The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی موجب اختلال رابطه می شود؟

اگرچه متخصصان معتقدند از سرگیری رابطه جنسی بعد از زایمان، بهتر است به دلیل ملاحظات بهداشتی، چهار تا شش هفته به تعویق بیفتد اما به طور کلی دوره مشخصی برای آن وجود ندارد. با این حال، بین گرفتاری های بعد از زایمان از شیر دادن آخر شب گرفته تا پوشک کثیف صبح، گاهی رابطه جنسی تنها چیزی است که مادر به آن فکر نمی کند. باتوجه به تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، بدن مادر در این مدت دستخوش تغییرات زیادی از جمله، تغییرات شیردهی خواهد شد. برخی مادران به دلیل تغییراتی که در اندازه و حالت پستان به وجود می آید، احساس می کنند از جذابیت کمتری برخودار هستند. برخی این تغییرات را مثبت ارزیابی کرده و آن را عامل جذابیت بیشتر می دانند.همه این واکنشها طبیعی هستند. هر گاه بعد از زایمان، فکر می کنید می توانید به همسرتان نزدیک شوید، موارد زیر را در نظر بگیرید.

آیا شیردهی بر میل جنسی تأثیر می گذارد؟

بله، شیردهی می تواند بر میل جنسی مادر تأثیر بگذارد. نتایج یک مطالعه در سال 2005 نشان داد مادرانی که فرزندشان با شیر مادر تغذیه می‌کنند، نسبت به سایرین رابطه جنسی را پس از زایمان، بیشتر به تاخیر می اندازند.

تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی چگونه است؟

پس از زایمان، سطح استروژن کاهش و سطح دو هورمون پرولاکتین و اکسی توسین افزایش می یابد. این دو هورمون تأثیرات بسیار متفاوتی بر بدن دارند و هر کدام می توانند در میل جنسی اختلال ایجاد کنند. ترکیبی از افزایش پرولاکتین و اکسی توسین باعث می شود مادر از شیردهی لذت زیادی ببرد و نیاز به صمیمیت عاطفی و فیزیکی او تامین گردد، بنابراین میل جنسی کاهش می یابد. معمولاً در این دوران مادر تمایلی به جلب محبت از سوی همسرش ندارد. برعکس آن نیز می تواند اتفاق بیفتد. افزایش هورمون ها و لمس حسی میل جنسی را افزایش می دهند. سینه ها منطقه اروژن هستند و به لطف افزایش هورمون ها و احساسات در بدن، راحت تر موجب برانگیختگی خواهند شد.

اگر فکر می کنید تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی شما زیاد است و شیردهی بر میل جنسی شما تأثیر گذار بوده، کاملاً طبیعی است. بین تغییرات هورمونی و وقفه در شیوه زندگی پس از تولد نوزاد، ممکن است میل جنسی به اوج خود برسد و برای مدتی کاهش یابد. به مرور زمان، میل جنسی باید به حالت اولیه قبل از بارداری باز می گردد.

آیا شیردهی می تواند یک روش طبیعی پیشگیری از بارداری باشد؟

بله، جدای از تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، شیردهی می تواند یک شکل طبیعی پیشگیری از بارداری باشد که به آن روش آمنوره شیردهی می گویند. اگر بدانید که چگونه باید عمل کنید، تا شش ماه اول پس از زایمان، شیردهی تا 98 درصد می تواند از بارداری جلوگیری کند. البته آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست و به یک روش بسیار دقیق نیاز دارد. نخست، فرزند شما باید کمتر از 6 ماه باشد. ثانیاً، شیرخوار باید به حداقل هر 4 تا 6 ساعت یکبار منحصرا از شیر مادر تغذیه کند. اگر علاوه بر شیردهی از شیر خشک یا غذاهای جامد استفاده می کنید، این روش کارساز نخواهد بود. در نهایت، اگر بعد از زمان زایمان قاعدگی داشته اید، این روش دیگر موثر نیست.

پژوهش ها نشان می‌دهند تنها ۲۶ درصد از مادرانی که آمنوره شیردهی را تمرین می کنند، قادر به رعایت دقیق معیارهای آن هستند. اگر از شیردهی به‌عنوان روش پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنید و قصد بارداری ندارید، حتما با مشورت پزشک، روشهای کنترل بارداری ایمن در شیردهی را برگزینید.

آیا رابطه جنسی باعث نشت شیر از پستان می شود؟

اگر شیر می دهید و رابطه جنسی دارید، خود را برای نشت شیر آماده کنید. در طی چند روز پس از زایمان، سینه ها پر از شیر می شود. لمس کردن، مالش یا مکیدن نوک سینه ها در حین مقاربت ممکن است شیر مادر را آزاد کند. حتی ممکن است در حین ارگاسم شیر مادر نشت کرده و به صورت پرتابی به بیرون بپاشد.

برای مدیریت تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، تکنیک های زیر را به کار بگیرید:

 • شیردهی یا دوشیدن شیر: اگر وقت دارید، قبل از مقاربت، با شیردهی یا دوشیدن شیر، شیر سینه کم کنید تا نشتی کاهش یابد.
 • علاوه بر سوتین از پد شیردهی استفاده کنید. اگر شما و همسرتان با پوشاندن سینه‌ هنگام مقاربت مشکلی ندارید، پد شیردهی را داخل سوتین قرار دهید تا از هر گونه نشتی، جلوگیری کند.
 •  از قبل در مورد آن صحبت کنید. با همسرتان در مورد احتمال وقوع این اتفاق در طول رابطه صحبت کنید. اگر شما را ناراحت نمی کند، نگران نباشید، طبیعی است.

تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، رابطه جنسی دردناک 

در دوران شیردهی، بدن استروژن کمتری تولید می کند. استروژن یک هورمون کلیدی برای برانگیختگی و روانکاری طبیعی واژن است. با سطح پایین این هورمون، برانگیختگی زمان بیشتری طول می کشد و واژن برای نفوذ راحت در طول مقاربت بسیار خشک است. برای حل این مورد از تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، لمس فیزیکی و یا استفاده از روان کننده مبتنی بر آب توصیه می شود.

ممکن است به دلیل شیردهی نوک پستان درد داشته باشد. تغذیه و مکیدن کودک، گوشت را حساس می کند. اگر از لمس سینه‌ها در حین مقاربت احساس ناراحتی می‌کنید، حتماً زودتر موضوع را با همسرتان در میان بگذارید..

چگونه با همسر خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنید؟

در این مرحله جدید و هیجان انگیز زندگی، مهم است که با همسرتان راحت و صادق باشید. رابطه جنسی پس از زایمان می تواند سرگرم کننده و لذت بخش باشد. اما مانند هر رویداد جدید دیگری که در حال تجربه آن هستید مانند بیدار شدن از خواب ساعت 3 نیمه شب و شیر دادن به نوزاد، کثیف شدن پوشک و جوراب های کوچک، باید با همسرتان همراه باشید. در مورد رابطه جنسی و احساس خود صحبت کنید و لازم نیست احساس بدی داشته باشید. هنگام صحبت در مورد روابط زناشویی خود این موارد را در نظر داشته باشید:

 •  صادق باشید: ناامنی ها و نگرانی های خود را آشکار کنید. اگر در مورد احساسات خوب یا بد خود، صادقانه صحبت کنید، همسرتان بهتر می تواند وظایف همسری خود را انجام دهید و در این صورت رابطه بهتری برقرار خواهد شد.
 • در مورد نیاز ها و خواسته های خود گفتگو کنید: از خود بپرسید واقعاً از لذت و صمیمیت رابطه، چه می خواهید. اگر از چیزی احساس راحتی نمی کند، به همسرتان بگویید و به خواسته ها و نیازهای همسرتان نیز گوش دهید.
 • به بدن خود احترام بگذارید. خودتان می دانید چه موقع آماده برقراری رابطه زناشویی هستند. اگر خیلی سریع به این آمادگی نرسیدید، ایرادی ندارد. شما و همسرتان می توانید راه های دیگری را برای صمیمیت پیدا کنید. اگر حین رابطه، درد یا ناراحتی خاصی دارید که باعث نگرانی شما شده است، با پزشک خود صحبت کنید. اگر تمایل دارید می توانید همراه همسرتان به پزشک مراجعه کنید تا هم پرسشهایتان را بپرسید و هم احساس امنیت بیشتری داشته باشید.
 • از گفتن نیازهایتان شرم نکنید. بدن شما در طول بارداری و در ماه های پس از زایمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. گاهی زایمان می تواند ماهیچه ها را کشیده کند، بنابراین اگر در رابطه جنسی، چندان احساس لذت نمی کنید، با همسرتان در مورد امتحان یک موقعیت جدید صحبت کنید. لذت و صمیمیت یک خیابان دو طرفه است و فکر نکنید که باید ساکت بمانید.

ایده های دیگر برای صمیمیت فراتر از رابطه جنسی

صمیمیت فراتر از رابطه جنسی است. رابطه جنسی فراتر از مقاربت دخول است. اگر شما و همسر به دنبال راه هایی برای برقراری ارتباط صمیمی تر و تعامل با یکدیگر هستید، می توانید اینگونه عمل کنید:

 • زمانی را با هم بگذرانید. شاید مادر فکر کند با مشغله هایی که دارد نمی تواند لا به لای شستن ظرف ها و پر کردن بطری ها، لحظه ای وقت برای همسرش پیدا کند. اما این کار را در اولویت قرار دهید. به این ترتیب، هر دوی شما می‌دانید که چقدر برای هم مهم هستید، و به طور طبیعی اشتیاق جنسی شما دوباره شعله‌ور خواهد شد.
 • بوسه و معاشقه را فراموش نکنید. این به شما امکان می دهد دوباره برانگیخته شوید و می تواند مقدمه ای برای رابطه زناشویی در آینده و زمانی باشد که هر دوی شما آمادگی کافی دارید.
 • تکنیک های جدید را امتحان کنید. خودارضایی متقابل، رابطه جنسی دهانی، و اسباب بازی های جنسی نیز ممکن است ایده خوبی در دوره پس از زایمان باشد. این تکنیک‌ها به شما امکان می‌دهند تا سطح و نوع صمیمیت مورد نیاز خود را در حالی که احساس می‌کنید با یکدیگر رابطه دارید، به دست آورید.
 • در فرزند داری به هم کمک کنید: وقتی فقط چند ساعت خوابیده‌اید، دیگر به جذابیت یا زیبایی خود فکر نمی کنید. در مورد نیازهای خود با همسرتان صادق باشید تا او بتواند به شما کمک کند. ممکن است فقط وقتی می خواهید دوش بگیرید، به او نیاز داشته باشید تا از نوزاد مراقبت کند. همین کارهای کوچک مراقبت و عشق گام بزرگی در راه دوست داشتن متقابل و عشق ورزی است.
 • مراقب خودت باش. شاید آنقدر خسته باشید که به زحمت از مبل تا حمام راه بروید، اما بدانید برخی از اشکال ورزش به شما احساس بهتری می بخشد. مراقبت از خود به شما کمک می کند تا امیدوارتر و پرشورتر باشید. برای سلامت روانو سلامت جنسی خود ورزش کنید.

بعد از زایمان، دوران تغییر، یادگیری و سازگاری است. مادر در این دوران کمتر می‌خوابد، شاید بیشتر غذا می‌خورد و ممکن است احساس کند تمایلی به رابطه زناشویی ندارد. این طبیعی است. به همین ترتیب، تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی ممکن است میل به رابطه زناشویی و مقاربت را افزایش دهد. افزایش هورمون ها می تواند انگیختگی و لمس حسی را لذت بخش تر نماید. این هم طبیعی است.

صرف نظر از تجربیاتی که دارید، راه هایی برای انجام فعالیت های جنسی پس از زایمان پیدا کنید و از صمیمیت رابطه خود لذت ببرید. ممکن است مجبور شوید کمی سیاست مدارتر باشید. مثلا برنامه ای را در تقویم تنظیم کنید و علامت بزنید. باتوجه به تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی، در مورد کارهایی که انجام می دهید و دوست ندارید، راحت تر حرف بزنید. با کمی زمان، تلاش و فداکاری، شما و همسرتان می‌توانید راه‌های راحت و معناداری برای برقراری ارتباط مجدد و لذت بردن از یکدیگر در دوره پس از زایمان پیدا کنید.

مطالعه بیشتر:

اولین رابطه بعد از زایمان چه زمانی باید باشد؟

کاهش میل جنسی در دوران شیردهی به چه دلیل است؟

رابطه زناشویی در زمان بارداری، سوالات متداول

?پرسش و پاسخ های تاثیر شیردهی بر رابطه جنسی

بهترین راه برای افزایش کیفیت رابطه جنسی در دوران شیردهی چیست؟

وقتی فقط چند ساعت خوابیده‌اید، دیگر به جذابیت یا زیبایی خود فکر نمی کنید. در مورد نیازهای خود با همسرتان صادق باشید تا او بتواند به شما کمک کند. ممکن است فقط وقتی می خواهید دوش بگیرید، به او نیاز داشته باشید تا از نوزاد مراقبت کند. همین کارهای کوچک مراقبت و عشق گام بزرگی در راه دوست داشتن متقابل و عشق ورزی است.

با نشت شیر در حین رابطه جنسی چه کنیم؟

شیردهی یا دوشیدن شیر: اگر وقت دارید، قبل از مقاربت، با شیردهی یا دوشیدن شیر، شیر سینه کم کنید تا نشتی کاهش یابد. علاوه بر سوتین از پد شیردهی استفاده کنید. اگر شما و همسرتان با پوشاندن سینه‌ هنگام مقاربت مشکلی ندارید، پد شیردهی را داخل سوتین قرار دهید تا از هر گونه نشتی، جلوگیری کند.

با نوزادی که تازه به دنیا اومده اصلا حوصله رابطه جنسی ندارم، چیکار کنم؟

زمانی را با هم بگذرانید. شاید مادر فکر کند با مشغله هایی که دارد نمی تواند لا به لای شستن ظرف ها و پر کردن بطری ها، لحظه ای وقت برای همسرش پیدا کند. اما این کار را در اولویت قرار دهید. به این ترتیب، هر دوی شما می‌دانید که چقدر برای هم مهم هستید، و به طور طبیعی اشتیاق جنسی شما دوباره شعله‌ور خواهد شد.

آیا شیردهی سبب دردناک شدن رابطه جنسی می شود؟

در دوران شیردهی، بدن استروژن کمتری تولید می کند. استروژن یک هورمون کلیدی برای برانگیختگی و روانکاری طبیعی واژن است. با سطح پایین این هورمون، برانگیختگی زمان بیشتری طول می کشد و واژن برای نفوذ راحت در طول مقاربت بسیار خشک است. برای حل این مشکل، لمس فیزیکی و یا استفاده از روان کننده مبتنی بر آب توصیه می شود.

منبع: healthline