The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مشکلات پوست و مو در بارداری

دوره بارداری، دوره ای است که در آن سلامت پوست و موها با توجه به تغییرات جسمی، روحی و هورمونی به شدت شکننده است. در این نوشتار با  مشکلات پوست و مو در بارداری و روش های حفظ تندرستی پوست و مو در دوران بارداری آشنا می شوید.

مشکلات پوستی در دوران بارداری

خارش 

افزایش نوسانات هورمونی، دمای بدن و جریان خون در دوران بارداری از جمله عوامل اصلی سوزش و خارش پوست هستند. برای کنترل و تسکین سوزش و خارش پوست باید از محصولات بهداشتی ملایم تر و درمان های گیاهی استفاده کرد. بالافاصله پس از بروز سوزش و خارش شدید به پزشک مراجعه کنید تا از سلامت کبد تان مطمئن شوید.

جوش

عامل اصلی جوش و کهیر زدن در نقاط مختلف بدن (پاها، بازوها، زیر سینه ها، زیر بغل ها و ...) در دوران بارداری، تغییرات شدید هورمونی است. خبر خوب این است که بالافاصله پس از تولد نوزاد جوش ها و کهیرها از میان می روند.

حساسیت به نور آفتاب

حساسیت پوست در دوران بارداری به معنای این است که با افزایش دما و گردش خون بدن نمی توانید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. عوارض قرار گرفتن در معرض نور آفتاب عبارتند از: خارش و سوختن پوست، کم آب شدن بدن، سرگیجه و ...

دکتر راشل اوت، رئیس مرکز پوست و موی مایو کلینیک گفت:" آغشته کردن پوست بدن به کرم های ضد آفتاب، به تن کردن لباس های گشاد، به چشم زدن عینک آفتابی و به سر گذاشتن کلاه لبه دار بهترین روش محافظت از پوست در مقابل نور آفتاب است. "

اگزما و پسوریازیس

اگر با مشکلات و بیماری های پوستی دست و پنجه نرم می کنید، باید بدانید که در طول دوران بارداری علائم و نشانه های شان تشدید می شوند. هورمون های بارداری نقش زیادی در تشدید بیماری های پوستی ایفاء می کنند. برای تسکین علائم بیماری های پوستی نکات زیر را رعایت کنید:

  • پوست بدن تان را مرطوب نگه دارید.
  • مصرف صابون ها و محصولات بهداشتی معطر را متوقف کنید.
  • از شست و شوی بیش از اندازه پوست بدن تان اجتناب کنید.
  • ناخن های دست ها و پاهای تان را کوتاه نگه دارید.

علائم و نشانه های اگزما، پسوریازیس و ... پس از تولد نوزاد کاهش خواهند یافت. برای استفاده از درمان های ایمن در دوران بارداری باید با پزشک تان مشورت کنید.

 

عمل جراحی زیبایی در دوران بارداری

برخی از بانوان به درمان های زیبایی (بوتاکس، لیزر و ...) علاقه دارند. اما دکتر نانسی تیلور، محقق انجمن پوست و موی آمریکا گفت:" به بانوان بارداری که به درمان های زیبایی علاقه دارند توصیه می کنم با هدف پیشگیری از بروز مشکلات و بیماری های مختلف، مراجعه کردن به مراکز درمان پوست و مو را تا تولد نوزاد به تعویق بیاندازند. "

 

نگهداری از موها در دوران بارداری

رنگ کردن و بافتن

برخی از بانوان به تغییر رنگ و بافت موهای شان در دوران بارداری حساسیت نشان می دهند. رنگ موهای بانوانی که پوست بدن شان روشن است در این دوره تیره تر به نظر می رسد. رنگ موهای تان ممکن است پس از زایمان نیز به حالت عادی باز نگردد. 

مراقبت از مو در بارداری

با اجرای نکات زیر می توانید سلامت پوست بدن و موهای تان را در دوران بارداری و پس از آن حفظ کنید:

  • مصرف ویتامین ها در طول دوران بارداری
  • موهای تان را پس از متولد شدن فرزندتان رنگ یا فر کنید.
  • از سشوار کشیدن و اتو کردن موهای تان بپرهیزید.
  • فر و رنگ کردن موهای تان را به تعویق بیندازید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آلرژی پوستی و حساسیت غذایی در دوران بارداری

2- 7 مشکل پوستی در دوران بارداری

3- مراقبت از پوست در دوران بارداری با 6 روش خانگی

4- تبدیل مواد غذایی به ماسک براق کننده پوست در دوران بارداری

 

منبع: webmd