The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر مشکلات روحی روانی بر اختلال نعوظ در مردان

در حالی که بروز بیماری های جسمی - پر فشاری خون، دیابت، آسیب های جسمی و ... - از جمله عوامل بروز مشکلات جنسی در مردان هستند، مشکلات روحی روانی نیز نقش مهمی در بروز اختلال نعوظ ایفاء می کنند.

 

متخصصان انجمن پزشکان خانواده آمریکا باور دارند، نارسایی ها و بیماری های روحی روانی زیر در بروز اختلال نعوظ نقش مهمی ایفاء می کنند:

  • افسردگی
  • اضطراب و خشم
  • مشکلات شغلی، خانوادگی یا مالی
  • اختلافات زناشویی (مالی، فرهنگی، اخلاقی و ...)
  • خجالت و کم رویی
  • پس زده شدن توسط همسر

 

علت ایجاد مشکلات نعوظ در مردان

مطالعات اپیدمیولوژیکی نشان می دهد مشکلات مربوط به نعوظ در مردان با بالا رفتن سن افزایش می یابد. بعلاوه شکایات مربوط به این مساله حتی در مردان جوان نیز رو به افزایش است. احتمالا مشکلات نعوظ در مردان جوان نادیده گرفته می شود زیرا تعداد زیادی از افراد این گونه تصور میکنند که این یک مشکل شخصی بوده و ارزیابی و درمان پزشکی برای آن وجود ندارد و تنها می توان با اطمینان به بیمار آن را مدیریت کرد. اختلالات نعوظ در مردان می تواند ناشی از مشکلات جسمی و یا روحی باشد که در صورت لزوم همگی قابل پیگیری و درمان است.

 

    اختلالات جسمی:

  • بیماری های متابولیکی (مانند دیابت) و بیماری های قلبی عروقی
  • اختلالات غدد درون ریز مانند مشکلات غدد آدرنال، تیروئید ( پرکاری و کم کاری تیروئید) و مهم تر از همه اختلالات تولید تستوسترون

 در بیماران مبتلا به مشکلات نعوظ، اندازه گیری هورمون تستوسترون ضروری است.

  • بیماری های نورولوژیک مانند سکته، پارکینسون و آسیب های نخاعی

 

    اختلالات روحی:

رابطه ی بین مشکلات روحی و اختلالات جنسی مانند اشکال در نعوظ کاملا ثابت شده است. داده های مطالعات مبتنی بر جمعیت نشان دهنده ارتباط متقابل بین علائم افسردگی و اختلالات نعوظ است.

در یکی از مطالعات انجام شده بر روی 800 مرد مبتلا به اختلال نعوظ با میانگین سنی 25.7 در امریکای شمالی، 13% از آنها دارای علائم افسردگی بودند.

از یک طرف افسردگی و اضطراب می تواند سبب اختلال در نعوظ شود و از طرف دیگر دارو های درمان کننده ی آن ها نیز می تواند این مشکل را ایجاد کند. در واقع دارو های درمان کننده ی اختلالات روانی به طرق مختلف می توانند سبب ایجاد اختلال در سلامت جنسی شوند. از جمله اختلالات ایجاد شده توسط این دارو ها می توان به انزال به تاخیر افتاده، به ارگاسم نرسیدن و کاهش میل جنسی اشاره کرد.

 

مطالعه بیشتر:

1- علت اختلال نعوظ در مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

2- عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان

3- با مصرف میوه به جنگ اختلال نعوظ بروید

4- ارتباط هورمون تستوسترون و عملکرد جنسی مردان

5- تاثیر رابطه جنسی بر سیستم ایمنی بدن

 

 

منبع: healthday