The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

با روش های زایمان و تسکین درد آشنا شوید

زایمان، اوج دوران بارداری است که یک یا چند نوزاد از رحم خارج می شوند. در این نوشتار با انواع زایمان و روش های تسهیل کننده درد آشنا می شوید.

لاماز (Lamaze)

لاماز یکی از متداول ترین روش های زایمان است. در این روش، شما با استفاده از تکنیک های تنفسی درد و اضطراب زایمان را به حداقل می رسانید.

لاماز: فراتر از تنفس

لاماز شما را در حین زایمان به حرکت کردن تشویق می کند تا درد و انقباضات را کنترل کنید. همچنین به جنین نیز کمک می کند تا در موقعیت مناسب قرار بگیرد.

لاماز تلاشی گروهی است

بخشی از لاماز شرکت کردن در کلاس های آموزشی همراه با دوست یا همسر است. آنها روش های حمایت و ارتباط برقرار کردن با شما را هنگام زایمان می آموزند.

روش بردلی (Bradley)

روش بردلی را روش هدایت همسر نیز می نامند. در این روش، همسرتان راه های کمک کردن به شما را هنگام زایمان می آموزد.

بردلی و زایمان طبیعی

پرهیز کردن از اپیزیوتومی ( شکافتن ناحیه میان مقعد و واژن )، سزارین و استفاده کردن از داروها در این روش زایمان را به شما و همراهان تان می آموزند.

تکنیک الکساندر

این تکنیک نه تنها در زایمان بلکه برای تسکین دادن دردهای مزمن استفاده می شود. اجرای این تکنیک به شما کمک می کند تا در دوران بارداری، درد زایمان و تولد نوزاد راحت باشید. شما می آموزید به بدن تان توجه کنید تا حس و شرایط ناخوشایند را تغییر دهید. هدف از آموختن و اجرای این تکنیک آرام کردن ذهن تان است تا زایمان راحتی را تجربه کنید. در کلاس های آموزش تکنیک الکساندر روش های نشستن و چمباتمه زدن راحت را می آموزید.

هیپنوتراپی

از زایمان می ترسید؟ در کلاس های آموزش هیپنوتراپی به شما و همراهان تان می آموزند تا ترس و وحشت از زایمان را از ذهن تان بیرون کنید.

زایمان در آب

شما می توانید بخشی از پروسه زایمان را در استخری که 0.45 متر عمق دارد پشت سر بگذارید. در هر مرحله از درد زایمان می توانید آب را تا جایی که دوست دارید گرم کنید. این کار ممکن است علاوه بر تسکین درد، آرام تان کند. متخصصان باور دارند، پشت سر گذاشتن بخشی از پروسه درد زایمان در استخر می تواند پروسه زایمان و تولد نوزاد را کوتاه تر کند.

سزارین

سزارین روشی است که جراح با شکافتن شکم مادر نوزاد را خارج می کند. کارشناسان بهداشت و پزشکان متخصص زنان و زایمان زمانی از این روش استفاده می کنند که زایمان طبیعی خطرناک باشد.

سزارین ناخواسته

در حین درد زایمان اگر ضربان قلب تان به دلیل استرس نا منظم شود یا بند ناف دور گردن جنین پیچیده شده باشد، زایمان سزارین اجتناب ناپذیر است.

جراحی سزارین

جراح با شکافتن شکم و رحم مادر، نوزاد را خارج می کند.

خطرات زایمان سزارین

زایمان سزارین نیز مثل سایر اعمال جراحی خطراتی به همراه دارد که عبارتند از:

- عفونت

- از دست رفتن خون

- لخته شدن خون

- آسیب دیدن نوزاد

- آسیب دیدن مثانه

- آسیب دیدن روده

مطالعه بیشتر:

1- هفت وضعيت آرامش بخش برای زايمان

2- کلید موفقیت در زایمان حفظ آمادگی است

3- با مشاهیر زایمان سزارین آشنا شوید

منبع: webmd