The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تورم غدد لنفاوی در کودکان و علائم ورم غدد لنفاوی چیست؟

غدد لنفاوی در سراسر بدن شما وجود دارند. آن ها بخشی از سیستم ایمنی شما هستند و مانند فیلتر برای ویروس ها و باکتری ها عمل می کنند. تورم غدد لنفاوی زیر گوش و سایر نواحی بدن کودکان به دلایل زیادی رخ می دهد که البته معمولاً در بیشتر موارد جای نگرانی وجود ندارد. تورم غدد لنفاوی، اغلب زمانی اتفاق می افتد که بدن شما مشغول مبارزه با یک عفونت ویروسی یا باکتریایی مانند گلودرد یا تب باشد. گره های لنفاوی متورم همچنین می توانند در صورت التهاب بخشی از بدن رخ دهند، به عنوان مثال به دلیل خراش و ساییدگی، سوختگی یا نیش حشرات، احتمال تورم غدد لنفاوی وجود دارد.

علت تورم غدد لنفاوی زیر گوش کودکان چیست؟

در برخی از کودکان خردسال مبتلا به اگزما، دائماً گره های لنفاوی متورم می شوند. این به این دلیل است که میکروب ها به راحتی از پوست ملتهب آن ها وارد بدن می شوند و غدد لنفاوی به ناچار برای خلاص شدن از آن ها وارد عمل شده و متورم می شوند. اوریون  و سرطان نیز یک علت نادر تورم غدد لنفاوی در کودکان است. غدد لنفاوی به عنوان گره های لنفاوی نیز شناخته می شوند.

علائم ورم غدد لنفاوی چیست؟

غدد لنفاوی ممکن است در سراسر بدن فرزند شما و یا فقط در ناحیه نزدیک به عفونت یا التهاب متورم شود. به عنوان مثال اگر فرزند شما مبتلا به التهاب لوزه باشد، ممکن است متوجه توده های متورم و حساس در گردن او شوید. یا اگر در انگشتش عفونت پوستی وجود داشته باشد، ممکن است توده های متورم و حساس لنفاوی در زیر بازو احساس شوند.

گاهی اوقات گره های لنفاوی ممکن است تا چندین سانتی متر نیز متورم شوند. به علاوه گره های لنفاوی می توانند تا هفته ها پس از برطرف شدن عفونت متورم باقی بمانند.

آیا در صورت تورم غدد لنفاوی کودک، باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فرزند شما موارد زیر را دارد، باید کودک خود را نزد پزشک عمومی یا متخصص اطفال ببرید.

• تورم غدد لنفاوی بیش از چند روز که هیچ دلیل واضحی مانند گلو درد، آبریزش بینی یا سایر عفونت های خفیف برای آن ها وجود ندارد،

• تورم غدد لنفاوی به اندازه بزرگتر از یک سنگ مرمر کوچک،

• گره های لنفاوی متورم در گردن که بلع یا تنفس کودک را دچار مشکل کرده اند،

• احساس درد یا حساسیت در اطراف غدد لنفاوی متورم،

• قرمز شدن پوست در ناحیه متورم غدد لنفاوی،

• تورم غدد لنفاوی در گردن، تب، بثورات و قرمز شدن دست ها، کف پا ، لب و زبان، این موارد ممکن است نشانه های بیماری کاوازاکی باشد.

• متورم شدن غدد لنفاوی و علائمی که بیانگر ناخوشایند بودن حال عمومی هستند.

درمان تورم غدد لنفاوی

درمان بستگی به علت تورم غدد لنفاوی دارد.

اگر ورم غدد لنفاوی فرزند شما ناشی از عفونت ویروسی باشد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که علائم ویروسی مانند گلو درد و تب را درمان کنید. اگر غدد لنفاوی فرزند شما به دلیل عفونت باکتریایی متورم شده باشند، ممکن است فرزند شما به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشد.

در موارد نادر، ممکن است یک غده لنفاوی به تنهایی توسط باکتری آلوده شود. اگر این اتفاق افتاده باشد، غده بزرگ می شود، پوست اطراف آن قرمز شده و بسیار دردناک خواهد بود. این درد به ویژه هنگامی شدت پیدا می کند که به آن فشار می آورید. در چنین شرایطی، باید به دنبال دریافت فوری کمک های پزشکی باشید، زیرا فرزند شما به آنتی بیوتیک نیاز دارد و ممکن است لازم باشد تا تخلیه عفونت از غده لنفاوی برای او انجام شود.

مطالعه بیشتر:

خرخر کردن نوزادان، از علت تا درمان آن چیست؟

ورم لوزه در کودکان و نشانه های ورم لوزه در کودکان چیست؟

علائم سرطان خون در کودکان و درمان این نوع سرطان چیست؟

عفونت لوزه در کودکان و علائم و راه های پیشگیری و درمان چیست؟

?پرسش و پاسخ های تورم غدد لنفاوی در کودکان

آیا تورم غدد لنفاوی زیر گوش کودک خطرناک است؟

غدد لنفاوی در سراسر بدن شما وجود دارند. آن ها بخشی از سیستم ایمنی شما هستند و مانند فیلتر برای ویروس ها و باکتری ها عمل می کنند. تورم غدد لنفاوی زیر گوش و سایر نواحی بدن کودکان به دلایل زیادی رخ می دهد که البته معمولاً در بیشتر موارد جای نگرانی وجود ندارد.

علت تورم غدد لنفاوی زیر گوش کوکان چیست؟

در برخی از کودکان خردسال مبتلا به اگزما، دائماً گره های لنفاوی متورم می شوند. این به این دلیل است که میکروب ها به راحتی از پوست ملتهب آن ها وارد بدن می شوند و غدد لنفاوی به ناچار برای خلاص شدن از آن ها وارد عمل شده و متورم می شوند. اوریون و سرطان نیز یک علت نادر تورم غدد لنفاوی در کودکان است. غدد لنفاوی به عنوان گره های لنفاوی نیز شناخته می شوند

علائم ورم غدد لنفاوی چیست؟

غدد لنفاوی ممکن است در سراسر بدن فرزند شما و یا فقط در ناحیه نزدیک به عفونت یا التهاب متورم شود. به عنوان مثال اگر فرزند شما مبتلا به التهاب لوزه باشد، ممکن است متوجه توده های متورم و حساس در گردن او شوید. یا اگر در انگشتش عفونت پوستی وجود داشته باشد، ممکن است توده های متورم و حساس لنفاوی در زیر بازو احساس شوند.

آیا در صورت تورم غدد لنفاوی کودک، باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فرزند شما موارد زیر را دارد، باید کودک خود را نزد پزشک عمومی یا متخصص اطفال ببرید. • تورم غدد لنفاوی بیش از چند روز که هیچ دلیل واضحی مانند گلو درد، آبریزش بینی یا سایر عفونت های خفیف برای آن ها وجود ندارد، • تورم غدد لنفاوی به اندازه بزرگتر از یک سنگ مرمر کوچک، • گره های لنفاوی متورم در گردن که بلع یا تنفس کودک را دچار مشکل کرده اند،

منبع: raisingchildren