The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تیره شدن رنگ ادرار در بارداری نشانه چیست؟

آیا رنگ ادرارتان در دوران بارداری تیره تر شده است؟ علی رغم آنکه این تغییر می تواند در بسیاری از مادران باردار رخ دهد، ولی ممکن است نشانه ای از بروز مشکلاتی باشد. تیره شدن رنگ ادرار در بارداری می تواند در اثر مصرف برخی مواد غذایی و یا مکمل های ویتامین رخ دهد. از سویی دیگر این تیرگی رنگ ممکن است نشان دهنده ابتلا شما به مشکل کم آبی باشد. متن حاضر در رابطه با علل تیره شدن رنگ ادرار و راهکارهای موثری است که به منظور رفع آن می توانید انجام دهید، اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 علت های تیره شدن رنگ ادرار در بارداری

تیره شدن رنگ ادرار مادر در دوران بارداری می تواند علل گوناگونی داشته باشد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • کم آبی

کم آبی یا دهیدراته شدن بدن به دلیل عدم مصرف آب کافی از شایع ترین علل تیره شدن رنگ ادرار به شمار می رود. به دنبال عدم دریافت آب و مایعات کافی غلظت اروکروم یا یوروبیلین (ماده شیمیایی که رنگ زرد ادرار از آن نشات می گیرد.) در ادرار افزایش یافته و در نتیجه رنگ ادرار شما به زرد تیره و حتی در مواردی به قهوه ای تغییر می کند.

ابتلا بدن به کم آبی به خصوص در دوران بارداری با مخاطرات بیشتری همراه است. زیرا به دنبال تغییرات فیزیولوژیک رخ داده در بدن، نیاز شما به آب در این دوران به صورت قابل توجهی افزایش می یابد.

برای رفع این مشکل می توانید مقدار فراوانی آب نوشیده و یا مصرف میوه ها و سبزیجاتی نظیر هندوانه، گل کلم، خیار و یا کلم بروکلی را در رژِیم غذایی روزانه خود بگنجانید. چنانچه علی رغم عمل به این توصیه ها هیچ تغییری در رنگ ادرار حاصل نشد موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

  • مصرف مکمل های ویتامین

استفاده از مکمل های بارداری بر حسب شرایط مادر از ضروریات دوران بارداری محسوب می شود. به دنبال مصرف این مکمل ها مقادیر بیش از حد ویتامین های محلول در آب B و C که بدن قادر به جذب آنها نمی باشد از طریق ادرار دفع شده و باعث تیره شدن رنگ ادرار در حاملگی می شوند.

  • نوع غذای مصرفی

مصرف میوه ها و سبزیجات مختلف نیز از دیگر عوامل تیره شدن رنگ ادرار در بارداری به شمار می روند. به عنوان مثال مصرف سبزیجاتی نظیر هویج و سیب زمینی شیرین می تواند باعث تیره شدن رنگ ادرار شود. این تیره شدن رنگ ادرار کاملا طبیعی و ناشی از رنگدانه های موجود در میوه ها و سبزیجات است. در صورت رخ دادن این عارضه هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. بنابراین می توانید با خاطری آسوده به مصرف این میوه ها و سبزیجات مفید ادامه دهید.

  • داروها و مکمل های گیاهی

داروها و مکمل های گیاهی که در این دوران از آنها استفاده می کنید می توانند باعث تیره شدن رنگ ادرار در بارداری و یا برعکس روشن شدن زیاد رنگ ادرار شما شوند. به عنوان مثال مصرف داروهایی مانند "پیریدیوم" که در کاهش و تسکین علائم عفونت مثانه به کار می روند می توانند باعث تیره شدن رنگ ادرار شما به نارنجی شوند. علاوه بر آن مصرف داروهای ملین که به منظور درمان یبوست در دوران بارداری تجویز می شوند نیز از جمله عوامل موثر در تیره شدن رنگ ادرار شناخته می شوند.

  • ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری

از جمله علل خطرناک تغییر رنگ ادرار در بارداری ابتلا به عفونت است که معمولا سبب تغییر رنگ و بوی ادرار در بارداری خواهد شد. عفونت های ادراری از جمله مشکلات شایع دوران بارداری به شمار می روند. ابتلا به این عارضه و وجود باکتری در ادرار باعث تیره و کدر شدن رنگ ادرار می شود. بروز عفونت های ادراری در دوران بارداری در صورت عدم درمان می تواند منجر به بروز عوارض سوء و نامطلوبی مانند زایمان زودرس در مادر شود. بنابراین در صورت مشاهده علائمی نظیر تیرگی رنگ ادرار، بوی بد و یا ابری و کدر بودن رنگ ادرار در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید.

 در صورت نگرانی با پزشک خود مشورت کنید

اگر چه در اغلب موارد علتی برای نگرانی وجود ندارد ولی در صورت مشاهده کدر یا تیره شدن رنگ ادرار در بارداری به منظور اطمینان خاطر بیشتر این مساله را نزد پزشک یا مراقب بهداشتی خود مطرح کنید. همچنین در صورت مشاهده تیره شدن رنگ ادرار به سبز، آبی، صورتی و یا هر رنگ غیر طبیعی دیگر در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. بدانید که چنانچه تیره شدن رنگ ادرار در اثر ابتلا به عفونت های ادراری باشد این مساله با انجام یک آزمایش ساده ادرار قابل تشخیص است.

 

بیشتر بدانید:

1- ادرار تیره رنگ در بارداری،آیا احتمال عفونت ادراری وجود دارد؟

2- مدفوع تیره یا سیاه در بارداری Dull stool in pregnancy

3- دلیل تکرر ادرار در طی بارداری

4- شناخت نشانه های خطرناک دوران بارداری