The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه مراقبت از بند ناف نوزاد چگونه است ؟

بندی ژله مانند که از ناف دلبند شما آویزان است و همین امروز و فردا قرار است بیفتد!!! بدون شک نیاز به مراقبت خواهد داشت. احتمالا مطالبی درمورد عفونت بند ناف نوزاد و تب و التهاب ناشی از آن شنیده اید، و با خود می گویید که نحوه مراقبت از بند ناف نوزاد چگونه است؟ چیکار کنم تا نوزادم دچار عفونت بند ناف نشود؟ با ما باشید تا همه چیز را درمورد نحوه مراقبت از بند ناف نوزاد به شما آموزش دهیم.

مراقبت از بند ناف نوزاد تازه متولد شده

بند ناف ساختاری است که در دوران جنینی بین جفت که به دیواره ی رحم مادر متصل است و جنین یک راه ارتباطی برقرار می کند. در واقع تمامی حیات جنین وابسته به این ارتباط است. اکسیژن و مواد غذایی از خون مادر وارد جفت شده و سپس از طریق بند ناف به جنین می رسد. دی اکسید کربن و مواد زائد حاصل از متابولیسم نیز از طریق همین بند ناف وارد جفت شده و در نهایت بوسیله ی کلیه ها از خون مادر دفع خواهند شد.

این ساختار همزمان با تکامل جنین، تشکیل می شود و همراه با آن رشد می کند. در هنگام تولد، طول آن به حدود 60 سانتی متر می رسد و حاوی دو شریان نافی و یک ورید نافی است. اطراف این سه ساختار توسط ساختار ژله مانندی به نام ژله وارتون احاطه شده است. که از آن محافظت کرده و مانع از پیچ خوردگی و گره خوردگی آن می شود.

در هنگام زایمان، پس از خروج نوزاد، این راه ارتباطی در فاصله ی 4 انگشتی از شکم نوزاد قطع شده و بر روی آن 2 گیره ی محکم به نام کلامپ بند ناف قرار می دهند تا خون ریزی متوقف شود.

پس از تولد یک تا دو هفته طول می کشد تا این ساختار خشک شده و جدا شود. در این مدت باید از بند ناف نوزاد نگه داری کرد تا دچار خون ریزی و عفونت نشود.

چگونه از بند ناف نوزاد مراقبت کنیم؟

در گذشته متخصصان نوزادان توصیه می کردند که برای پاکیزه نگه داشتن بند ناف آن را هر روز با پنبه الکل تمیز کنید، اما امروزه این کار توصیه نمی شود زیرا الکل اثرات تحریکی برای پوست بسیار حساس نوزاد دارد.

توصیه هایی که امروزه برای نگه داری از بند ناف مورد تأیید است شامل موارد زیر می باشد:

  • نیازی نیست بند ناف را با الکل تمیز کنید.
  • هرگز آن را درون پوشک نوزاد قرار ندهید.
  • با قرار دادن بند ناف در بیرون از پوشک و در معرض هوا، این ساختار زودتر خشک خواهد شد.
  • تا زمانی که بند ناف نیفتاده است جهت حمام کردن، نوزاد را درون وان آب غوطه ور نکنید.
  • پس از حمام کردن نوزاد بدون وان آب، حتما محل بند ناف را با یک گاز استریل به آرامی خشک نمایید.
  • هرگز به منظور زود افتادن بند ناف اقدام به مالش و یا قرار دادن ماده ای بر روی آن نکنید.
  • اگر قسمتی از آن خشک شده و آویزان است، هرگز اقدام به جداسازی آن نکنید.
  • برای مراقبت از بند ناف نوزاد، به طور کلی به جز خشک نگه داشتن بند ناف و بیرون قرار دادن آن از پوشک نوزاد، اقدام دیگری برای جداسازی آن نکنید. 

گرانولومای بند ناف چیست و چه تفاوتی با عفونت بند ناف دارد؟

گرانولوما یک زائده ی بافتی، به رنگ سفید و یا قرمز در محل ناف است که ممکن است ترشحات زرد و یا سبز از آن خارج شود. تفاوت این عارضه با عفونت بند ناف این است که گرانولوما همراه با تب، تورم، حساسیت و درد در هنگام لمس پوست اطراف بند ناف نیست.

 

بیشتر بدانید:

1- چرا بند ناف دور گردن جنین می پیچد؟

2- علت تک شریانی بودن بند ناف چیست و چه خطراتی دارد؟

3- مزایا و خطرات تاخیر در بریدن بند ناف چیست؟

4- عکس عفونت بند ناف نوزاد و آیا بند ناف نوزاد عفونت می کند؟