاید یکی از اولین نشانه هایی که فرشته کوچکتان با کمک آن اعلام وجود کند تکرر ادرار باشد. تغییرات هورمونی ناشی از بارداری می تواند سبب بروز تکرر ادرار در مادر شود که نیاز مکرر به دستشویی رفتن را به دنبال خواهد داشت. علت تکرر ادرار در ماه های پایانی بارداری فشار ناشی از رحم بزرگ و سنگین بر روی مثانه است که سبب می شود گنجایش مثانه کم شده و مرتبا پیام های نیاز به انجام عمل دفع را به مغز مادر مخابره کند.

سوزش ادرار: احساس سوزش در هنگام دفع ادرار نشانه خوبی نیست. این امر می تواند نشانگر وجود عفونت در دستگاه ادراری شما باشد. اگر در هنگام دفع ادرار احساس سوزش دارید حتما باید به یک متخصص مراجعه کرده و آزمایش ادرار بدهید.

احتباس ادرار: احتباس ادرار به شرایطی گفته می شود که مادر پر بودن مثانه خود را احساس می کند اما نمی تواند آن را تخلیه کند. این افراد معمولا علاوه بر احتباس در قسمت زیر شکم احساس درد دارند. علت اصلی احتباس ادرار در دوران بارداری فشاری است که از ارگان های اطراف همانند رحم بر روی پیشابراه وارد می شود. موارد دیگری همچون سنگ مثانه، تومورهای این نواحی و نیز آسیب دیدگی اعصاب مثانه در اثر بیماری هایی همچون ام اس از علل دیگر احتباس ادرار در دوران بارداری محسوب می شوند.

عفونت ادرار: بر اساس کتب پزشکی اگر در جواب آزمایش ادرار بانوان باردار، عفونت ادراری مشاهده شود، حتی در شرایطی که مادر هیچگونه علامتی همچون سوزش ادرار، در هنگام ادرار کردن و ... را نداشته باشد نیز باید عفونت تحت درمان قرار گیرد. این مساله اهمیت توجه به عفونت ادراری در بارداری را خاطرنشان می کند.

باتوجه به نزدیک بودن مجرای خروج ادرار به واژن، ابتلا به عفونت ادراری در حاملگی شانس عفونت پرده های اطراف جنین (کوریوآمنیوتیت) را به شدت افزایش می دهد. این عارضه برای جنین بسیار خطرناک است زیرا خطر پاره شدن زودرس کیسه آب، زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و ... را به شدت افزایش می دهد.

بی اختیاری ادرار: اگر در زمینه خواندن مطالب مربوط به مراقبت های دوران بارداری اهتمام داشته باشید، احتمالا بارها و بارها نام ورزش کگل و یا همان ورزش های کف لگن به گوش شما خورده است. ورزش های گف لگن با تقویت ماهیچه هایی که کف لگن را تشکیل می دهند، مانع از فشار مضاعف بر روی مثانه خواهند شد. در شرایطی که ماهیچه های کف لگن مادر شل باشد رحم بزرگ و سنگین بر روی مثانه فشار وارد کرده و سبب خروج چند قطره ادرار هنگام سرفه، عطسه، خندیدن و ... می شود که به آن بی اختیاری ادرار می گویند و یکی دیگر از مشکلات ادراری در دوران بارداری محسوب می شوند.

 

بیشتر بدانید:

1- بهترین ورزش های بعد از زایمان طبیعی ، تقویت عضلات کگل

2- دلیل تکرر ادرار در طی بارداری

3- تکرر ادرار و افتادگی مثانه با ورزش خاص قابل درمان است یا جراحی؟