ژن ها عامل ابتلاء کودکان به اختلال دوقطبی

دانشمندان ژنی را شناسانیی کرده اند که می تواند عامل افسردگی کودکان باشد. آنها معتقدند، این ژن با بروز اختلال دوقطبی، افسردگی و اضطراب در کودکان ارتباط دارد.

مطالعات پژوهشگران نشان می دهند، احتمال ابتلاء کودکانی که این ژن را حمل می کنند به افسردگی، اضطراب و اختلال دوقطبی بسیار بیشتر از سایر هم سالان شان است.

دکتر گابریل فریز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس و سرپرست این مطالعه گفت:" یافته های ما نشان می دهند، خطر ابتلاء فرزندان افرادی که از اختلال دوقطبی رنج می برند به این بیماری بسیار زیاد است. "

او افزود:" پس از تجزیه و تحلیل خون کودکان و مقایسه آن با خون مبتلایان به اختلال دوقطبی، ژن های یکسانی را یافتیم که احتمال ابتلاء به اختلال دوقطبی در کودکان را به شدت افزایش می دهد. "

آنها پس از مطالعه و مقایسه کردن کودکان والدین مبتلا به اختلال دوقطبی و سالم دریافتند، تغییرات ژنتیکی که از والدین بیمار به فرزندان منتقل می شود، احتمال ابتلاء آنها به بیماری را به شدت افزایش داده و عکس العمل های شان در موقعیت های استرس زا را تشدید می کند.

استاد مدرسه پزشکی دانشگاه تگزاس گفت:" قرار گرفتن کودکان در موقعیت های استرس زا و مضطرب شدن شان زمینه ابتلاء آنها به اختلال دوقطبی را به شدت افزایش می دهد. "

دکتر فریز افزود:" تعداد زیادی از فرزندان والدینی که از اختلال دوقطبی رنج می برند با حملات هراس، اختلال غذا خوردن، اضطراب و افسردگی دست و پنجه نرم می کنند. "

منبع: daily mail