The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد یا خیر؟

با شروع بارداری و تغییراتی که در ظاهر و بدن شما ایجاد می شود، ممکن است نسبت به خود احساس خوبی نداشته باشید و دلتان بخواهد تا کارهایی مانند رنگ کردن موها، زیبا و شاداب به نظر برسید. اما در عین حال ممکن است نگران باشید که مبادا با این کار فرزند خود را در معرض مواد شیمیایی قرار دهید و این سوال برایتان ایجاد شود که آیا رنگ کردن مو در بارداری مجاز است یا اینکه آیا بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد؟ این مقاله پاسخی برای سوالات شما است.

آیا رنگ کردن موها در بارداری ایمن است؟

به عنوان یک مادر باردار، شما با باید و نبایدهای زیادی روبرو هستید، زیرا تصور بر این است که هر کاری که انجام می دهید و هر آنچه که می خورید، می تواند بر روی جنین درون رحمتان تأثیر بگذارد. یکی از این موارد رنگ مو است، که برای سال ها است در مورد آن تحقیق و بحث می شود.

اگر می خواهید بدانید که آیا رنگ کردن موها در بارداری ایمن است یا خیر، باید بگوییم که به دلیل کمبود مطالعات علمی در مورد اثرات رنگ مو بر رشد و تکامل جنین، هنوز در این مورد اتفاق نظر جمعی وجود ندارد.

برخی پزشکان بر این باور هستند که تعداد مواد شیمیایی طبیعی و مصنوعی که در معرض آن ها قرار داریم در طی دهه های گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و رنگ مو تنها یکی از محصولاتی است که حاوی مواد شیمیایی بالقوه مضری است که به نظر می رسد برخی از آن ها می توانند در دوران بارداری از جفت عبور کنند و به جنین برسند. به علاوه برخلاف داروهایی که خریداری می‌ کنیم، نمی‌ توانیم مطمئن باشیم که رنگ‌ های مو به ‌اندازه کافی توسط نهادهای نظارتی برای اطمینان از ایمنی آن ها مورد بررسی قرار گرفته اند و اگرچه در دهه 1970، اصلاحات زیادی بر روی فرمولاسیون و مواد موجود در رنگ های مو انجام شد، اما هنوز هم برخی از مواد موجود در رنگ مو ممکن است برای جنین در حال رشد خطرآفرین باشند. با در نظر گرفتن تمامی این نکات و با توجه به اینکه نمی توان مانع مواجهه خود با تمام مواد شیمیایی اطراف شد، بنابراین توصیه این گروه از پزشکان بر این است که بهتر است با کاهش مواجهه خود با کارهایی مانند رنگ کردن مو که در حیطه اختیارات ما قرار دارند، از سلامت جنین در حال رشد محافظت کنیم.

اما در مقابل دسته دیگری از پزشکان که کالج آمریکایی زنان و زایمان نیز با آن ها هم عقیده است، اعتقاد دارند که رنگ کردن موها در بارداری در سه ماهه دوم و سوم آن بی خطر است. در واقع در حالی که داده‌ های علمی مربوط به رنگ کردن مو در بارداری محدود هستند، اما این پزشکان می گویند که مواد شیمیایی موجود در رنگ ‌های نیمه دائمی و دائمی بعید به نظر می‌ رسد که سمی باشند و بنابراین احتمالاً برای استفاده در دوران بارداری، به خصوص پس از سه ماهه دوم آن، بی ‌خطر هستند. البته به شرط آنکه برخی مواد احتیاطی برای به حداقل رساندن خطر، رعایت شوند، از جمله اینکه:

1. از رنگ کردن موها در سه ماهه اول بارداری که دوران شکل گیری اندام های بدن جنین است، اجتناب کنید و تا سه ماه دوم و سوم بارداری برای این کار صبر داشته باشید.

2. از آرایشگر خود بخواهید تا موهای شما را به روش‌ هایی مانند هایلایت رنگ کند تا میزان تماس پوست سر با مواد شیمیایی رنگ به حداقل برسد.

3. رنگ های طبیعی یا گیاهی را انتخاب کنید.

4. دقت کنید که رنگ موی انتخابی شما فاقد ماده شیمیایی پارافنیلن دیامین (PPD) باشد. زیرا این ماده می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا حساسیت های پوستی شود.

آیا بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد؟

یکی از نگرانی های مهم این است که حتی اگر بر اساس نظر گروه دوم پزشکان، میزان جذب مواد شیمیایی رنگ مو، از طریق پوست سر ناچیز باشد، اما در مورد بخارات سمی و آن دسته از مواد شیمیایی که می توانند از طریق استنشاقی جذب بدن مادر باردار شوند، چه باید کرد و آیا واقعا بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد؟

برخی مطالعات نشان داده اند آمونیاک، یکی از عناصر موجود در برخی از رنگ ‌های مو، به راحتی و از طریق استنشاق می ‌تواند وارد بدن مادر شود و به همین دلیل بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد، مگر اینکه فاقد آمونیاک باشد.

به علاوه در طی دوران بارداری، از یک سو بدن شما نسبت به گذشته تغییرات بیشتری کرده و ظرفیت تنفسی کاهش پیدا می ‌کند و از سوی دیگر به خاطر تغییرات هورمونی و افزایش مخاط بینی ممکن است بیشتر از قبل مستعد واکنش های آلرژیک و گرفتگی مجاری تنفسی شوید و بنابراین این احتمال وجود دارد که نسبت به بوی رنگ مو واکنش نشان داده و حالتان بد شود.

تمامی این مسائل سلامت دلبند درون رحم شما را در معرض خطر قرار می ‌دهد و با توجه به اینکه مصرف دارو برای مدیریت این مشکلات در دوران بارداری با محدودیت ‌های زیادی همراه است، بنابراین به صورت کلی در پاسخ به این سوال که آیا بوی رنگ مو برای جنین ضرر دارد می‌ توان گفت که خالی از خطر نبوده و به همین دلیل بهتر است در این مورد بسیار محتاطانه پیش بروید و اگر قصد دارید تا موهای خود را رنگ کنید، باید حتما در محیطی قرار داشته باشید که تهویه مناسبی داشته باشد و در و پنجره های آن حتما باز باشند. رنگ کردن مو در محیط آزاد نیز ایده خوبی برای به حداقل رساندن خطر استشمام بوی رنگ است.

مطالعه بیشتر:

آیا رنگ کردن خانه در بارداری خطرناک است؟

آیا صاف کردن مو در دوران بارداری عوارض دارد؟

رنگ کردن مو در دوران شیردهی آیا خطرناک است؟

رنگ موی بدون آمونیاک در بارداری آیا بی خطر است؟

?پرسش و پاسخ های عوارض بوی رنگ مو برای جنین

در بارداری می توانم موهامو رنگ کنم؟

1. از رنگ کردن موها در سه ماهه اول بارداری که دوران شکل گیری اندام های بدن جنین است، اجتناب کنید و تا سه ماه دوم و سوم بارداری برای این کار صبر داشته باشید2. از آرایشگر خود بخواهید تا موهای شما را به روش‌ هایی مانند هایلایت رنگ کند تا میزان تماس پوست سر با مواد شیمیایی رنگ به حداقل برسد. 3. رنگ های طبیعی یا گیاهی را انتخاب کنید.

چگونه احتمال حساسیت به رنگ مو را در بارداری کاهش دهیم؟

دقت کنید که رنگ موی انتخابی شما فاقد ماده شیمیایی پارافنیلن دیامین (PPD) باشد. زیرا این ماده می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا حساسیت های پوستی شود.

چگونه می توانم در بارداری موهامو رنگ کنم؟

اگر قصد دارید تا موهای خود را رنگ کنید، باید حتما در محیطی قرار داشته باشید که تهویه مناسبی داشته باشد و در و پنجره های آن حتما باز باشند. رنگ کردن مو در محیط آزاد نیز ایده خوبی برای به حداقل رساندن خطر استشمام بوی رنگ است.

چرا بوی رنگ مو برای مادر باردار ضرر دارد؟

در طی دوران بارداری، از یک سو بدن شما نسبت به گذشته تغییرات بیشتری کرده و ظرفیت تنفسی کاهش پیدا می ‌کند و از سوی دیگر به خاطر تغییرات هورمونی و افزایش مخاط بینی ممکن است بیشتر از قبل مستعد واکنش های آلرژیک و گرفتگی مجاری تنفسی شوید و بنابراین این احتمال وجود دارد که نسبت به بوی رنگ مو واکنش نشان داده و حالتان بد شود.