آیا لایه برداری پوست در دوران شیردهی ضرر دارد؟

احتمالا بعد از زایمان می خواهید دوباره زیبایی گذشته خود را بازیابی کنید و ممکن است به فکر انجام لایه برداری پوست در دوران شیردهی بیفتید. اما آیا لایه برداری پوست در دوران شیردهی ضرری برای نوزاد ندارد؟ در ادامه این متن به شما پاسخ خواهیم داد.

آیا لایه برداری پوست در دوران شیردهی مضر است؟

خوب حالا که روزهای بارداری سپری شده و گرد خستگی فرو نشسته است، می خواهید به لذت مادر شدن دست یابید. شاید فکر می کنید که درخشش بارداری را از دست داده اید و یک سال از آخرین تزریق ضد چروکتان می گذرد، خطوط اخم باز گشته اند و پوستتان کسل و خسته به نظر می رسد؟ این یک داستان آشنا است که ما همیشه از بیماران خود می شنویم و این سؤال را مطرح می کنند که آیا می توان در دوران شیردهی درمان زیبایی انجام داد؟ خیلی ها می خواهند بدانند برای درمان باید به چه کسی مراجعه کنند، کدام نوع جراحی زیبایی در دوران شیردهی بی خطر است و اینکه چگونه می توان بدون اینکه به کودک آسیب برسد، شادابی را به پوست باز گرداند.

لایه برداری شیمیایی در دوران شیردهی

لایه برداری های شیمیایی سطحی و با عمق متوسط مادامی که در اطراف سطوح مخاطی مانند دهان و پلک ها مورد استفاده قرار نگیرند، جذب بدن مادر نمی شوند. بنابراین می توان با اطمینان گفت لایه بردارهای معمولی در دوران شیردهی خطر ندارند. لایه بردارهای (از جمله لایه بردار برند جسنر) حاوی غلظت بالای اسید سالیسیلیک و تری کلرو استیک اسید برای استفاده در دوران بارداری توصیه نمی شوند اما در دوران شیردهی مشکلی ندارند. در کشورها و مناطقی که سطح اشعه ماوراء بنفش بالا است، باید از این لایه بردار ها در فصل زمستان استفاده کرد.

پاکسازی با هیدورفشال در دوران شیردهی

در این روش درمانی محبوب و طبی که مخصوص صورت است از غلظت کمی سالیسیلیک اسید استفاده می شود که این مقدار در دوران بارداری و شیردهی خطری ندارد. پوست بعد از بارداری حساس تر می شود، بنابراین به پزشک بگوئید که در دوران شیردهی هستید تا اقدامات لازم در خصوص تنظیم مکش و غیره صورت گیرد.

اگر همچنان درمورد لایه برداری پوست در دوران شیردهی سوالی دارید و مردد هستید که این کار را انجام دهید یا نه، بهتر است با متخصص پوست در این باره مشورت کنید.

مطالعه بیشتر:

1- 30 توصیه برای حفظ زیبایی در دوران بارداری

2- تیرگی پوست در بارداری ، علت و درمان خانگی

3- آیا استفاده از ماسک صورت در بارداری ضرر دارد؟

4- مراقبت از پوست در دوران بارداری به چه صورت است

منبع: skinclinicfremantle