The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

همه چیز درباره سقط جنین!

سقط جنین معمولا پیش از آغاز هفته بیستم بارداری اتفاق می افتد. سقط جنین در این بازه زمانی را در عمل پزشکی، سقط خود به خودی، می نامند، اما " خود به خودی " کلمه کلیدی است که به درستی و در مکان مناسب استفاده نشده است.

اساس آمارهایی که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در سال 2016 منتشر کرد، بیش از 50 درصد از بارداری ها با سقط جنین - پیش از آن که قاعدگی متوقف شود - به پایان می رسند.

بیش از 80 درصد از سقط های جنین در سه ماهه نخست بارداری اتفاق می افتند. احتمال بروز سقط جنین پیش از آغاز هفته بیستم بارداری اندک است.

علایم و نشانه های سقط جنین کدامند؟

علایم و نشانه های سقط جنین عبارتند از:

- خون ریزی شدید

- گرفتگی عضلات

- درد غیر طبیعی

- تب

- ضعف

- درد پشت

اگر علایم و نشانه های فوق را تجربه کرده اید، بالافاصله به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

 

عوامل سقط جنین چه هستند؟

اکثر سقط های جنین زمانی اتفاق می افتند که نوزاد متولد نشده از مشکلات ژنتیکی مرگبار رنج می برد. معمولا، این مشکلات ارتباطی با مادر ندارند. سایر عوامل عبارتند از:

- عفونت

- بیماری مادر - دیابت یا بیماری های تیروئید -

- مشکلات هورمونی

- پاسخ سیستم ایمنی بدن

- مشکلات جسمی مادر

- اختلالات رحم

زنانی که دارای یک یا همه عوامل خطر زای زیر هستند در معرض سقط جنین قرار دارند:

- بارداری پس از 35 سالگی

- ابتلاء به بیماری جدی مثل دیابت یا مشکلات تیروئید

- پشت سر گذاشتن تجربه سقط های پی در پی

- نارسایی دهانه رحم

برخی اوقات، ضعف دهانه رحم، عامل سقط جنین است که در سه ماهه دوم بارداری اتفاق می افتد. علایم و نشانه های محدودی - احساس فشار ناگهانی، پاره شدن کیسه آب، خارج شدن بدون درد بخشی از بافت جنین از رحم و ... - هنگام سقط جنین ناشی از نارسایی گردن رحم بروز می کنند. نارسایی گردن رحم با بخیه زدن این ناحیه در هفته دوازدهم بارداری درمان شده و سقط جنین تقریبا منتفی می شود.

 

روشی برای تشخیص و درمان سقط جنین وجود دارد؟

پزشک پس از معاینه و مشاهده نتیجه سونوگرافی و آزمایش خون سقط جنین را تایید می کند. اگر سقط جنین به صورت کامل اتفاق افتاده و جنین کاملا از رحم خارج شده باشد، معمولا به درمان خاصی نیاز نیست. برخی اوقات، جنین به صورت کامل از رحم خارج نمی شود، بنابراین، کورتاژ تجویز می شود. در این روش، دهانه رحم باز شده و تکه های باقی مانده جفت و جنین به آرامی از رحم خارج می شود. برخی از پزشکان نیز با تجویز و قرار دادن برخی از داروها در دهانه رحم این کار را بدون انجام دادن جراحی انجام می دهند.

 

چگونه متوجه شوم سقط کرده ام؟

خون ریزی و ناراحتی خفیف از جمله متداول ترین علایم و نشانه های پس از بروز سقط جنین است. اگر از خون ریزی، تب، لرز و درد رنج می برید بالافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

پس از سقط جنین می توانم باردار شوم؟

بله. دست کم 85 درصد از بانوانی که سقط جنین می کنند، واجد شرایط بارداری و زایمان هستند. سقط جنین به معنای بروز مشکلات باروری نیست. به معنای دیگر، در حدود یک تا دو درصد از بانوان ممکن است سه بار پی در پی سقط جنین کنند. یافته های برخی از پژوهش ها نشان داده اند بروز چنین سقط هایی نشان دهنده واکنش سیستم ایمنی بدن است.

 

چه مدت پس از سقط جنین باید تلاش برای بارداری را آغاز کرد؟

تلاش مجدد برای بارداری را پزشک مشخص می کند. برخی از پزشکان متخصص زنان و زایمان معتقدند باید سه ماه میان سقط جنین و تلاش مجدد برای بارداری فاصله بیفتد. پزشک، برای پیشگیری از بروز مجدد سقط جنین، میزان هورمون پروژسترون بدن زن را می سنجد.

 

ایا پیشگیری از سقط جنین امکان پذیر است؟

معمولا نمی توان از بروز سقط جنین پیشگیری کرد. اگر پس از انجام دادن آزمایش های گوناگون، بیماری خاصی تشخیص داده شود، درمان آغاز شده و احتمال باردار شدن به شدت افزایش می یابد.

منبع: webmd