رژیم غذایی برای پسر دار شدن، آیا رژیم غذایی خاصی وجود دارد؟

امروزه یکی از راه های تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح کمک گرفتن از انواع رژیم غذایی تحت عنوان هایی چون رژیم غذایی برای پسر دار شدن و یا رژیم غذایی دختر دار شدن است. متخصصان این حوزه باور دارند که می توانند با کمک تنظیم PH محیط واژن، تقویت اسپرم های X یا Y و ... می توانند به افراد در بارداری جنسیت مورد علاقه شان کمک کنند. در این متن قصد داریم جرئیات رژیم غذایی برای پسر دار شدن را برای شما شرح دهیم.

رژیم غذایی برای پسر دار شدن، آیا رژیم مخصوصی برای پسردار شدن وجود دارد؟

اگر بخواهید جنسیت جنین خود را در لحظه لقاح انتخاب کنید،‌ باید چندین هزار دلاری خرج فناوری عصر فضا کنید تا رویان پسر را انتخاب کرده و جنسیت او را تضمین کنید. اگر به روش قدیمی و باورهای اجداد خود پیش بروید، باید از طریق غذاها با کمی چاشنی علم، جنسیت جنین خود را تا حدودی کنترل کنید یا بر آن تاثیرگذار باشید.در عین حال هیچ مدرک قطعی در مورد اینکه چه غذایی در جنسیت جنین تاثیرگذار است وجود ندارد. تا زمانی‌که رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشید،‌ رویکرد غذایی برای رسیدن به جنسیت دلخواه اشکالی نخواهد داشت.

قبل از باردار شدن پزشکان همیشه به بانوان توصیه می‌کنند قبل از باردار شدن وزن خود را پایین آورند. این‌کار باعث می‌شود از مشکلات باروری و بارداری جلوگیری شود. هرچند تحقیقاتی که در «مجموعه مقالات انجمن سلطنتی بریتانیا؛ علوم زیست شناسی» منتشر شده است،‌ می‌گوید: بانوانی که کالری بیشتری مصرف می‌کنند و قند بیشتری در خون آن‌ها است و مواد مغذی بیشتری مانند صبحانه‌های غلات‌دار مصرف می‌کنند، اغلب بیشتر صاحب پسر می‌شوند. این ممکن است به این دلیل باشد که رویان پسر ضعیف‌تر از رویان دختر است و نیاز به انرژی و مواد مغذی بیشتری دارد تا بتواند لانه‌گزینی و رشد کنند.دانشمندان هنوز دلیل مشخصی برای این یافته پیدا نکرده‌اند ولی به دلیلی قانع‌کننده رسیده‌اند که اگر می‌خواهید جنین پسر داشته باشید، به جای اینکه رژیم بگیرید و غذاهای کم کالری مصرف کنید، قبل و در هنگام باردار شدن از مواد مغذی و پرکالری استفاده کنید.

رژیم غذایی برای پسر دار شدن در هنگام لقاح بسته شدن نطفه

دکتر لاندرام شتلز معتقد است، غذایی که مصرف می‌کنید بر ترشحات واژن اثر می‌گذارد و می‌تواند جنسیت جنین را تحت تاثیر قرار دهد. دکتر شتلز این نظریه را به صورت مستقل با قرار دادن اسپرم در شیشه‌های آزمایشگاهی حاوی مایع واژینال با خاصیت اسیدی متفاوت امتحان کرد. او به این نتیجه رسید که هر چه ترشحات بیشتر قلیایی باشد، کروموزوم‌های Y (اسپرم‌های نر) شانس بیشتری برای بارور کردن تخمک دارند. بنابراین از میوه‌ها، سبزیجات برگ‌ سبز زیاد استفاده کنید. پروتئین خود را از طریق تخم‌مرغ، آجیل و دانه‌ها تامین کنید. مصرف روغن، لبنیات و غلات فرآوری‌شده را به دلیل اسیدی بودن به حداقل برسانید. آب زیاد بنوشید.

رژیم غذایی برای پسر دار شدن، حین بارداری

جنسیت جنین به وسیله کروموزوم‌ها مشخص می‌شود. یک کروموزوم Y در اسپرم به معنای پسر است و در حالی‌که کروموزوم X باعث دختر شدن خواهد شد. وقتی تخمک توسط اسپرم بارور می‌شود، رژیم غذایی دیگر نمی‌تواند جنسیت جنین را تغییر دهد. هرچند مطالعات بریتانیا نشان می‌دهد که داشتن رژیم غذایی پر کالری بیشتر از غذاهای کم کالری می‌تواند از رویان پسر محافظت کند. باورهای قدیمی مثل مصرف غذاهای پرنمک برای پسردار شدن یک باور غلط است و نمی‌تواند جنسیت جنین را پس از لقاح تغییر دهد.

رژیم غذایی برای پسر دار شدن مردان

پدران می‌توانند با رژیم غذایی خود کروموزوم Y را تقویت کنند. به گفته سوئینی بریجت متخصص تغذیه، یکی از روش‌ها این است که روزانه ۹ میلی‌گرم «روی» از غذاهایی مانند صدف تامین کنند. روی سیستم تولیدمثل مردان را تقویت می‌کند و تستوسترون را افزایش می‌دهد. دکتر شتلز پیشنهاد می‌کند مردان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از ارتباط جنسی، یک فنجان قهوه قوی مصرف کنند تا انرژی اسپرم بالا برود.

 

بیشتر بدانید:

1- روش تضمینی برای پسر دار شدن آیا وجود دارد؟

2- پسر دار شدن و تغذیه مادر

3- آیا برای شما پسر یا دختر دار شدن مهم است؟

4- علائم بارداری پسر در روزهای اول بارداری چیست؟

منبع: hellomotherhood