The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم عفونت ادراری در بارداری چیست؟

بارداری شدن معمولا با علائم و نشانه هایی همراه است که برخی از آنها همانند تکرر ادرار، احساس نیاز به دفع ادرار اورژانسی و ... بسیار شبیه به علائم عفونت ادراری در بارداری هستند. در این متن قصد داریم تا به طور کامل برای شما شرح دهیم که علائم عفونت ادراری در بارداری چیست. بنابراین با ما همراه باشید.

با متوجه شدن خبر خوش بارداریتان گرچه شور و شوق وصف ناپذیری تمامی وجود شما را فرا می گیرد، اما به احتمال فراوان می دانید که مادر شدن، رشد یک موجود دیگر در درون بدن و گذر از دوران بارداری گاها برای برخی از افراد آنقدر ها هم ساده نیست. بارداری سبب تغییرات بسیار زیادی در عملکرد سیستم های گوناگون بدن شما خواهد شد.  فعالیت برخی از ارگان های بدن به شدت افزایش می یابد درحالی که برخی دیگر از سیستم ها کمتر فعالیت می کنند تا جنین بتواند این 9 ماه را به صحت و سلامتی سپری کند. بدون شک این تغییرات سبب بروز نتایجی و نمودهایی در بدن مادر می شوند که در برخی موارد ناخوشایند است. یکی از این تغییرات افزایش احتمال ابتلا به عفونت دستگاه ادراری است.

نشانه های عفونت ادراری در بارداری

ابتلا به عفونت ادراری در میان مادران باردار بسیار شایع است که البته دلایل مخصوص به خود را در این دوران دارد. از آنجا که توجه کافی به نشانه های عفونت ادراری در بارداری و درمان آنها اهمیت بسیار زیادی دارد، در این مطلب قصد داریم نشانه های عفونت ادراری در بارداری را برای شما شرح دهیم.

دور از انتظار نیست که هر فرد بارداری در معرض ابتلا به عفونت ادراری قرار گیرد. به همین دلیل بهتر است با علائم عفونت ادراری در بارداری آشنا شوید تا بتوانید در صورت مشاهده آنها به سرعت به پزشک مراجعه کنید:

  • سوزش ادرار که از مهمترین و شایع ترین علائم عفونت ادرار در بارداری محسوب می شود.
  • تکرر ادرار (تکرر ادرار به تنهایی یکی از علائم بارداری بشمار می رود.)
  • ادرار تیره، بدبو، کف دار یا خونی
  • تب خفیف
  • ناراحتی یا درد در پایین شکم
  • درد پهلو، یک طرف بالای شکم یا یک طرف پشت پهلو، این علامت می تواند نشاندهنده عفونت کلیه باشد و باید هرچه سریع تر درمان شود.
  • لرز، حالت تهوع و استفراغ که می توانند علائم عفونت کلیه باشند.

بخاطر داشته باشید که تقریباً 7 درصد مادران بارداری که عفونت ادراری دارند، فاقد هرگونه علائم عفونت ادراری در بارداری هستند. آزمایش ادرار در بارداری و در خلال معاینات ماهانه اهمیت زیادی دارد، زیرا عفونت ادراری می تواند به مشکلاتی مانند عفونت کلیه و در موارد حاد به نقص رشد جنین و زایمان زودرس منجر شود.

مطالعه بیشتر:

عفونت ادراری در بارداری ، علائم و روش های درمان و پیشگیری

آیا عفونت ادراری در دوران بارداری خطرناک است؟

پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری و راهکارهای پیشنهادی

عفونت مثانه در بارداری چیست و چه نشانه هایی دارد؟

تاثیر عفونت ادراری در بارداری بر جنین چیست؟