کاهش ابتلا به چاقی با خوابیدن در زمان مشخص!

یافته های تازه نشان می دهند، خطر ابتلاء به چاقی، کودکانی که در زمان مشخص می خوابند و مدت محدودی تلویزیون تماشا می کنند را کمتر تهدید می کند.

 

محققان اعلام کردند، آنها ممکن است به نسبت هم سالان شان که به کرات تلویزیون تماشا کرده و با موبایل و تبلیت بازی می کنند و ساعات خواب شان نا منظم است روحیه آرام تری داشته باشند.

تماشای بیش از اندازه تلویزیون و استفاده افراطی از موبایل و تبلت علاوه بر بروز کم خوابی نقش زیادی در چاق شدن بزرگسالان ایفاء می کند.

دانشمندان معتقدند، کودکانی که چنین عاداتی دارند پیش از رسیدن به بزرگسالی با بی خوابی و چاقی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

نتایج این مطالعه وجود رابطه میان آشفتگی احساسات و ابتلاء به چاقی در نوجوانان را تایید می کند.

کودکان سه ساله ای که سر ساعت مشخص غذا می خورند، می خوابند و مدت محدودی تلویزیون تماشا می کنند بهتر از سایر همسالان شان که چنین نمی کنند احساسات شان را کنترل می کنند.

زمان خوابیدن، غذا خوردن و بازی کردن نا منظم در سه سالگی به معنای ناتوانی در کنترل احساسات و ابتلاء به چاقی در 11 سالگی است.

دکتر سارا اندرسون، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو و سرپرست این مطالعه گفت:" زمان خوابیدن نامنظم و ناتوانی کودکان در کنترل احساسات خطر ابتلاء آنها به چاقی در نوجوانی را افزایش می دهد. "

دکتر اندرسون و همکاران اش پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی بیش از 10 هزار کودک که بین سال های 2000 تا 2002 به دنیا آمده اند و گفت و گو با والدین شان دریافتند، بیش از شش درصد آنها از چاقی رنج می برند.

منبع: daily mail