اضطراب پس از سقط جنین!

یافته های تازه نشان می دهند، بانوانی که پس از سقط جنین احساس تنهایی و انزوا می کنند از اختلال اضطراب پس از حادثه رنج می برند.

 

مدرسه پزشکی کالج سلطنتی لندن پس از مطالعه بر روی بیش از 113 مادری که تجربه سقط جنین داشتند دریافتند، 38 درصد بانوان ، سه ماه پس از پشت سر گذاشتن تجربه دردناک به اختلال اضطراب پس از حادثه مبتلا شده اند. همچنین، 45 درصد بانوانی که سقط های مکرر، بارداری خارج از رحم و ... را تجربه کرده اند نیز علایم و نشانه های این اختلال را بروز داده اند.

کارشناسان، حضور داشتن در رویدادهای ترسناک و خطرناک مانند طلاق، سقط جنین و مرگ عزیزان را از جمله عوامل خطرزایی می دانند که باعث بروز علایم و نشانه های اختلال اضطراب پس از حادثه می شوند و تاثیر منفی بر روابط میان فردی، شغل، اعتماد به نفس، تصویر مثبت از بدن افراد می گذارند.

دکتر جسیکا فرن، استاد مدرسه پزشکی کالج سلطنتی لندن و سرپرست این مطالعه گفت:" متاسفانه از بانوانی که سقط جنین می کنند حمایت های روحی روانی نمی شود و آنها از مشکلات روحی روانی - افسردگی، اضطراب، اختلالات وسواس گونه و ... - رنج می برند که بر مهارت های اجتماعی، حل مسئله و قدرت باروری شان تاثیر سوء می گذارد. "

منبع: foxnews